Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος obeisant, στις 28 Νοεμβρίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Ό,τι να 'ναι!

    Αν η ανάγνωση και η αντίληψη γραπτού κειμένου είναι ενδεικτική της γενικότερης αντίληψης ... εξηγούνται τα πάντα.
     
  2. obeisant

    obeisant Guest

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Dourcet έχω διαβάσει δεκάδες προσωπικές εμπειρίες εδώ και δεν είδα ούτε ένα επικριτικό ή αρνητικό σχόλιο από τον Κύριό μου. Αντιθέτως εσύ, στην κατάθεση των συναισθημάτων μου, έκανες την εμφάνιση σου με αρνητική κριτική, στοχεύοντας Αυτόν!! Τυχαίο; Δεν νομίζω. Αυτό δεν το ονομάζεις κόμπλεξ και κατινισμό; Για ψάξτο λίγο

    Μπορεί να μην έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις, σου εύχομαι να βρεις, αλλά μέχρι τότε συγκρατήσου λίγο.
     
  3. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

     
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Εγώ πάντως ένα έχω κατλάβει από αυτό το νήμα...

    Αρκετοί και αρκετές την Πρώτη Δημοτικού λούφα την πέρασαν...
    Ανάγνωση 0!!!
    Οπότε και αντίληψη κουκουρούκου...
    Διστάζω να απαντήσω και σε όσους/ες μου έγραψαν προσωπικά...
    Δεν υπάρχει κανείς λόγος να τους πληγώσω.
    Γι' αυτό ξαναδιαβάστε όσοι θέλετε να τοποθετηθείτε επί του θέματος προσεκτικά.
    Και δεν το λέω μόνο για μένα...
     
  5. Storm

    Storm Regular Member

    Απ' όλα όσα γράφτηκαν, κατάλαβαν κάποιοι ότι το πρόβλημα είναι ο Seduction;
    Έχουν πολύ δρόμο ακόμα.

    Θα απευθυνθώ κυρίως στην πρώην fresh_blood και νυν obeisant -όπως έλεγαν οι Monty Python "the knights who TILL RECENTLY said 'NI!'" ένα πράγμα.
    Προσάπτεις στους "επικριτές" σου κατηγορίες όπως ο κατινισμός, τα κόμπλεξ και διάφορα άλλα και ότι έχουν πρόβλημα με τον Seduction. Εγώ λοιπόν που μαζί του έχω μια άριστη σχέση -και πιστεύω ότι και από πλευράς του υπάρχει η ίδια συμπάθεια, δικαιούμαι να μιλήσω πιο αμερόληπτα, σωστά;

    Το scripta manent το ξέρεις; (λατινικά είναι, όχι καλιαρντά για τους μη γνωρίζοντες).
    Τα γραπτά μένουν.
    Toν όρο δημόσιος λόγος τον ξέρεις;
    Ο συνδυασμός των δύο παραπάνω είναι που πυροδότησε τις αλυσιδωτές αντιδράσεις.
    Ελάχιστες μέρες πριν, είχαμε τις περίφημες "εξομολογήσεις συναισθημάτων". Εγώ θα στις πω καλύτερα διακυρήξεις από τη στιγμή που έγιναν δημοσίως και σε δικό τους νήμα.
    Πώς διάολο έγινε και εν μία νυκτί γίνανε ατμός τα άτιμα τα συναισθήματα...
    Επίσης, δήλωνες αν θυμάσαι, αφέντρα. Επίσης δημοσίως. Όχι switch. Αφέντρα. Αν ήσουν switch θα καταλάβαινα πλήρως. Τώρα αυτό που εκλαμβάνω είναι άγνοια όρου και ανωριμότητα -σαν να βλέπω skinhead να γίνεται ξαφνικά υπέρμαχος των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Το λέω υπερβολικά σκόπιμα.

    Ε συγνώμη, αλλά αυτό το "λέω-ξελέω" εν μία νυκτί πάρα πολλούς τους ξένισε εδώ μέσα. Όχι το με ποιον σύναψες σχέση.

    Ο δημόσιος λόγος καλή μου, πόσο μάλλον όταν πάσχει, τραβάει την κριτική -και δη την κακή- όπως το μέλι τις μέλισσες. Δεδομένου ότι και τις δύο διακυρήξεις τις έκανες με ιδία θέληση, έπρεπε να είχες σκεφτεί και να περιμένεις τις συνέπειες της ενέργειάς σου αυτής. Μη σου φταίει τώρα το αναγνωστικό κοινό. Το ότι έτσι γίνεται πάντα δεν είναι κανένα νέο. Φρόντισε να απεκδυθείς το μανδύα του πρωτομάρτυρα και αντιμετώπισέ την κατάσταση όπως πρέπει, και μην κατηγορείς για κατινιές τους αναγνώστες σου από τη στιγμή που εσύ η ίδια προκάλεσες με χαρακτηριστικότατο τρόπο το μπαράζ επιθέσεων.

