Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Black Butterfly, στις 22 Ιανουαρίου 2013.

  1. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Καλημέρα σας...

    Ανοίγω αυτό το θέμα σ'αυτή την ενότητα,μια και δεν μου κολλάει να το βάλω κάπου αλλού.
    Έχω γνωρίσει πρόσφατα έναν άνθρωπο,με τον οποίο ταιριάζουμε στα πάντα.Ο ίδιος είναι Dom,εγώ πριν τον συναντήσω είχα μόνο μια γενική ιδέα για το τί είναι bdsm.Δεν μπορώ να πω ότι είμαι vanilla, είμαι kinky όπως λέει και ο ίδιος,αλλά σίγουρα δεν είμαι sub.
    H αλήθεια είναι ότι προσπάθησα να μπω στο πνεύμα του bdsm,διάβασα άρθρα,παρακολούθησα βιντεάκια στο yt όπου μιλούσαν διάφορες subs και σε ένα γενικότερο πλαίσιο,κυρίως αυτό του να ευχαριστείς τον άλλον,νομίζω ότι βλέπω τον εαυτό μου ως πιθανή sub.Αλλά ακόμα και αν δεν το επιχειρήσαμε με τον φίλο μου,τελευταία μου λέει να το ξεχάσω και ότι προφανώς δεν μου βγαίνει.Η αλήθεια είναι ότι δεν με ενθουσιάζει η ιδέα του να με δέρνουν και γενικά να με πονάνε,αλλά το δέσιμο και κάποιες ήπιες μορφές πόνου,δεν με χαλάνε.
    Ο ίδιος λέει ότι θα είμαστε μια χαρά ζευγάρι και χωρίς το bdsm,αλλά εγώ δεν είμαι σίγουρη γι'αυτό...
    Και εδώ θέλω την δική σας βοήθεια,όπως θα κρίνει καθένας/καθεμία με βάση τις δικές του εμπειρίες.
    Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος που είναι γεννημένος Dom και έχει ζήσει μια τέτοια σχέση,να νιώθει ικανοποιημένος και ολοκληρωμένος με μια γυναίκα που δεν είναι sub?Ξέρω ότι δεν είναι άνθρωπος που θα απατήσει,οπότε δεν φοβάμαι ότι θα πηγαίνει με άλλες για να ζει αυτό που δεν μπορεί να ζήσει μαζί μου,αλλά θα είναι πραγματικά ευτυχισμένος ή βαθιά μέσα του θα του λείπει πάντα κάτι?
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Καταρχήν καλώς ήρθες,
    Λοιπόν Black Butterfly, όσον αφορά για τον πόνο, όλοι οι άνθρωποι όταν είναι υποτακτικοί έχουν κάποια όρια τα οποία αν τα ξεπεράσουν τους "χαλάει" πολύ, συνήθως κλαίνε.

    Αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχει η λέξη "ασφαλείας" που καθορίζεται από την αρχή.

    Το θέμα όμως είναι ότι τα όρια αυτά με τις συχνές εμπειρίες χαλαρώνουνε συνεχόμενα όλο και πιο πολύ, π.χ. την πρώτη φορά ένα δέσιμο και λίγο spanking μέχρι να φθάσεις σε ένα συγκεκριμένο όριο, τη δεύτερη φορά το δέσιμο μπορεί να είναι λίγο περισσότερο άβολο και τα χτυπήματα λίγο πιο έντονα, το θέμα είναι ότι το προηγούμενο όριο θα το ξεπεράσεις, την τρίτη φορά θα ξεπεράσεις το δεύτερο and so on....
    Εξάλλου ο φίλος σου δεν θα σε υποβάλλει σε περισσότερο πόνο αν χρησιμοποιήσεις τη λέξη ασφαλείας,

    Γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις και που ξέρεις... αυτός που έχασε είναι σίγουρα αυτός που δεν έπαιξε... αυτός που έπαιξε μπορεί και να κέρδισε..

    φιλικά,

    Μάνος (manos291)
     
  3. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο ο πόνος και τα δεσίματα,άλλωστε το spanking δεν με χαλάει καθόλου.
    Το θέμα αυτή την στιγμή είναι ότι ο αγαπημένος μου αποφάσισε ότι δεν είμαι sub τύπος,χωρίς να το έχουμε προσπαθήσει καν και δεν θα ασχοληθούμε καθόλου,όπως μου είπε,μια και δεν μας αφορά πια το θέμα.
    Και προβληματίζομαι για εκείνον,για το πόσο θα είναι πραγματικά ευτυχισμένος μαζί μου σε μια τέτοια σχέση.
     
  4. nightingale

    nightingale Regular Member

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Ισως να στο λεει με αυτον τον τροπο ωστε να σταματησεις να αγχωνεσαι και να αφησεις να σου βγει αυθορμητα η οποια υποτακτικη συμπεριφορα απεναντι του. Αυτο το 'οχι sub' σιγουρα δεν υφισταται, ειδικα σε μια ερωτευμενη γυναικα. Το πιο πιθανο ειναι οτι προσπαθει να σε ηρεμησει γιατι αντιληφθηκε οτι το θεμα σε απασχολει υπερ του δεοντος.

