Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Τι είναι οι κάργιες;»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 22 Ιουνίου 2008.

?

Είναι τόσο ανυπόμονες;

  1. Ναι είναι

    60,0%
  2. Όχι δεν είναι

    40,0%
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Ευα, μερσί για τον κόπο και την συμπαράσταση βεβαίως, μα δεν είναι προσωπικό το νήμα. Δημοσκόπηση είναι.
     
  2. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: «Τι είναι οι κάργιες;»

    Βασίζομαι στα λεγόμενά σου, όλο και κάτι περισσότερο θα ξέρεις....... Η διάνοιά σου είναι αδιαμφισβήτητη, μήπως είσαι και μέλος στη Greenpeace/Unicef/Unesco κτλ κτλ κτλ??  
    Να ξέρω αν είναι σε τι βαθμό να λυπηθώ τη σύζυγό σου  
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Δεν μπορω να απαντησω. Δεν εχω βιωματικη εμπειρια απο τετοια πραγματα  

    Περιεργο... Οχι μονο δεν μου εχει αρνηθει κανεις, δεν χρειαστηκε ουτε να κανω την προταση...
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Τι είναι οι κάργιες;»

    Δεν έχω σύζυγο - μια πού 'χα την πούλησα σε πειρατές στον Άλιμο. Από άποψη διανοίας, ο ιατρός διέγνωσε ανίατο και συνεχές delirium tremens με εκφυλιστική σεξομανία και σοδομιτική κατάθλιψη. Είμαι μέλος της Παγκόσμιας Οργάνωσης για την αναβίωση της ανθρωποφαγίας και συμμετέχω στο Σύλλογο Φίλων του Τζακ του Αντεροβγάλτη.
    Έγινα κατανοητός, θρεφτάρι μου Vermilion;
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Χωρίς πρόταση συνήθως δεν αρνούνται....
     
  6. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    True. Χαιρωμαι που δεν χρειαστηκε ποτε να κανω εγω την προταση. Σχεδον λυπαμαι τους ανδρες, που πρεπει (συνηθως) να κανουν προτασεις.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Χαχαχαχ. Βρε Τρόπικαλ, χωρίς προτάσεις θα είχαμε μια στασιμότητα. Δεν συμφωνείς;
     
  8. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Βρε Χάινριχ, είναι τώρα ερωτήσεις αυτές που κάνεις? Έχεις την παραμικρή αμφιβολία, πως εφόσον μία γυναίκα θελήσει να σε περάσει από την κόλαση - για τους όποιους λόγους και όχι μόνο γι αυτόν που αναφέρεις - δεν θα το κάνει?

    Dolmance στο τέλος δεν σε βλέπω να τη γλυτώνεις! Θα σου στείλω το λογαριασμό του ψυχολόγου μου!  
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Mα και οι κάργιες είναι μονογαμικές...η πάσα αλήθεια είναι πως πρόκειται για ένα εξαιρετικά δυσφημισμένο πουλί, είχε την ατυχία να είναι μαυριδερό και να εκπροσωπηθεί από τον γνωστό αυτόχειρα ποιητή, ''Θάνατος είναι οι κάργιες που χτυπιούνται, στους μαύρους τοίχους και στα κεραμίδια...'', ισχυροποιώντας τις φυλετικές διακρίσεις και προκαταλήψεις εναντίον τους.

