Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος 24/7

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος MrEntropy, στις 13 Μαρτίου 2021.

  1. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Πριν αρκετά χρόνια ήθελα να διεξάγω ένα πείραμα, για το πως θα συμπεριφερόταν ένα υ κάτω από μόνιμη επιτήρηση 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα.

    Η αλήθεια, είναι, ότι τα βαθύτερα κίνητρα ήταν να ικανοποιήσω το μεράκι μου για την τεχνολογία και να την συνδυάσω με την υποταγή και τον έλεγχο. Εκείνη, την εποχή, τα πράγματα δεν ήταν όπως είναι σήμερα. Το να στήσεις μια web camera ήθελα δουλίτσα. Το να παρακολουθείς ένα κινητό τηλέφωνο, sms, κλήσεις κτλ επίσης. Αντίστοιχα και για έναν υπολογιστή, ήθελε συνδυασμό λογισμικού.

    Μου πήρε αρκετές εβδομάδες να το ολοκληρώσω. Στο τέλος όμως, είχα πλήρη πρόσβαση σε κινητό, υπολογιστή, σπίτι. Ανά πάσα ώρα και στιγμή.

    Είχα στην διάθεσή μου, στοιχεία για ανάκριση, έλεγχο, επιβολή τιμωριών. Δεν μιλάω για ουσιαστικές τιμωρίες, αλλά για τις παιχνιδιάρικες εκείνες τιμωρίες, που κάθε καλό υ ξέρει να προκαλεί, ώστε να είναι αφορμή για παιχνίδι.

    Για αρκετό διάστημα απολάμβανα αυτόν τον απόλυτο έλεγχο. Την πρόσβαση σε κάθε κίνηση της, το να είμαι σε θέση να ακούω τι λέει, που είναι, που σερφάρει. Αυτό που περίμενα, ήταν το πότε όλο αυτό, η απουσία κάθε ελευθερίας και ο απόλυτος έλεγχος θα έφερνε το υ σε δύσκολη θέση. Το πότε θα έφτανε στο σημείο να δυσανασχετήσει.

    Αυτό που δεν είχα προβλέψει, ήταν ότι θα ήμουν εγώ εκείνος τελικά όπου θα πλήρωνα αυτό το τίμημα. Διότι, μου γύρισε μπούμερανγκ.

    Αφού ικανοποίησα το τεχνολογικό μεράκι μου, αφού ικανοποίησα το μεράκι μου για το έλεγχο και μη έχοντας «σοβαρά» τεκμήρια για το υ (ήταν υπάκουο, ειλικρινές και συνεπές το άτιμο), σιγά σιγά σταμάτησα να κοιτάω που σερφάρει, με ποιους μιλάει, που πηγαίνει κτλ.

    Το υ, άρχισε να προβάλει αντίσταση, παράπονα, το εισέπραττε σαν αδιαφορία. Άρχισε να γίνεται πιο ατίθασο για να με προκαλεί.

    Εν κατακλείδι, ο απόλυτος έλεγχος (ή καλύτερα η δυνατότητα απόλυτου ελέγχου) οδήγησε σε ένα ατίθασο υ.

    Edit 1
    Το ουσιαστικό πόρισμα, όταν κάνουμε πειραματισμούς θέλει προσοχή.
    Η όποια ασυνέπεια, έχει κόστος.

    Edit 2
    Επειδή και ο τρόπος που διατυπώθηκε και οι προβολές των αναγνωστών έχουν σαν αποτελέσμα μια αλλοίωση.

    Η παραπάνω ιστρορία, διατυπώθηκε με καθαρά χιουμοριστικό ύφος και ήθος. Το όποια μικρο-θέματα προκέκυψαν
    έχουν να κάνουν με μη αναμενόμενες μικρό-συμπεριφορές.

    1. Σε καμία περίπτωση δεν διατυπώνεται παν-συμπαντικός νομοτελιακός νόμος όπου ο απόλυτος έλεγχος οδηγεί αιτοκρατικά σε ατίθασες συμπεριφορές
    2. Δεν έχουμε σε καμία περίπτωση ανήκεστη βλάβη του υ, είτε ακόμα ψυχολογικές διαταραχές, τα πάντα αντιμετωπίστηκαν με χιούμορ και καλή διάθεση.
     
    Last edited: 13 Μαρτίου 2021
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Κατά την γνώμη μου η απώλεια συνεχούς ελέγχου οδήγησε το υ να γίνει ατίθασο . Εάν είχατε μείνει σε αυτά που είχατε και δεν κάνατε αυτόν τον πειραματισμό δεν νομίζω να είχατε αυτό το αποτέλεσμα.
    Και να μην ξεχνούμε την λαϊκή ρήση :
    Κανείς πιο δούλος από τον Αφέντη!
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Μάλλον η ασυνέπεια και η ασυνέχεια οδήγησαν σε ένα ατίθασο υ, και όχι ο απόλυτος έλεγχος.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Frustrated μάλλον
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

     
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Post hoc ergo propter hoc

    Δεν ήταν ο έλεγχος που ασκούσες η αιτία αλλά ο έλεγχος που σταμάτησες να ασκείς όταν βαρέθηκες το παιχνίδι.
     
  7. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Ακριβώς αυτό ήθελα να περιγράψω. Αυτό τον σκοπό είχε η περιγραφή αυτής της ιστορίας.
    Την ασυνέπεια και την ασυνέχεια.
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Παίζει να μην εχω χειρότερο απο αυτό που της έκανες.
    Σε φάση μόνο ψυχολογικά μετά.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Είπατε ακριβώς το αντίθετο και ακριβώς αυτό θέλατε να πείτε
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    νομίζω πως υπήρξε μιά έλλειψη κατανόησης, μιά μικροπαρεξήγηση. ο χρήστης έπαιζε με τα γκατζετς του, κι ένα γκατζετ δεν ήθελε να παίζει λιγότερο μαζί του.
    αλλιώς υπήρξε μεγαλύτερη παρεξήγηση.  
     
  11. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Έγινε ένα σχόλιο, απάντησα και ανάλυσα λίγο περισσότερο την σκέψη μου και κυρίως το ύφος μου και το ήθος που το περιέγραψα.

    Δεν καταλαβαίνω την όποια επιμονή για το "έγλημα" που διέπραψα!!
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Από την στιγμή που δεν έχετε ήδη αντιληφθεί το ατόπημα σας στην προσέγγιση που ακολουθήσατε, κάθε προσπάθεια να σας εξηγηθεί είναι καταδικασμένη