    Αν ημουν στη θεση σου θα αφηνα απ'εξω ολα τα 'πρεπει' που γραφονται στα bdsm forums και θα ειχα στο μυαλο μου να τον εμπιστευτω (αν δε το εχεις κανει ηδη), να προσπαθω να τον ικανοποιω κανοντας ο,τι μου ζητησει -φυσικα οχι μονο ερωτικα- και να βρισκω τροπους να ειναι παντα ευτυχισμενος μαζι μου.

    Ειμαι σιγουρη οτι θα σου βγει αυθορμητα, μην ανησυχεις. Απλα ζησε μαζι του οσο πιο ευχαριστα μπορεις και φερσου του με τροπο που θα κανει χαρουμενη και εσενα, ετσι θα ειναι κι εκεινος!

    -Ετσι απλα, χωρις ταμπελες και 'πρεπει'.-
     
  5. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Ο χειρότερος εχθρός των πάντων είναι το άγχος.
    Ηρέμησε,απόλαυσε και άφησε τον χρόνο να δείξει.
    Εάν είναι Κυριαρχικός όπως μας λες,θέλει,δεν θέλει θα του βγει.
     
  6. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    άστο να κυλίσει.

    αν είνια Αφέντης θα σε αφήσει από μόνος του.

    Αν δεν είναι, κακό του κεφαλιού του.

    εσύ αφέσου, και να χαίρεσαι την κάθε στιγμή.

    ηλίας.
     
  7. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι ότι ένα άγχος το είχα από την αρχή,μια και δεν είχα άλλη παρόμοια εμπειρία,γι'αυτό και έπεσα με τα μούτρα στο "διάβασμα".
    Δεν μου έδωσε καν την ευκαιρία να το δοκιμάσουμε στην πράξη,με τέσταρε πρώτα λεκτικά και πρόσφατα κατέληξε ότι δεν το έχω καθόλου.
    Θεωρώ εντελώς λανθασμένη την απόφασή του αυτή να μην ασχοληθούμε καθόλου,αλλά δεν τολμάω από σεβασμό να τον πιέσω.Καταλαβαίνω ότι αυτός ο άνθρωπος με αγαπάει πραγματικά,γι'αυτό και θέλει να συνεχίσει μαζί μου έστω και έτσι,επειδή όμως και εγώ τον λατρεύω,δεν θέλω να είναι με κάτι λιγότερο από αυτό που του αξίζει και ίσως είναι καλύτερο να φύγω από αυτή την σχέση....τί λέτε?
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Γκάλοπ κάνεις?
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Προφανως σου αρεσει πολυ αυτος ο ανδρας.
    Η συμβουλη μου και αν θες πετα την , ειναι να μην κανεις πραγματα που δεν σε εκφραζουν για να τον κρατησεις.
    Θα βρεθεις καποια στιγμη σε αδιεξοδο, θα αντιδρασεις και θα ελθετε σε ρηξη.
    Αν αυτος συμβιβαζεται με την ελαχιστη υποτακτικοτητα που μπορεις να του αφιερωσεις.....ποιο το προβλημα?
    Εαν δεν μπορει θα φυγει.
    Εαν θελει πολυ εσενα γιατι τον εχεις κερδισει σε πολλα σημεια και θελει να εχει μαζι σου μια σχεση,
    αλλα ισως να κανει καποιες φορες session για να ικανοποιει καποιες αλλες αναγκες του να μην αγχωθεις.
    Τι θα του παρει καποια αλλαη που μαζι της θα βρισκεται για συγκεκριμενο σκοπο?
    Φοβασαι μηπως την ερωτευθει και φυγει? Αυτο συμβαινει σε ολες τις σχεσεις.
    Απολαυσε αυτο που εχεις χωρις αλλες σκεψεις.....εξαλλου τιποτα δεν κραταει για παντα.
     
  10. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?


    Όχι απλά μου αρέσει πολύ αυτός ο άντρας,πιστεύω ότι είναι ο άνθρωπός μου. 
    Δεν είπα πουθενά ότι θα κάνει sessions με άλλη,είπα ότι από μόνος του με καθησύχασε ότι στο σεξ θα γίνονται πολλά πράγματα που θα έχουν ίσως στοιχεία από bdsm,απλά δεν με θεωρεί sub σε γενικότερο επίπεδο.
    Διευκρίνησα σε άλλο ποστ ότι είναι άτομο που δεν υπάρχει περίπτωση να απατήσει,οπότε δεν φοβάμαι κάτι τέτοιο για κανένα λόγο.
    Απλά όπως και να το κάνουμε,εδώ μιλάμε για μια στάση ζωής.Δεν είναι ότι του αρέσουν τα μπουζούκια ενώ σε μένα όχι,οπότε θα βγαίνουμε ξεχωριστά,για να το θέσω έτσι απλά.Είναι κάτι πολύ σημαντικό και θέλω να είμαι σίγουρη ότι δεν θα καταπιέζεται.Γι'αυτό ήλπιζα να πάρω κάποιες απαντήσεις από Masters,για να ξέρω αν εκείνοι θα ένιωθαν ευτυχισμένοι σε μια τέτοια σχέση ή πάντα θα τους έλειπε κάτι.
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    ακολούθα τα ένστικτά σου,

    μη μας ρωτάς.

    ηλίας
     
  12. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: ΄Εχει μέλλον μια τέτοια σχέση?

    Το ένστικτό μου μού λέει ναι.
    Αλλά αν ήμουν εγώ στην θέση του,θα μου έλειπε πάντα κάτι.
    Όπως και να'χει,ο χρόνος θα δείξει.