    Αξιοπρόσεκτα είναι τα προττερήματα του:

    Η κάργια είναι ένα ευφυές πουλί. Της μεγάλης οικογένειας των κορακοειδών που προσέφεραν πολλά στις παροιμίες και στις χρωματικές διαβαθμίσεις τού μαύρου. Η ευφυΐα της δεν βρίσκεται μόνο στο ότι κατόρθωσε να είναι μη βρώσιμο πουλί, πράγμα που την απάλλαξε από τον άνθρωπο ως εχθρό της. Είναι μονογαμική. Ζευγαρώνει και μένει πιστή εφ’ όρου ζωής στο ταίρι της, αν και δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει με τους χήρους και τις χήρες. Αλλά ποτέ δεν σκέφτηκε κανείς να παρομοιάσει καμιά «πιστή σαν κάργια». Οι κάργιες από την άλλη μεριά, είναι φαν των ομαδικών αθλημάτων. Τα σμήνη από κάργιες εκτελούν με απόλυτο συντονισμό και εξαιρετική ακρίβεια ακροβατικά κόλπα για τη χαρά και μόνο της πτήσης. Για κανέναν όμως ποτέ δεν ελέχθη «ακροβατεί σαν κάργια».
    Έχουν αυστηρή ιεραρχία ως ομάδα. Δεν γνωρίζω τα κριτήρια, αλλά η ιεραρχία τηρείται σχολαστικά. Κανένας ποτέ δεν είπε «οργανωμένες σαν κάργιες».
    Η κάργια έχει λογική ευσπλαχνία. Η ομάδα κάνει κοινή συναινέσει ευθανασία στα άρρωστα πουλιά. Δεν τ’ αφήνει να βασανίζονται για μια ψωροσύνταξη και δωρεάν συσσίτια. Ο δόκτωρ Κεβορκιάν δεν ανέφερε ποτέ την κάργια ως παράδειγμα για το πώς η φύση προνοεί για το θέμα.

    Η κάργια έχει ικανότητα ομιλίας. Μπορεί να μιμηθεί με επιτυχία την ανθρώπινη φωνή. Οι περισσότερες φυσικά αρνούνται να το κάνουν γιατί δεν βρίσκουν κανένα απολύτως ενδιαφέρον σ’ αυτό.
    Και τέλος, οι κάργιες έχουν υπέροχα γαλάζια μάτια, ένα εντελώς ξεχωριστό γαλάζιο. Αλλά κανείς δεν θα τολμήσει ποτέ να κάνει ατιμώρητα κοπλιμέντο σε γαλανομάτα γυναίκα ότι «έχει μάτια κάργιας».

    πηγή: http://galera.gr/magazine/modules/articles/article.php?id=769

    Είναι άδικο, ο συμβολισμός της να παρπαπέμπει σε αδίστακτη και κακιασμένη γυναίκα!

    Πέραν αυτού, το θέμα της εκδικητικότητας είναι τόσο παλαιό όσο και το ανθρώπινο είδος.
    Μια γυναίκα αλλά κι ένας άντρας πλέον, μπορεί να αντιδράσει σαν πληγωμένο ζώο και κάλλιστα να αφιερώσει εαυτόν ώστε να κάνει κόλαση τη ζωή του άλλου.
    Το θέμα είναι ότι πρωτίστως '' καταστρέφει''την ίδια του τη ζωή στο βωμό της εκδίκησης.
    Μιλάμε βέβαια για ακραίες περιπτώσεις όπου ο παροξυσμός του πάθους κορυφώνεται στο έπακρο και συνήθως υπάρχουν κι άλλα θέματα, τα οποία ο παθών, αδυνατεί να διαχειριστεί.
    Τέτοιες καταστάσεις ''βρωμάνε'' εξ αρχής, καλόν είναι να τις οσμιζόμαστε προτού συμβούν τα ανεπανόρθωτα και να την κάνουμε, με ελαφρά πηδηματάκια...
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2008
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    ενδιαφέρουσες αλήθειες ...
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Καλε και που να το ξερω????????????????????
    Γραφει στο τιμιο και ταπεινο κουτελο μου, "Ψυχαναλυτρια κατίνων και τσουλάρων"????
    Αντε ψηφιζω ναι!!! 
     
  12. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Μακρια απο εμας η στασιμοτητα. Κινηση θελουμε, κινηση!!

    Τελικα, συμπαθεστατα πτηνα ακουγονται οι καργιες. Ευχαριστουμε, llazouli!
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2008