Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Δημόσιο BDSM»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Μαϊου 2008.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    το παρών νήμα έχει να κάνει με τις σημερινές πορείες αναρχοκομουνιστών ;
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Βδελυρός αναρχοκομμουνιστής με δόρυ, γοργόνα της gay ομάδας των 'Αδελφών του Μεγαλέξαντρου', ερωτοτροπεί δημοσία με δελφίνι ονόματι Ευρυπίδης.

    (Χρέος μου στη Μικρά Ψέμματα - Μεγάλη Γκρίνια).
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Ηλια, ο καυγάς που λες είναι μια σύγκρουση απόψεων μεταξύ του «fashion BDSM-fetish life style» (για να το διαχωρίσουμε από το κλασικό BDSM life style για το οποίο μιλούσαμε παλιότερα) και του “own way of life”, όποιος κι αν είναι αυτός. Σημειώνω ότι κλασικό BDSM life style με τα κολάρα του και τα πρωτόκολλά του, λαμβάνοντας υπόψη τις τρέχουσες εξελίξεις και διλλήματα, εγώ πλέον το κατατάσσω στον ευρύτερο ιδιωτικό τομέα του own way of life (με όλες τις διαφωνίες που έχω εκφράσει στο παρελθόν).

    Πολύ καλώς λοιπόν έγινε η σύγκρουση γιατί πρόκειται περί σοβαρής διαφωνίας και όχι περί προσωπικής εμπάθειας. Διατυπώθηκαν ισχυρά ή λιγότερο ισχυρά επιχειρήματα, έστω και με πολύ καυστικό τρόπο και ήταν ενδιαφέρουσα. Τουλάχιστον ανέδειξε τη διαφωνία και δε βλέπω γιατί πρέπει στο τέλος να καταλήξουμε σε σύγκλιση απόψεων και να γίνουμε όλοι μια γροθιά. Προς τι? Υπάρχουν κοινοί στόχοι? Η εποχή της αθωότητας πέρασε.

    Εγώ προσωπικά ομολογώ ότι διασκέδασα πολύ (με τον ιδιότυπο τρόπο μου να το γλεντάω) και δεν ανησυχώ. Από τη στιγμή που το BDSM έγινε δημόσιο, ένα κλείδωμα νημάτων δε θα μας στερήσει την απόλαυση. Λίγη υπομονή και μια τηλεόραση χρειάζεται να έχουμε.

    Προσωπικά δεν είμαι ευαίσθητος στα μπινελίκια, αν και διατηρώ το δικαίωμά μου να διαμαρτύρομαι όταν αυτό εξυπηρετεί τους σκοτεινούς σκοπούς μου.

    Και εξακολουθώ να είμαι εναντίον των διοικητικών μέτρων σε αυτές τις περιπτώσεις. Επικαλούμαι πάλι το ακαδημαϊκό άσυλο, αλλά κι αν αυτό δεν είναι αρκετό, επικαλούμαι το άσυλο γενικώς.

    ΥΓ. Από τον Dolmance το περιμένατε, απ' αλλου σας ήρθε
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2008
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Είναι κάπως θολό, ως διατύπωση.
    Τί περιμένανε, ποιοί το περιμένανε και τί τους ήρθε;
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Αναφέρομαι στους κοιλιόδουλους και στην απειλή σου
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Nομίζω ειλικρινά ότι πλην του συμβατικού ορισμού με τις τρεις προϋποθέσεις δεν υπάρχει τίποτα να λεχθεί.
    Τα ιδιώματα είναι ασύμμετρα, μη μεταφράσιμα και το ρήγμα, εννοιολογικό και πρακτικό, αγεφύρωτο.
    Είχα εξ αρχής στοιχηματίσει ότι δεν θα βγει άκρη, κέρδισα το στοίχημα και προσπαθώ να διασκεδάσω με τις απέλπιδες προσπάθειες συνεννόησης και παρανόησης (ούτε να παρανοήσεις δεν είναι δυνατόν αν δεν έχεις μιαν ιδέα του τί επιχειρείς να καταλάβεις).
    Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να συνομιλώ, εδώ, με μερικούς ανθρώπους που συμπαθώ. Το μέλλον του 'χώρου' δεν με απασχολεί, επειδή δεν υπάρχει οργανωμένος πολιτικοκοινωνικός χώρος και φυσικά δεν είμαι εγώ αυτός που θα συμβάλλει στη δημιουργία του, αφού οι λιμπερτίνικες απόψεις μου διαφέρουν από κάθε επικεντρωμένο στο bdsm λόγο, όταν δεν είναι συγκροτημένα αντίθετες προς αυτόν, και δεν διαφορίζουν αξιολογικά τις συναφείς δραστηριότητες. Για μένα, το bdsm είναι απλώς μια kinky παραλλαγή της vanilla σεξουαλικής ηθικής - χρόνια τώρα συζητάμε αυτή την άποψη και πολλές ακόμη, διιστάμενες.
    Δεν με ενοχλούν οι λεγόμενοι, χιουμοριστικά, 'εμπορευματοποιημένοι', ούτε, βέβαια, οι αντίθετοι τους.
    Θα ζητούσα μόνο λίγη προσοχή, ώστε να αποφευχθούν ενδεχόμενες δυσάρεστες εξελίξεις και θα αντιδρούσα σε όσες ενέργειες μπορούν να θέσουν εν κινδύνω τη μυστικότητα των προσωπικών δεδομένων - όχι σε σχέση με τις Αρχές, γιατί προς τα εκεί και δεν υπάρχει τίποτα αποκρυπτέο και γνωρίζουν ήδη όσα τους χρειάζονται.
    Με κόφτει: να έχει ο καθείς αυτογνωσία, να αντιλαμβάνεται τί σκοπούς υπηρετεί ώστε οι συγκρούσεις να ξεσπούν επ' αυτών και όχι επί κουτσομπολίστικων χυδαιοτήτων.
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2008
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Αγαπούλες μου, οι μεσοβέζικες και άνευρες τοποθετήσεις είναι για τα παιδάκια του δημοτικού.
    Αν θέλουμε πραγματικά ένα φόρουμ ζωντανό οι τοποθετήσεις μας οφείλουν να είναι κάπως έτσι ...


