Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άρτεμις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Alexander, στις 19 Νοεμβρίου 2008.

  1. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    ...Και μια που μιλάμε για την περίφημη Άρτεμη, μήπως, λέω, μήπως θα έπρεπε να γράφουμε σωστά το όνομά της; Τόσο ωραίο όνομα κρίμα είναι να το σκοτώνουμε!

    Παίρνω λοιπόν το δασκαλίστικο ύφος μου και δηλώνω τα εξής:

    ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
    (γράφω με μονοτονικό και χωρίς υπογεγραμμένη, γιατί δεν νομίζω ότι η ιστοσελίδα υποστηρίζει το πολυτονικό)
    η Άρτεμις
    της Αρτέμιδος
    τη Αρτέμιδι
    την Άρτεμιν
    ω Άρτεμι

    ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
    η Άρτεμη
    της Άρτεμης
    την Άρτεμη
    Άρτεμη

    Άρα, σε καμία περίπτωση δεν γράφουμε "την Άρτεμις"! Γράφουμε "την Άρτεμι" ή "την Άρτεμη". Όποιος ξανακάνει αυτό το λάθος, θα μαστιγωθεί αλύπητα με τη βέργα που χρησιμοποιούσαν παλιά στο σχολείο!  
     
  2. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

     
  3. BOOTLICK

    BOOTLICK New Member

    Απάντηση: Άρτεμις

    Μίλαμε για την θρυλική Άρτεμις που τώρα είναι Αμερική
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    την δική μου Άρτεμις θεά του κυνηγιού με τα ασημένια βέλη της και όλα τα συναφή ποιητικά ,την έχω κλεισμένη σε ένα σκουριασμένο κουτί και περιμένω μέχρι να σαπίσει από την αλμύρα και να βγει να με κυνηγήσει πάλι ...

     

    "ο κατά του δαίμονος εαυτού..."