Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άπνοια & Ασφυξία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dante, στις 12 Νοεμβρίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

  2. Re: Asphyxiation

    Νομίζω ότι υπάρχει στο Fetish discussion νήμα με τίτλο "Άπνοια και ασφυξία".

     

    Με πρόλαβες Emma!
     
     
    Last edited by a moderator: 3 Φεβρουαρίου 2009
  3. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

     
    το να ασκω ελεγχο στην πιο βασικη αναγκη μιας γυναικας ειναι ακρςωςερεθιστικο.αυτο μπορει να γινει φιμωνοντας τη με ενα μαντηλι και κλεινοντας τ ης τη μυτη,παιζοντας παιχνιδι πνιγμου,σφιγγοντας το λαιμο της η απλα κλεινοντας της το στομα και τη μυτη με την παλαμη.προσωπικα για την αποφυγη μιας ασχημης εξελιξης φροντιζω να διατηρω παντα οπτικη επαφη και να γνωριζω τις αντιδρασεις της καλα  
     
  4. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Το εχω βιωσει και απο τις δυο πλευρες....αν και κλειστοφοβικη(ζουζου για εσενα παει αυτο!!!) το απολαμβανω οσο δεν παει!!!!!!
    περα απο την γνωση που πρεπει να εχει ο καθε ενας που το κανει αυτο θα πρεπει να υπαρχει απεριοριστη εμπιστοσυνη και φυσικα να νιωθεις ανεση με τον αλλον και να ξερει τις αντιδρασεις σου
    οπως εχει ηδη προαναφερθει.
    Μην ξεχναμε πως μιλαμε για αθρωπινες ζωες και το ποσο ευκολα η γρηγορα μπορει κατι να παει στραβα ειναι λιγοτερο απο κλασμα δευτερολεπτου!!!!
    Ειναι τρομερη ανταλαγη συναισθηματων σε αυτο το "παιχνιδι" μεταξυ ενος ζευγαριου...απο την δυναμη της εξουσιας και την δυναμη υποταγης εως και την θεοποιηση "η ζωη σου ειναι δικη μου και μπορω να την κανω οτι θελω αυτην την στιγμη".
    Πριν ξεσηκωθει θυελλα αντιδρασεων για την εκφραση μου να σημειωσω πως σε μερικες/μερικους αρεσει το να αφηνονται τελειως στα χερια καποιου αλλου μεχρι και γι αυτο και ειναι και σεβαστο πως υπαρχουν ανθρωποι που δεν μπορουν να το φανταστουν η να το πιστεψουν.

    Erotic asphyxiation - Wikipedia, the free encyclopedia
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία

    Χωρίς να θέλω να ξεσηκώσω θύελλα διαμαρτυριών οφείλω πάντως να διευκρινίσω ότι γιά μένα τουλάχιστον προσωπικά, συναισθήματα "εξουσίας", "θεοποίησης", ή του τύπου "μιά ζωή είναι στα χέρια μου και μπορώ να την κάνω ότι θέλω" ή ότιδήποτε παρόμοιο, δεν συμπεριλαμβάνονται ούτε κατά διάνοιαν στην γκάμα αυτών που νοιώθω κατά την άσκηση της εν λόγω πρακτικής. Δεν ξέρω αν η άλλη πλευρά νοιώθει ή προσποιείται πως νοιώθει τα αντίστροφα (προσποιείται όχι ενώπιον εμού εννοώ, αλλά του εαυτού της), εγώ πάντως ούτε τα αισθάνομαι, ούτε τα θέλω, ούτε τα επιδιώκω. Τα επιδιωκόμενα και θεμιτά συναισθήματα είναι τα ίδια ή ανάλογα μ' αυτά που γεννά η επιτυχημένη εφαρμογή της οιασδήποτε ερωτικής πρακτικής: Αυτά που κινούνται δηλαδή στη σφαίρα της ικανοποίησης από την ανταλλαγή ηδονής ανάμεσα σε δυό ανθρώπους...