    Για να τελειώνουμε λοιπόν, θα στο πω σαν τον Σάκη Μπουλά. "Από ρεμπέτισσα το παίζεις ροκ εντ ρολ". Κι όταν κάποιος κινείται από το ένα άκρο στο άλλο μέσα σε μια νύχτα, δύσκολα τον παίρνουν σοβαρά. Στα 23 σου είσαι πλέον πολύ μεγάλη για να περνάς από τέτοιες "φάσεις".

    Σου εύχομαι από καρδιάς βέβαια στο πλάι του καινούργιου Κυρίου σου να βρεις αυτό που ψάχνεις και να κατασταλάξεις οριστικά. Μόνο μην προδώσεις την εμπιστοσύνη Του γιατί τότε θα βρεις πολλούς απέναντί σου.


    Seduction, ελπίζω να μη σε έθιξε κάτι από τα παραπάνω.
     
  6. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Εγραψες πάλι man! Καυστικό και ιδιαίτερα όμορφο χιούμορ.

    Δεν ξέρεις όντως! Γιατί "λες", δεν έχω καταλάβει, αλλά είναι πρόβλημα σου. Ενα ακόμα στα πολλά που φαίνεται πως έχεις.

    Αχ Perri! Τι πας να θίξεις τώρα! Θυμάσαι το νήμα "Magic"; Υπέροχη αφήγηση συναισθημάτων από τη civil και έγινε τέτοιος χαμός, που οι διαχειριστές αναγκάστηκαν να κάνουν νέο νήμα με τίτλο "Magic split" (!)

    Προσωπικά δεν θα απαντήσω σε αυτό το ερώτημα. Είναι πάγια η θέση μου, να μην αναφέρομαι ποτέ σε οτιδήποτε που αφορά κυρία του forum και έχει σχετιστεί μαζί μου με τον οποιοδήποτε ιδιωτικό τρόπο. Ας τσιρίζουν όσο θέλουν, αυτές που το επιθυμούν.

    Κάποιοι-ες ΔΕΝ θα το καταλάβουν. Ορισμένοι-ες ΔΕΝ μπορούν. Αδυνατούν. Περαστικά τους.

    Με το "δικαίωμα" της κατινιάς! Πλεονάζει στο φόρουμ, όπως και έξω.

    Κακέ Perri! ...

    Ετσι!

    Κάνω απλά, αυτό που εύχομαι σε όλους-ες. Ζω τις στιγμές.

    Εχεις και δίκαιο και άδικο στην παρατήρηση σου. Κάποια από τα όσα γράφτηκαν, στόχευαν εμένα και είναι λυπηρό. Ξαναθυμίζω το Magic και το Magic split. Χαμογελάω

    Δεδομένη!

    Aπολύτως τίποτα δεν με έθιξε Storm. Η τοποθέτηση σου ήταν ώριμη και προσέγγισες με σωστό και ευγενικό τρόπο την όλη κατάσταση. Μπράβο.

    Μια παρατήρηση όμως. Δεν έχεις όλα τα δεδομένα. Είμαι βέβαιος πως γνωρίζεις ότι πολλές φορές, δεν είναι όλα όπως φαίνονται
     
  7. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Kiss and tell...

    Εικόνες προς αντιπαραβολή:





    Στο δεύτερο video μια "κοπελιά" έχει γράψει το εξής σχόλιο:

    If any girl could KISS Justin Bieber it would kinda be IMPOSSIBLE not to TELL. ?  

    Είναι το πρώτο σχόλιο, σε thumbs up.

    Τυχαίο; Δε νομίζω...

    Dream
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    μωρε καλα σε λεω εγω Περη-πιπερι ...
     
  9. pecado_mortal

    pecado_mortal Regular Member

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Κατα τη δικια μου αποψη μου οι μεγαλοστομιες ειναι σημαδι ανωριμοτητας και τιτλοι οπως Κυριος και Εκεινος σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα μαλλον γελοιοι και φιγουρατζιδικοι ακουγονται.Για να γινω πιο σαφης, αν δεν ζυμωθει και δεν κατασταλαξει το θεμα δεν μπορεις να προσφωνεις καποιον με εναν τετοιο τιτλο ο οποιος για μενα τουλαχιστον ειναι πολιτιμος και εκλεκτος.
    Οσο για το θεμα το οτι ο Κ ειναι ο seduction δεν θα γινοταν θεμα αν δεν ειχαμε δει ξανα και ξανα το ιδιο μοτιβο επιδειξης.Οκ seduction το καταλαβαμε οτι εισαι ο πιο γαματος Κ ever!keep walking

    ΥΓ.και τωρα ειναι η στιγμη που θα ισχυριστει καποιος οτι ζηλευω  
     
  10. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Ειναι η στιγμη που θα σε πουν κατινα, ζουλιαρα, αγαμητη, πρωην φτυσμενη, και νηματογαμηστρα.
    Πληρωνεις εισητηριο για να γραψεις σε μερικα νηματα.
     
