Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

φετιχ με τα μαντηλια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος scarflover, στις 24 Μαϊου 2012.

  1. scarflover

    scarflover New Member

    Καλησπερα σε ολους σας....θα ηθελα να ανοιξω ενα θεματακι που με ενδιαφερει αρκετα και θα χαιρομουν ιδιαιτερα αν εβλεπα σχολια σας...το θεμα μου λοιπον ειναι το φετιχ με τα μαντηλια.... αν εχετε,τι μαντηλια ειναι αυτα,καθως και η χρηση τους η' οτιδηποτε εχει σχεση με αυτα... merci
     
  2. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια

    Προσωπικά, όχι. Ένα κασκόλ έχω κάπου, δώρο απο μία τύπισσα πριν απο χρόνια, ανάθεμά με, άμα το έχω φορέσει 2, ίσως 3 φορές.
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια

    Τί σημαίνει φετίχ με μαντήλια;
    Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει;

    Σου αρέσουν τα μαντήλια που φοράνε οι κοπέλες;
     
  4. scarflover

    scarflover New Member

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια

    Ερωτικο φετιχ,θα ελεγα. Ενα δεσιμο με μαντηλια,ενα φιμωμα η' η αισθηση απο ενα η πολλα μαντηλια στο σωμα και οτιδηποτε εχει σχεση με τα μαντηλια και το δεσιμο με αυτα
     
  5. Confused

    Confused Regular Member

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια

    Ο σύντροφός μου εχει φετίχ με τα μαντήλια και με τις ζώνες.
    Θέλει να φοράω πάντα όταν βγαίνουμε έξω...
    Κασκόλ, φουλάρια, μαντήλια, πασμίνες, τα πάντα
    Του δένω τα χέρια, τα πόδια, τον φιμώνω και γενικά τα χρησιμοποιώ με παντίους τρόπους. Στην υφή προτιμά τα σκληρότερα υφάσματα απο μεταξωτα και σατέν καθώς και τα μακριά (όχι τύπου τετράγωνα μικρά).
    Επίσης τα φοράω ως τουρμπάνι (τα δένω στο κεφάλι) για να μην ανακατεύονται τα μαλλιά μου στη μηχανή.
     
  6. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια


    Η μόνη χρήση μαντηλιών που μούρχεται αυτή τη στιγμή στο μυαλό,

    είναι το μαντήλι που χρησιμοποιεί το εκτελεστικό απόσπασμα ....

    και το μαντήλι στο παιχνίδι της τυφλόμυγας .....

    Και οι δύο παραπάνω χρήσεις δεν μου φέρνουν καθόλου για φετίχ .....
     
  7. scarflover

    scarflover New Member

    Απάντηση: φετιχ με τα μαντηλια

     
       
     
  8. Υπάγεται σίγουρα σε φετίχ και γενικότερα ο τομέας αυτός του bondage (με το να είναι αρκετά ανεπτυγμένος στις ΗΠΑ) δίνει φόρο τιμής πολλές φορές στις φανταστικές ηρωίδες είτε των κόμικς είτε των pulp λογοτεχνημάτων (που κοσμούσαν τα εξώφυλλα ή τις σελίδες τους). Ανοίκει χονδρικά στο λεγόμενο Δυτικό τρόπο δεσίματος (συνήθως με μπαντάνες για φίμωτρα ή blindfolds) και χοντρό nylon σχοινί. Σίγουρα δεν είναι διαδεδομένο τόσο πολύ στην χώρα μας.
    Προσωπικά - μιας και το εξασκώ - προτιμώ τον Ιαπωνικό τρόπο δεσίματος (όπως στην εικονιζόμενη φωτογραφία που είναι δική μας δουλειά). Τα αντίστοιχα μαντήλια στην Ιαπωνία (παραδοσιακές βαμβακερές πετσέτες - Tenugui) έχουνε άλλα μοτίβα και λίγο πιο ενδιαφέροντα (κατά τη δική μου άποψη βέβαια)

     
     
  9. bandanalovergr

    bandanalovergr New Member

    this!!
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  10. bandanalovergr

    bandanalovergr New Member

    εγω!!self bondage
    breath play!!
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  11. bandanalovergr

    bandanalovergr New Member

    self bondage
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member