     
  6. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Re: Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία


    Kαλά λες, αγαπητέ, αλλά η "σφαίρα της ικανοποίησης από την ανταλλαγή ηδονής" κάπως προκύπτει, κάπως αναλύεται. Δε συμφωνείς οτι κάποιες από τις γλυκές μας διαστροφές μπορεί να έχουν ψυχολογικά κίνητρα που ακούγονται πικρά, ίσως και σκοτεινά;
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία


    Οι δικές σας, ίσως. Οι δικές μου, όχι...  



    Μιλώντας σοβαρά πάντως, δεν διαφωνώ στο ότι μπορεί να υπάρχει -και πιθανότατα υπάρχει- κάποιο ψυχολογικό υπόβαθρο (δεν θα έλεγα "κίνητρο") στην κάθε "γλυκιά μας διαστροφή". Αναζητούμε όμως τη θεραπεία; Σε τί αποσκοπεί η ανάλυση, εάν κάποιος είναι αποφασισμένος να εμμείνει στις διαστροφές του, τη στιγμή που δεν προβληματίζουν ουσιαστικά τον ίδιο ή άλλους;


    Θα επιμείνω πάντως, ότι την κάθε μορφής "κατίσχυσης" επί της ερωτικής μου συντρόφου στο κρεββάτι, δεν την συγχέω με καμμιά συνολικότερη και ουσιαστικότερη επικράτηση ή άσκηση εξουσίας, ούτε αποκομίζω ψυχικά ή συναισθηματικά οφέλη απ' αυτήν, πέραν του ότι περνάμε κι οι δυό καλά, κι αυτό είναι η όλη ουσία του πράγματος. Επαναλαμβάνω ότι δεν επιδιώκω να νοιώσω ότι εξυψώνομαι μέσω της ερωτικής κυριαρχίας, να αισθανθώ ισχυρότερος ή "θεός". Τον αμοιβαίο ερεθισμό επιδιώκω, και μόνο...



     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία

    Αγαπητε MindMaster
    ειπα πως υπαρχει και αυτο και αν θελεις το διορθωνω και δεν το λεω "θεοποιηση" το αφηνω απλα στην δυναμη και την εξουσια!
    Ειναι τρομερα ερεθιστικο να ξερεις πως η ζωη σου ειναι στα χερια του αλλου....μισο δευτερολεπτο παραπανω η αν σφιξει λιγο ποιο πολυ!!!!!
    Αναφερθηκα σε αυτο απλα και μονο επειδη καποιοι το βιωνουν και σημειωσα απο κατω πως υπαρχουν και αυτοι που δεν μπορουν να το σκεφτουν αυτο η να το πιστεψουν η που μπορει καν να μην το θελουν και ειναι σεβαστο!!!!!
    Ας μην ξεχναμε φιλτατε ΜΜ πως η σφαιρα της ικανοποιησης απο την ανταλαγη ηδονης αναμεσα σε δυο ανθρωπους ειναι διαφορετικη για τον καθε ενας μας.
    οπως παντα ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη αυτο.
     
  9. Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία

    Αλλά,

    ...

    ω, η έκφραση των ματιών του τη στιγμή που έχει αποφασίσει να μου προσφέρει ξανά το οξυγόνο μου.
     
  10. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Re: Άπνοια & Ασφυξία

    θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου
     
  11. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Παιδια παιδια...παρτε το αλλιως..Πως κραταμε την αναπνοη μας οταν μας μυρισε κατι ασχημο σε κλειστο χωρο; Ξεκιναμε απο εκει και κλεινουμε τη μυτουλα μας. Και μην απατωμαστε...ακομα και στο βανιλλα σεξ κραταμε την αναπνοη μας καταμεσης αιδιο και πεολειχιας...

    Open your minds...obstruct your airways!!

    In a safe and trusted manner... 
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Εσύ για να μιλάς έτσι κάτι ξέρεις:mwink:
    Λοιπόν πες ποιος την αμόλησε εδώ μέσα και άσε τα σάπια