Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterAndreas, στις 31 Μαϊου 2011.

  1. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Σε ευχαριστώ για τη απάντηση. Η δική σου γνώμη έχει βαρύνουσα σημασία γιατί η απάντηση δεν είναι υποθετική. Εχεις ζήσει πραγματικά το δίλημα.
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    ενω ολοι οι αλλοι, βρεθηκαν με προξενιο και τους εβαλε ενα αορατο χερι το μαχαιρι στο λαιμο για να συναψουν σχεση! ελεος!!!
     
  3. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Γιατί Ζουζού είσαι τόσο επιθετική μαζί μου? Είναι παράλογο πως ένας Sub άντρας, είναι περισσότερο αρμόδιος να απαντήσει την συγκεκριμένη ερώτηση? Ο Master απλά υποθέσεις κάνει και εκφέρει μιά καθαρά θεωρητική άποψη. (στην συγκεκριμένη ερώτηση επαναλαμβάνω).
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Με καλύψατε, ευχαριστώ  
    Σε τί διαφέρει από kinky vanilla το παραπάνω;

    Θα κάτσουν οι τρείς Κυρίαρχοι να τους διαλέξει η μια υποτακτική; Και θα είναι Κυρίαρχοι; Ενδιαφέρουσα υπόθεση, σε ποιόν πλανήτη;
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Lilly μου
    δεν ειπα οτι θα καθησουν στην γραμμη να τους διαλεξει , το πιθανοτερο να μην γνωριζει ο καθενας για τις υπολοιπες προτασεις που εχει δεχθει η εν λογω κοπελλα,
    ομως αν και ονομασα υποθετικο το παραδειγμα δεν παυει να ειναι ρεαλιστικο και συμβαινει συχνακις ,
    οσο για το διαλεξει δεν ειπα κατι τετοιο απλα ρωτησα πως μπορουμε να ονομασουμε την ενεργεια της κοπελλας στην συγκεκριμενη περιπτωση και για να πω την αληθεια διαλογη δεν θα την ονομαζα απο σεβασμο προς την ιδιοτητα του κυριαρχου  
     
  6. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???


    Δηλαδή εσύ προτείνεις, οι δύο που θα αποριφθούν να κάνουν άμεσα χαρακίρι? Θα γεμίσει το site πτώματα.

    Σχετικά με το σε τι διαφέρει αυτό που περιγράφω απο kinky vanilla, σε διαβεβαιώνω ότι καμιά vanilla δεν θα έκανε όσα εγώ θέλω.
     
  7. zou

    zou

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???


    αφενος δεν ειμαι επιθετικη, αν με ηξερες θα ελεγες οτι ειμαι ειρωνικη με ενα τονο απογοητευσης! αφετερου δεν ειμαι η ζουζου (κανω αυτη τη διευκρινηση γιατι υπαρχει αλλο προσωπο με αυτο το nick). απλα κριτικαρα μια απαντηση η οποια μου φανηκε λιγο καπως... δεν θελω να σε προσβαλω.. οσο για την τωρινη σου απαντηση, εχω να σου πω, οτι κανεις μια τραγικη διακριση αναμεσα στους αντρες και στις γυναικες υποτακτικους/ες την οποια θεωρω αν μη τι αλλο ρατσιστικη.. οσο δυσκολο ειναι για εναν αντρα να βρει το "αλλο του μισο" ειναι και για μια γυναικα... επειδη ειμαστε παθητικες απο τη φυση μας και εχουμε μια τρυπα παρα πανω δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα βρουμε και εναν Αφεντη στο μπαρακι που θα μας φλερταρει!! Ακομα και στον καιρο του facebook και της ευκολης κοινωνικης δικτυωσης υπαρχουν ανθρωποι που δυσκολευονται να βρουν κατι που να τους καλυπτει.. Αυτα ειχα να πω... τιποτε αλλο!
     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    να ρωτησω κατι εγω??
    ετσι για το γαμωτο....

    την σκλαβα την επιλεγει καποιος βαση του ποσο μεγαλη ειναι η φωσφορείζουσα
    ταμπλεα απο νεον πανω απο το κεφαλι της ή για το τι ανθρωπος ειναι
    και αν την γουσταρεις και αν σου κανει καποιο κλικ???