  11. obeisant

    obeisant Guest

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Pecado πως να τον αποκαλώ και πως να τον αναφέρω όταν γράφω γι αυτόν σύμφωνα με την σοφία σου; Δεν είναι γελοίο και ανώριμο να κρίνεις το πως αισθάνομαι;

    Mπήκες και εσύ στο δικό μου νήμα να γράψεις για τον Seduction!! Μεγάλο σημάδι ωριμότητας από μέρους σου
     
  12. Asimenios_Drakos

    Asimenios_Drakos Regular Member

    Απάντηση: Καληνύχτα ως fresh_blood... Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ως obeisant!!

    Αν και είχα αποφασίσει να μην γράφω στις προσωπικές ιστορίες των άλλων οι οποίες δεν έχουν γενικό αντίκτυπο ,γιατί το θεωρώ τουλάχιστον κουτό εάν η προσωπική ιστορία κάποιου δεν έχει γενικότερο κοινωνικό προβληματισμό να αναφέρεται, αναγκάζομαι γιατί με προβλημάτισε το τελευταίο post της νηματοθέτριας.

    Απευθυνόμενη στην Pecado mortal ρώτησε (η νηματοθέτρια) αν είναι γελοίο να κρίνει κάποιος το πως αισθάνεται εκείνη.Θα θελα να σταθώ λίγο σε αυτό.Πριν από όλα βέβαια obeisant θα ήθελα να σου πω ότι οποιαδήποτε επιλογή σου είναι σεβαστή.Αφού εσύ είσαι αυτή που καλείσαι να την απολαύσεις.Ζήσε λοιπόν τον κόσμο σου έτσι όπως τον ονειρεύεσαι.Άλλωστε αυτό είναι και το ζητούμενο όλων μας.Όμως το να λες ότι είναι γελοίο και ανώριμο το να κρίνει κάποιος πως αισθάνεσαι και το γιατί πιθανώς άλλαξες status ίσως σε βάλει σε περιπέτειες.Θα σου πω εγώ πως βλέπω τα πράγματα.

    Στις 18 Οκτωβρίου κάποιος που τώρα υποστηρίζει ότι είναι λογικό να αλλάζεις status από την μία μέρα στην άλλη και μάλιστα με φανατισμό,τότε υποστήριζε ακριβώς το αντίθετο(αυτό το θεωρείς γελοίο .Όταν κάποια κοπέλα που από submissive ήθελε να αλλάξει το status της σε slave και έτυχε να μιλάει με αυτόν τον άνθρωπο, ο οποίος της την έπεσε και έφαγε πόρτα και μάλιστα συνέχισε να της την πέφτει και ζητούσε ακόμη και τα logs μου αυτοπροσδιορίζοντας τον εαυτό του ως μέντορα, της έλεγε τα ίδια πράγματα που ακούς εσύ τώρα από όλους τους υπόλοιπους."Είναι νωρίς να αλλάξεις status και δεν αλλάζουνε έτσι τα status" και ένα κάρο τέτοια πολλά.

    Αναρωτιέμαι αν θα έκρινες το ίδιο γελοίο το τι είχε αισθανθεί εκείνη και πως κάποιος άλλος της έλεγε πως πρέπει να δείχνει αυτό που αισθάνεται. Το ότι δεν γράφονται όλες οι ιστορίες σε ένα πάνελ συζήτησης ή σε ένα νήμα δεν σημαίνει ότι δεν τις ζουν και άλλοι.Η διαφορά είναι ότι δεν αρπάζουν ένα πληκτρολόγιο για να τις βγάλουν φόρα παρτίδα.

    Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι είχες κάποιους λόγους να το μοιραστείς μαζί μας καλώς και το έπραξες και θα με βρεις υποστηρικτή σου. Αλλά δεν υπάρχει λόγος για αλαζονική συμπεριφορά απέναντι σε όλους αυτούς που λένε τη γνώμη τους τώρα.Τώρα όσο αφορά την επιλογή να γράψουν άνθρωποι που λέγανε τα ίδια πριν ένα μήνα σε ίδια περίπτωση οι απαντήσεις που δίνονται είναι φοβερά ενοχλητικές για την δική μου αισθητική.Καλό είναι να ρίξετε όλοι μαζί λίγο τους τόνους.Και αν σε κάποιους δεν αρέσει απλά να το βλέπουνε δεν είναι κακό να στο πούνε.Δεν σου επέβαλλε κανείς κάτι με το ζόρι, εσύ ζήσε αυτό που επέλεξες να ζήσεις και ζήσε το όσο πιο βαθιά μπορείς.Απλά να εκλείψει λίγο η αλαζονεία.

    Ο οποιοσδήποτε είναι σε θέση να αμφισβητήσει τα λεγόμενα μου, ότι δηλαδή δεν γίνανε τα πράγματα όπως τα αναφέρω , στην διάθεσή του.

    Με τιμή και εκτίμηση
    Ασημένιος Δράκος - Gorean Lord