    ...και μιλώ πολύ σοβαρά
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Οταν φτανουμε σε νημα με τιτλο Δημοσιο BDSM να ασχολουμαστε 3 σελιδες με σουβλακια ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.Θεωρησα οτι κανοντας το 2ο νημα ο Χαινριχ θα ειχαμε την ευθυξια να ασχοληθουμε με το θεμα (ο Θεος να το κανει).Χερομαι επισης που διαβασατε αυτο που ειπε ο Ηλιας κλεινοντας το πρωτο θεμα λεγοντας : "Το νήμα κλειδώνει. Δεν βλέπω να μπορείτε να συμπεριφερθείτε σαν ενήλικες."

    Την καλημερα μου
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    +1

    και μόνο ως εδώ επίσης με καλύπτει..
    Συγχωρήστε με για μερικές απλοϊκές απορίες, όπως:

    Τι είναι αυτό που την προσωπική απόλαυση/καύλα του καθενός, μπορεί να την ανεβάσει στο σανίδι μετατρέποντας της σε δημόσιο θέαμα, προς τέρψη άγνωστων κ άσχετων θεατών?

    Το να βγάλεις τα της κρεβατοκάμαρας σου ως θέαμα στο κοινό, είτε εισαι βανίλα είτε βδσμ ..πέραν της επιδειξιμανίας (σε ιδιωτικά πάρτι) και πέραν του επαγγελματισμού (σε δημόσια) δεν βρίσκω άλλον λόγο.

    Το επιχείρημα, περνάμε καλά ως παρέα μας αρέσει, διασκεδάζουμε, το αντιλαμβάνομαι κ το επικροτώ ως μια παρέα που για λόγους καύλας, εκπαιδευτικούς ή άλλους.. μπορεί να το κάνει.. το έχω κάνει κ εγω..
    Το να γίνει αυτό πάνω σε κάποιο stage.. ??? εδώ έχω κενο..
    Προσοχή !! δεν λέω να μη γίνεται σε stage αναρωτιέμαι ο μη επαγγελματίας.. γιατί να το κάνει?


    την καλημέρα μου
    Ψέμματα
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2008
  10. Re: Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    In IRC mode:

    /me κοιτάζει τα μούτρα του στον καθρέφτη και βάζει μια κραυγή απόγνωσης

    Εγώ τώρα είμαι ώριμος; ΑΑΑΑααααΑΑααα!  



    /me Μπακ το μπου-ντου-σου-μου κομμιούνιτυ μόουντ:

    Τσάρκα; Πού; Φύγαμε!
     
  11. Γιατι τα σουβλακια τι κακο εχουνε? Εμεις εδω ολα τα ξακαθαριζουμε
    να μην ξεκαθαρισουμε ποιο ειναι το σουβλακι και ποιος ο γυρος?
     
  12. Μα τα σουβλάκια υπάρχουν, ενώ το Δημόσιο BDSM είναι ανύπαρκτο...


    Apollyon, άσε τον κόσμο να χαλαρώσει  
    Μετά θα του κάνουμε μπου-ντου-σου-μου στη δημοσιά...
    Θα τους βάλουμε όλους να τους κλωτσάει το θαρλάρι.... εεεε, ο κυρ-Μέντιος του μπαρμπα-Μήτσου, μέσα στη ντάλα μεσημέρι

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Εν κατακλείδι λοιπόν...

    Είστε όλοι σας ανώριμοι... αηδίασα...πιφ!

    /me σας χαιρετάει τον πλάτανο

    Υ.Γ.: Το automerge μου μέσα!
     
    Last edited by a moderator: 29 Μαϊου 2008