Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Ιουλίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δηλαδη θες να πεις Princess_of_Pain οτι οι υποταγμενες "Κυριες" (και "Κυριοι" φυσικα) ειναι κατωτερα οντα?
    Kαι συ βρε blindfold τι λες τωρα?
    Ενοεις οτι αν δεν Ειμαι ο Ζουγκλακος δεν μπορω να επιβληθω σε ενα σκλαβο?

    Εχουμε παρανοησει εντελως μου φαινεται εδω μεσα!
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όχι εννοεί απλά , ότι οι γυναίκες είναι ανώτερες και δεν αξίζουν της υποταγής τ' απαξιωτικά μονοπάτια ...
    Αναρωτιέμαι όμως γιατί απορείς για τις απόψεις μίας Αφέντρας που γνωρίζεις πολύ καλά ;
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ηλία μου νομίζω ότι έχουμε αρχίσει να επικοινωνούμε τελικά, ίσως δεν εκφράστηκα σωστά και σε ευχαριστώ που το εξέφρασες όπως έπρεπε  
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    To οτι γνωριζω Κ/καποιον η Κ/καποια "πολυ καλα" οπως λες (αν και δεν ισχυει) δεν εχει καμια σημασια για Με.
    Ετσι αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αντικρουσω, η οτι δεν θα αντιπαρατεθω,
    η οτι θα χαριστω αν κατι δεν μου παει καλα η θα το καταπιω προς χαρην γνωριμιας.
    Ηταν απλη η απαντηση Μου σε μια οχι εξυπνη ερωτηση.
    (κατι μου λεει οτι κακως και δολίως πας να με παγιδεψεις)
    Μη ξεχνας Ηλία οτι η αλεπου 100, τ' αλεπουδάκια 101. -
    Mε το συμπάθιο κιόλας, αλλά ...
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ευτυχως....Αλλα σε συμβουλευω να μην επαναπαυτεις ...Πισω εχει η αχλαδα την ουρα!!
     
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν είχες άδικο , απλά ως προς το γιατί έπεσες έξω . Και τώρα που απάντησες στο χώρο αυτού του thread περιμένω και την απάντηση σου περί του θέματος . Κάτι τουλάχιστον που η Princess , τόλμησε να κάνει . Εσύ Εύα Μου ;
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eγω Οχι!!!
    Δεν ξερω τι τολμησε να κανει η Prncess και τι οχι Ηλια....
    Ειναι δικο Της θεμα.
    Αν και δεν εχω καταλαβει το τι με προκαλεις να καμω...
    αλλα απαντω οπως και ναχει σε ερωτησεις που αρεσκομαι να απαντησω
    και οχι σε ερωτησεις που μου υποβαλλονται .
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το θέμα , Εύα . Διάβασε το θέμα του thread ...
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    "Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής" , σε αυτό το θέμα τόλμησε να απαντήσει η Princess και καλά έκανε . Εσύ ;
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τολμησε οπως ακριβως το λες.
    Ειναι τολμημα να μιλας για υποταγη

    Εγω δεν ειναι οτι δεν τολμω Ηλια απλα με αυτα που θα γραψω θα απογοητευσω κοσμο που θελει να πιστευει σε αυτην.

    Βλεπω τα πραγματα με αλλο ματι.
    Πιστευω οτι υπαρχει υποταγη στα αρσενικα σε πολυ μικρο ποστοστο.
    Οι περισσοτεροι εδω ειναι για το θεαθηναι και για να΄χαμε να λεγαμε.
    Ελαχιστα ατομα ειναι αυτα που αξιζουν σαν υποτακτικοι και ακομα λιγοτερα σαν slave.
    Ενα session ειναι αρκετο γι αυτα τα ατομα. Μετα απο αυτο...ζητω που καηκαμε.

    Για πια εκπαιδευση και πειθαρχια μιλαμε?
    Για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να ειναι δυο στο παιχνιδι που θα το ζουν και θα το επιθυμουν μαζι.
    Τι και αν εγω θελω να εκπαιδευσω καποιον, αν αυτος ο καποιος υστερα απο ενα session αλλαξει συμεπριφορα και μεταβαλετε στον Master Slave που νομιζει οτι επιασε τον παπα απο τα αρχιδια?

    Ασε τα αισθηματα ενοχης και τις τυψεις που οι περισσοτεροι εχουν. Αυτο τους κουναει το κεφαλι και εχει σαν αποτελεμα ξαφνικα βγαζουν αντριλικια και μαγκιες σε Κυριες που πριν λιγες ωρες τους ειχανε στα τεσσερα. (ειναι αυτο που λεμε με την απομακρυνση απο το ταμειο κλπ)
    .
    Η πρεπει να εισαι με ενα βουρδουλα στο χερι (αυτο κατι παει και ερχεται) η να να σπας το στομαχι σου (ε, οχι), η πρεπει να μην ασχολεισαι πια με θεματα που κατα φαντασια και μονο ειναι θεμιτα.

    * Θα παρακαλεσω τους ελαχιστους φιλους πραγματικα υποτακτικους να μη λαβουν υποψιν ολ΄αυτα που ειπα.

    Ισχυουν παντως για το μεγαλυτερο ποσοστο που απλα δηλωνει sub- slave αντρες
    Προκαλω την Princess Of Pain και αλλες Mistress που θα διαβασουν αυτο το post να με διαψευσουν αν λεω κατι που δεν ισχυει.
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2006
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δυστυχώς Ηλία η Εύα έχει απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφει.
    Οι περισσότεροι είναι χαλιά, είναι σκυλιά είναι ότι θέλει η Κυρία τους μέχρι να κάνουν τα γούστα τους.
    Μετά ξεχνούν τα πάντα.
    Μου έχει τύχει "υποτακτικός" που ήθελε μέχρι και ζώνη αγνότητος να του βάλω και μόλις τελείωσε το "παιχνίδι" 'εγινε σκυλί να με δαγκώσει.
    Αυτή είναι η πραγματικότητα και δυστυχώς πολύ πικρή  
    Ένα είναι σίγουρο Ηλία μου, ότι εάν υπήρχε σωστός σκλάβος , θα τον είχα μόνιμα κοντά μου
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    "Εννοώ Ηλία μου ότι μας θεωρώ ,τις γυναίκες, ανώτερα όντα " πάνω σε αυτό το σκέλος της φράσης Σας απάντησα Κυρία Princess_of_Pain...
    όσο αφορά για το δεύτερο μάλλον έκανα λάθος από τις επιθυμίες μου ,κάτι που ίσως επιβαιβαιώνει και τα προλεγάμενα Σας... βέβαια κάποτε είχα γράψει ότι ίσως το πλήθως Των Κυρίων δεν Είναι παρά "σκλάβες" των επιθυμιών των σκλάβων Τους, ουσιαστικά.. και τώρα βλέπω να το Επιβαιβαιώνετε αυτό Δύο Κυρίες ,ρίχνωντας όμως το φταίξιμο στους σκλάβους...