    και αντε επειδη πρωι πρωι εχω μεγαλα κεφια...
    θα απαντησω και στο αρχικο ερωτημα...
    η υποτακτικη διαλεγει τον κυριαρχο και ο κυριαρχος την υποτακτικη...
    να το πω και με ποιο απλα λογια...
    πρωτα επιλεγουμε ως ανθρωποι..μετα σαν ταμπελες....
    δεν προκειται ποτε να επιλεξεις καποιον που δεν σου κανει ως ανθρωπος
    για Κυριαρχο/η σου η σκλαβο/α σου.
    πρωτα γουσταρεις τον ανθρωπο και μετα την ταμπελα...αντε το πολυ πολυ να καταφερεις να τα κανεις ταυτοχρονα.
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Γνωρίζω ότι είσαι η Ζου (υποκοριστικά σε αποκάλεσα έτσι). Χαίρομαι που απ' οτι φαίνεται είσαι συζητήσιμο άτομο, αλλά και εκλεκτική σε αυτό που ζητάς. Θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι αφήνω απ' έξω τους άνδρες Sub, αλλά σε διαβεβαιώ οτι αυτό οφείλεται καθαρά στις σεξουαλικές μου προτιμήσεις και καθόλου σε αισθήματα ρατσισμού. Λατρεύω τις γυναίκες και δεν το κρύβω. Να σου πω και κάτι άλλο Ζου, που θα είναι το μυστικό μας. Για πολλά χρόνια τώρα, είμαι η χαρά των Vanilla κοριτσιών με τις οποίες πάω μια χαρά, απλά μου έλειπε κάτι. Αυτό το κάτι, το έχω ζήσει με το παραπάνω και μου άρεσε πολύ...δεν μπορείς να φανταστείς πόσο. Πολλά φιλιά...
    MasterAndreas
     
  10. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???


    Εχεις άδικο. Ετσι επέλεξα την γυναίκα μου που είναι θαυμάσιος άνθρωπος και έχουμε εδώ και 20 χρόνια μια καλή οικογένεια. Μου βγήκε όμως μια πολύ συντηρητική Vanilla....και τώρα τι γίνεται? Ουδέν λάθος αναγνωρίζεται πλέον, τουλάχιστο όχι για έναν άθρωπο με λόγο και μπαίσα. Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι εδώ.
     
  11. kardy_

    kardy_ Regular Member

    νομιζω οτι η εσυ δεν καταλαβες τι ειπα...
    η εγω τι απαντησες!
     
  12. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Πως γίνεται να είσαι Κυρίαρχος και να επιλέγεις για σύντροφο ζωής μια βανίλα και μάλιστα συντηρητική όπως γράφεις; Δηλαδή αν επέλεγες υποτακτική ή αν της έβγαζες την υποτακτικότητα της, δεν θα είχατε καλή οικογένεια; Πως γίνεται ένας άνθρωπος με Κυριαρχικό status όχι μόνο να συμβιβάζεται στον ερωτισμό του, αλλά να μην τον χαίρεται; Πραγματικά αναρωτιέμαι και καταθέτω το ερώτημα μου - απορία μου, χωρίς την παραμικρή μομφή.

    Το "και τώρα τι γίνεται", προέκυψε μετά από 20 έτη; Αργησε πολύ, δεν νομίζεις;

    Ο λόγος που είσαι εδώ, ποιός ακριβώς είναι; Mετά από 20 χρόνια στέρησης, είπες να το ζήσεις; O θαυμάσιος άνθρωπος που είναι η σύντροφος σου το γνωρίζει και το αποδεχεται ή κινείσαι πίσω από την πλάτη της; Αν ισχύει το δεύτερο, ούτε σεβασμό στη θαυμάσια σύντροφό σου δείχνει, αλλά ούτε και συμπεριφορά Κυρίαρχου.

    Δεν θέλω να το κάνω προσωπικό (δεν σε γνωρίζω). Απάντησε μου σύμφωνα με το τι πιστεύεις πως "πρέπει" να ισχύει, έτσι ως μια βάση συζήτησης, σε τέτοιες περιπτώσεις