Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Συμπλεγματικός σαδισμός»?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. Ευχαρίστως.
    Ενίοτε νομίζει ότι είναι μιστρες η μαστερ
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Προσέγγιση μεσημεριανής τηλεοπτικής εκπομπής δηλαδή η εισήγηση.
    Ευχαριστώ δεν θα πάρω.
     
  3. Γιατι το λες αυτο?
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Επειδή έχω βαρεθεί τον τρόπο που αναπαράγονται τέτοιες απόψεις. Φοβερά επιφανειακά.
     
  5. Στο αρχικο ποστ ερωτησεις μονο υπαρχουν.
    Κανε εσυ μια βαθια αναλυση
     
  6. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Επέλεξα όταν μου έδωσες τις εξηγήσεις να μην ασχοληθώ.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: «Συμπλεγματικός σαδισμός»?

    Rep στον Sadal... Γιά όλη την προηγηθείσα στιχομυθία. Kαι γιά τη σοφή απόφαση...
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2008
  8. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Ως συμπλεγματικούς σαδιστές / κυρίαρχους στο χώρο του BDSM θα μπορούσα να χαρακτηρίσω όσους/ες κυριαρχώντας ή μαστιγώνοντας έχουν την ψευδαίσθηση ότι καταφέρνουν κάτι, πέρα από το να περάσουν κάποιες απολαυστικές στιγμές με τον/την παρτενέρ τους.

    Αυτό το κάτι, είναι συνήθως μια ψευδ-επίφαση εξουσίας ή μία αίσθηση κύρους. Κάτι που τονώνει το πληγωμένο εγώ τους. Βέβαια, πάντα θα παραβλέπουν την εξουσία και επιρροή που ασκεί πάνω τους ο υπό τους (αυτό συζητήθηκε και σε άλλο πρόσφατο νήμα).

    Όσο τα πράγματα θα ωριμάζουν, τέτοιες αντιλήψεις (που ενδεχομένως ασυναίσθητα να αναπαράγουμε όλοι κάποιες στιγμές) θα αρχίσουν να υποχωρούν, προς τον θρίαμβο της απόλαυσης και της ηδονής.
     
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Εννοείς πως εγώ που πιστεύω πως πάντα υπάρχει κυριαρχία και υποταγή σε δεσμούς έχω πληγωμένο "εγώ" και πως δεν έχω ωριμάσει ακόμα μέσα στο χώρο που καλούμε BDSM; (και ίσως και έξω από αυτό)
     
  10. TopMan_sm

    TopMan_sm New Member

    Απάντηση: «Συμπλεγματικός σαδισμός»?

    παιχνιδια εξουσιας ολα..στη ζωη...βαλε και την ηδονη στο παιχνιδι και...το χεις.
     
  11. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

  12. blindfold

    blindfold Contributor

    θέμα ερεθισμάτων είναι ,αν γουστάρει κάποιος να ακούει κραυγές και να βλέπει το δουλάκι να κλαίει δεν σημαίνει ότι θέλει και να κάνει έρωτα ,όταν βλέπεις ένα υπέροχο ηλιοβασίλεμα και αρέσκεσε δεν σημαίνει ότι θέλεις να γαμίσεις τον ήλιο ολόκληρο