Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Ιουλίου 2006.

  1. hugger

    hugger Regular Member

    Re: Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    Συμφωνω, ειναι οκ να νιωθεις κατωτερος BTW, εχεις απαλλαγει απο τις ψευδαισθησεις υπεροχης  
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά διαφωνώ.

    Ένας άνθρωπος που νοιώθει κατώτερος θέλει βοήθεια απο ειδικούς (ψυχολογική υποστήριξη).

    Η κατωτερότητα όμως, ενός υποτακτικού έναντι της Αφέντρας του, είναι τελείως υποκειμενική.
    Ο άνθρωπος κρίνεται από τις πράξεις του. Αυτές είναι που προσδιορίζουν την ανωτερότητα ή η κατωτερότητα του Α/ατόμου είτε αυτό είναι υποτακτικό, είτε Κυρίαρχο
    Η αλήθεια είναι, ότι έχω δει αρκετά Κυρίαρχα άτομα, κατώτερα σε χαρακτήρα των υποτακτικών τους. Περιεργο?
     
    Last edited: 14 Απριλίου 2007
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    ε όχι !!

    κάποιος είναι sub επειδή αποφασίζει να δίνετε ολοκληρωτικά στη γυναίκα που αγαπά, αλίμονο σε αυτήν που το εκμεταλεύετε ... τουλάχιστον έτσι βλέπω εγώ την υποτακτικότητά μου γιαυτό και είμαι unleashed ..  
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    Αλεπουδιτσα διαβασε τωρα τι πιστευω εγω για τις γυναικες, η καλητερα για τα *θ η λ υ κ α *που αρεσκομε να λεω εγω.

    Ειναι οτι ποιο ομορφο εφτιαξε η φυση για Ε/εμας τα Α/αρσενικα, ειναι γλυκες, υπεροχες, η ομορφια της ζωης Μ/μας,αλλα και το γλυκο βασανο για ορισμενους απο εμας (βλεπε σκλαβους).

    Οταν ομως ειναι και υποτακτικες, η σκλαβες, ειναι οτι πιο ομορφο μπορει να υπαρξει στην ζωη Μας (βλεπε Κυριαρχους).

    Ανακεφαλαιωνοντας λοιπον, και η σκλαβες, και οι υποτακτικες,και οι βανιλα, αλλα και οι Κυριαρχες*θ η λ υ κ ε ς* ειναι υπεροχες και ξεχωριστες για το καθε Α/αρσενικο αναλογα τα γουστα του, (η σειρα προτεραιοτητος μπηκε συμφωνα με τα δικα μου γουστα φυσικα, απο τις Κυριαρχες σορυ δεν θα παρω, εκτος εαν μαζι μου το λιγοτερο που θα επρεπε να κανουν για να τις θελω, ερωτικα ενοω γιατι σαν φιλες δεν εχω κανενα προβλημα και οι περισσοτερες φιλες μου ειναι Μιστρες, θα ηταν να γινουν βανιλες για να μην πω σκλαβες.......   

    Τα θηλυκα γενικα εισαστε ολα υπεροχα, φτανει να εισαστε απο κατω για Εμας τους(Κυριαρχους), διπλα και εκ δεξιων για τους (βανιλες),και απο πανω για τους (υποτακτικους σκλαβους).....   

    Αντε με βρηκες στις καλες μου Αλεπουδιτσα.   

    Και που εισαι τωρα που δεν μας βλεπει κανεις....αυτο το στυλακι σου βρε κοριτσι μου δεν το κανεις πιο υποτακτικο...... να πηγαιναμε για ταυλι μαζι.....?

    Αλεπουδιτσα πλακα κανω μην με παρεξηγησεις ναι ?   

    Εισαι εσυ μια αλεπου......   
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    Ποτέ μη λες ποτέ.

    Δεν το λεω για σένα αλλα γενικά. Η Ευα ειχε γραψει παλιοτερα ενα σχετικό thread. O σαδισμός κι ο μαζοχισμός είναι αδερφάκια  
     
    Last edited: 21 Απριλίου 2007
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    i hoped someone slave would answer too not just Masters...

    p.s. i cant find greek letters in this pc here hehehe
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Last edited: 22 Απριλίου 2007
  8. aesop

    aesop New Member

    Re: Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    Με απασχολούσε πάντα το ερώτημα, ο σεβασμός του sub προς την Αφέντρα του πρέπει να είναι a priori ή είναι κάτι που η Αφέντρα το κερδίζει μέσω της συμπεριφοράς της;
    Το ότι κάποιος είναι υποτακτικός, για μια σειρά λόγους, τον κάνει κατώτερο ή απλά είναι κατώτερος στα όρια του lifestyle ή του παιχνιδιού;
     
  9. Ω θεε μου... θεε μου..!!!!        
     
