Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Enthralling kernel G, στις 6 Αυγούστου 2020.

  1. Tania

    Tania Seeking friendship

    Θα επιθυμούσατε να μας περιγράψετε κάποια δικά σας βιώματα όσον αφορά τον «έλεγχο» του Κυρίαρχου τα οποία ήταν δύσκολη πρόκληση για σας;
     
  2. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ποιους εννοείτε λύκους; Υπάρχει μήπως και Κοκκινοσκουφίτσα; Χαρά στην υποταγή να υπάρχει, ο φόβος, νομίζω, δεν έχει καμία θέση.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Tania : υπάρχει και το "βρέξε κώλο να φας ψάρια" αν δεν σσς αρέσουν οι λύκοι.
     
  4. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Φόβος ως προς τι;
    Πάντως, ο φόβος είναι αυτός που μας κρατάει ζωντανούς σε πολλές περιπτώσεις
     
  5. Tania

    Tania Seeking friendship

    Σωστά! Ο ενδογενής μηχανισμός άμυνας ή φυγής. Φυγή μπορεί να υπάρξει, αίσθημα άμυνας δεν πρέπει. Είναι ευθύνη και του Κυρίαρχου και του Υποτακτικού να μην « πέσει» η σχέση εκεί.
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Χρειάζεται χρόνος για να αναπτυχθεί αίσθημα εμπιστοσύνης ανάμεσα σε υπό και Κ. Η δική μου οπτική είναι ότι αν με το καλημέρα σας υπάρξει σχέση Κ/υ, κάτι γίνεται λάθος και μάλλον η σχέση δεν θα αντέξει, παρά μόνο λίγο καιρό. Έγινε για να καλυφθούν συγκεκριμένες ανάγκες εκατέρωθεν, οπότε πραγματική κατίσχυση δεν επιτεύχθηκε ποτέ
     
  7. iolanda

    iolanda Contributor

    Αν κάποια θέλει τη διαχείριση του χρόνου της και τον έλεγχο της ζωής της, γιατί να επιλέξει να σχετιστεί με D/s και ακόμα περισσότερο με M/s?
    Ούτε μπορείτε να πάτε με λίστα στον Κ , τι θέλετε να ελέγχει και τι όχι.
     
  8. peonidas

    peonidas New Member

    αυτό συνήθως γίνεται σε προσωπικές σχέσει και όχι σε play σχεσεις
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Ποιος μίλησε για play;
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αυτό εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το τι εννοείς εσύ ως υ ως προς τα θέλω και τα ζητούμενα. Αν μιλάμε για μια εν γένει υποτακτική φύση ή ένα υποτακτικό μέλος σχέσης ασυμμετρίας πλήρως συνειδητοποιημένο. Εγώ δεν έγραψα πως το υ δεν ευχαριστιέται άλλωστε, παρά μόνο αυτό δεν αποτελεί προτεραιότητα των θέλω του κ.
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    @Tania
    Στο D/s τα πεδία ελέγχου του Κ συμφωνούνται. Στο M/s όχι.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Σιγά μην βάλει και φίλτρα parent control στις ιστοσελίδες.

    Αντιδιαμετρικά και το αίσθημα αποχωρισμού όταν ο Κ φεύγει απ' το χώρο μορφή άμυνας είναι αν όχι σε ορισμένες περιπτώσεις επίθεσης αναλόγως αντιδράσεων.
    Τέλος, αν υπάρξουν περιστατικά άτακτης φυγής είναι το τέλος. Δεν είναι σκοπός του Κ να ξενερωνει με τη ζωή του.