Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 6 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Τα είπες πάλι όλα λιτά και περιεκτικά! Σ'ακολουθώ!
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Και γιατί, παρακαλώ, οι εντός BDSM δραστηριότητες να έρχονται σε αντίθεση με το συναίσθημα; Το αντίθετο, θα έλεγα. Επίσης, μπορεί να υπάρξει έστω και υποψία ερωτικού παιχνιδιού εφόσον λείπει ο υποτυπώδης σεβασμός;

    Υ.Γ. Έλεος πια μ' αυτή την επιθυμία για γνώση. Η τόσο συχνή αναφορά της αρχίζει να μου θυμίζει αγοράκια στην εφηβεία που, θέλοντας να αποκτήσουν γνώση, πηγαίνουν διστακτικά στα μπουρδέλα.
     
  3. zou

    zou

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    αυτο που προσπαθω εν αγωνιως να σου πω οτι το αληθινο συναισθημα και ο αληθινος σεβασμος ειναι πρωτα στον ανθρωπο και μετα στον Κυριαρχο! μπορει να σας(μας) ενωσουν κοινες καυλες και κοινες ανησυχιες και κοινα οτιδηποτε αφορα το ερωτικο κομματι αλλα ερωτευεσαι τον ανθρωπο και αυτος δεν εχει ταμπελες ειναι απλα ο ανθρωπος...απλα βλεπεις αν ειναι καταλληλος... (αν καταλαβα καλα την ερωτηση σου, γτ λιγο το εχασα να σου πω την αληθεια.... )
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Η ευγένειά μου και φυσικά ο Κύριός μου δεν θα μου επέτρεπαν ποτέ να σας απαντήσω με αγένεια γιά την αγανάκησή σας περί γνώσης που μάλλον συχνά ακούτε εδώ συχνά μιάς και θα ασχολείστε αρκετά χρόνια με το χώρο.Εγώ ασχολούμαι μόλις δύο μήνες και η λέξη γνωση δεν μου ακούγεται ακόμα απεχθής.Όσο γιά την επιθυμία γιά γνώση γενικά δεν σταματάει ποτέ-να μου επιτρέψετε να σας πω-σε όλους τους τομείς.Πάντως σας ευχαριστώ πολύ γιά την απάντησή σας και γιά τον χρόνο που διαθέσατε στο νήμα που ανέπτυξα. 
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Δε θα διαφωνήσω. Η επιθυμία για γνώση δε σταματά ποτέ. Ωστόσο, αυτή από μόνη της δεν είναι ικανή για να σε οδηγήσει σε μια σχέση (κατά τη γνώμη μου, ακόμα και για ένα session δεν είναι αρκετή); Θεωρώ δεδομένο πως πρέπει να υπάρχει και κάτι άλλο, πιο έντονο. Τι θα 'ναι αυτό; Για άλλους μπορεί να 'ναι εκτίμηση, για άλλους καύλα, για άλλους συναίσθημα. Ίσως και όλα μαζί.
     
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Επειδή καλές είναι μεν οι γνώμες, αλλά συχνά χρήσιμες είναι και οι περιγραφές πραγματικών εμπειριών, να σας πω εγώ πως όταν η σχέση μου με την πρώην μου άρχισε να καταρρέει, ένα από τα πρώτα πράγματα που κόπηκαν ήταν οι οποιεσδήποτε BDSMικές δραστηριότητες, επειδή δεν είχα πλέον καμία διάθεση για τέτοια πράγματα. Αυτό συνέβη πολύ πριν κοπεί το sex, το οποίο συνήθως κόβεται τελευταίο. Άρα για εμένα ισχύει το ότι ενώ μεν μπορεί να υπάρξει sex χωρίς συναίσθημα, δεν μπορεί να υπάρξει BDSM χωρίς συναίσθημα. Και αυτό δεν είναι απλά μια γνώμη, είναι γνώση που προέρχεται από βίωμα.
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    BDSM?
    Σχεση;
    Συναισθημα;
    Ποιος ηρθε;
     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Καλοι μου φιλοι και φιλες....

    ας δουμε μερικα βασικα στοιχεια για να απαντησουμε στην ερωτηση...

    1.ειμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!!!
    2.Διαβαστε το 1 μεχρι να το καταλαβατε...καλα!!!!

    οποτε λαμβανοντας υποψιν τα παραπανω....

    τα παντα πανε μαζι με το συναισθημα...ακομα και μια μακαροναδα που λενε
    αν την γουσταρεις θα την φας με συναισθημα με παθος με καυλα με τρελα γιατι σου εχει κατσει στο μυαλο και το θες τι να κανουμε...

    anyway

    για να το πιασω και στο ποιο σοβαρο...

    Γλυκεια μου καλη η γνωση και η μαθηση αλλα προσεχε να μαθεις αυτα που
    πρεπει και οχι αυτα που μπορει να πλασαρει ο οποιοσδηποτε...επισης
    καλο ειναι να φιλτραρεις και λιγο και πολυ μην σου πω ολα οσα ακους...
    και πανω απο ολα να ξερεις οτι συναισθηματα και BDSM δεν ειναι κατι που
    δεν γινετε....
    και πανω απο ολα κρατα στο μυαλο σου πως αν δεν εχεις συναισθηματα για
    αυτον στον οποιο εμπιστευεσε την υποτακτικοτητα σου το κορμι σου, την ψυχη σου και το μυαλο σου.....τοτε δεν εχεις σχεση...ουτε καν BDSM καλυτερα να τρεξεις μακρυα...αυτο που εγω τουλαχιστον ξερω σαν BDSM κα(και ναι λεγετε οτι θελετε ολοι οι υπολοιποι) εχει συναισθηματα και μαλιστα δυνατα και πολυ ομορφα.
    Αυτη οπως παντα ειναι η δικη μου αποψη και γνωμη...δεν ξερω αν σου απαντησα αλλα...αυτο ειναι.
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2010
  9. smari

    smari Regular Member

    Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

       
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    εν αρχή θα συμφωνήσω , αλλα bdsm στεγνό συναισθήματος ,είναι σαν ένας βανίλλας να κάνει προσπαθεί να κάνει έρωτα πληρωμένο ... θα γαμίσει ,σίγουρα ,αλλά δεν θα έχει κάνει έρωτα στο τέλος ..
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Ευχαριστώ 
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Σας ευχαριστώ πολύ κι εσάς όπως και όλους όσους απάντησαν, γιατί κάποιοι προσπάθησαν να με πείσουν ότι το BDSM είναι απλά παιχνίδι χωρίς συναίσθημα και ειλικρινά τρόμαξα.