  10. darkgr

    darkgr New Member

    Θα συμφωνήσω ότι οι πραγματικοί "υπό" είναι εξαιρετικά σπάνιοι. Οι όποια διάθεση υποταγής στο θηλυκό από μέρους του αρσενικού, εκδηλώνεται περισσότερο ως "βίτσιο" και βέβαια εξαντλείται μετά την ολοκλήρωση του session, όπως διαπιστώνεται με δισθυμία από τις Κυρίες που συμμετέχουν στην κουβέντα. Στην εποχή μας που είναι η κατ' εξοχήν εποχή ανατροπής των παραδοσιακών ρόλων, πολλοί άντρες αισθάνονται την ανάγκη να αποτινάξουν από πάνω τους τα χαρακτηριστικά του φύλλου τους, και να "εκχωρήσουν" αυτήν την εξουσία στην γυναίκα. Μάλιστα σε πλείστες όσες περιπτώσεις, οι άντρες αυτοί έχουν υψηλό κοινωνικό, οικονομικό και πολιτικό στάτους, και από την θέση τους ασκούν εξουσία. Αυτή ακριβώς η εξουσία τους έχει κουράσει και έτσι εκχωρείται. Μετά όμως την ολοκλήρωση του session, η εκχωρηθείσα εξουσία διεκδικείται, ανακαταλαμβάνεται και οι ρόλοι ανακατανέμονται.

    Αλλά ας αφήσουμε τα θεωρητικά, και ας πούμε τα πράγματα με τ' όνομα τους. Θέλω να είμαι απολύτως ειλικρινής. Εχω γνωρίσει πολλές γυναίκες στην ζωή μου, γυναίκες με διαφορετικούς χαρακτήρες και προτιμήσεις. Μπορώ να σας πω με απόλυτη σχεδόν σιγουριά, ότι όλες ανεξαιρέτως οι γυναίκες που μου έκαναν την τιμή να συνευρεθούν μαζί μου, είτε με τα λάγια, είτε με τις πράξεις, είτε με την εν γένει συμπεριφορά τους, μου έδωσαν να καταλάβω, ότι προκειμένου να με σέβονται και να με εκτιμούν, θα έπρεπε να επιβεβαιώνω κατά τρόπο αδιαπραγμάτευτο τα εγγενή χαρακτηριστικά του φύλλου μου. Με ήθελαν δημιουργικό, ανήσυχο, ενίοτε τρυφερό, αλλά πάντα δυνατό και με την μπαγκέτα στο χέρι. Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να δεχτώ ότι υπάρχουν γυναίκες που θα εκτιμούσαν και θα επιθυμούσαν ένα 24/7 σκλάβο, που θα έκανε μόνο ότι διατάσσονταν να κάνει, χωρίς πρωτοβουλία και χωρίς συζήτηση.

    Θεωρώ τα παιχνίδια εξουσίας, εξαιρετικά αφροδισιακά και πάντα μου άρεσαν οι αποφασιστικές γυναίκες που από την φύση τους, δικαιωματικά κατέχουν εξουσία. Στον ερωτικό τομέα πιστεύω ότι η εξουσία που ασκεί το θηλυκό είναι καταλυτική, όποια ταμπέλα και αν βάζουμε στους εαυτούς μας ή τους άλλους. Ωστόσο στην καθημερίνη ζωή μου, είναι εντελώς αδύνατο να λειτουργήσω κατ' αυτόν τον τρόπο, ή να το δεχτώ ως ενδεχόμενο.
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    πολυ καλα αυτα που γραφετε και η αντπαραθεση ιδιαιτερα ενδιαφερουσα! μου δινεται η ευκαρια να εκφρασω μια απορια που εχω εδω και αρκετο καιρο και που εστω κιαν το εχω επιδιωξει απαντηση δεν εχω παρει:τελικα για μια αφεντρα ειναι πιο δελεαστικη η 1)ιδεα ενος σκλαβου πληρως υποταγμενου εκ των πρωτερων ή 2)η προκληση να υποταξει εναν αντρα προθυμο μεν αλλο οχι απο υποταγμενου εκ φυσεως?  
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι , μαθήματα υποταγής . (1

    "Βάζω υποψηφιότητα
    πρωθυπουργός να γίνω
    να κάθομαι τεμπέλικα
    να τρώω και να πίνω"

    Μάρκος Βαμβακάρης,
    υποτακτικός Σύρου, Κορυδαλλιώτης αλανιάρης.