Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Flowform, στις 9 Ιανουαρίου 2010.

  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Σωστό το παράδειγμά σου. Άλλωστε, είναι γνωστό τοις πάσι πως το να χάσεις τη δυνατότητα να έχεις μία συγκεκριμένη σκλάβα είναι ίδιας σημασίας με το να ρισκάρεις τη σωματική σου ακεραιότητα ή και την ίδια σου τη ζωή.

    Greek Surrealism Community, I missed you  
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Φυσικά, αλλά εν τέλει τέτοιες σχέσεις, είναι σχέσεις συναλλαγής και μόνο. Άρα ο πιο έξυπνος 'έμπορος" θα πάρει τα μεγαλύτερα ανταλλάγματα... 

    Σε αυτό που περιγράφεται παραπάνω, όπου δύο άνθρωποι διαδυκτιακώς συναλλάσονται σε φαντασιακό επίπεδο, προσωπικά δεν μπορώ παρά να το δώ από την χιουμοριστική πλευρά του...  
     
  3. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!


    Είναι εντυπωσιακό πόσο διαφορετικά πράγματα μπορεί να δει κάποιος σε μια απόλυτα πραγματική εμπειρία σου!
    Και βέβαια, ποιός είμαι εγώ που θα πω σε κανέναν τι να βλέπει..
    Απλά, τυχαίνει να είναι η συνέχεια μιας συζήτησης, που ξεκίνησε από την πολύ πραγματική προοπτική να κατέβει η κοπέλα στην Ελλάδα για ένα long weekend.
    Για να γνωριστούμε, αφού η 'δηλωμένη πρόθεση' και των δύο είναι να βρούμε το άλλο μισό μας σε μια σχέση πλήρους κυριαρχίας και υποταγής.

    Ίσως λιγότερο φαντασιακό απ το να ελπίσεις να γνωρίσεις και να κλείσεις ένα ραντεβού και να ταιριάσεις με μια κοπέλλα στην ελλάδα που γνώρισες σε μια συνάντηση του φόρουμ   Εκεί να δεις χιούμορ  
     
  4. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Και μένα μου έλειψαν οι παντογνώστες κυνικοί κριτές των πάντων, εκτός του εαυτού τους! Καλώς σας ξαναβρίσκω...  
     
  5. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Ενώ αν έρθει από την Ρουμανία και πεινάει… τι θα κάνει; Θα σου κάτσει αναγκαστικά.  
     
  6. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Κορνήλιε, φαίνεσαι να έχεις μεγάλη εμπειρία από το 'να μη σου κάθονται'. Προσφέρεις σεμινάρια;
     
  7. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Και κάτι διαδικαστικό.
    Είναι γνωστό ότι είμαστε το bdsm forum, που σημαίνει σχεδόν όλοι έχουμε διαφορετική άποψη για κάθε θέμα.
    Είναι γνωστό ότι είμαστε έλληνες, που σημαίνει ότι ακόμη κι αν έχουμε ίδια άποψη, πρέπει να την κάνουμε να φαίνεται αντίθετη, γιατί εμείς είμαστε καλύτεροι και δε μπορούμε να έχουμε την ίδια άποψη με κάποιον που δεν είναι τόσο καλός όσο εμείς.

    Αλλά, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε κολημένοι στο να προσβάλουμε ο ένας τον άλλον. Μπορούμε να πούμε την φυσικά διαφορετική ή καταναγκασμένα αντίθετη άποψή μας, σεβόμενοι την προσωπικότητα και τον λόγο του συνομιλητή μας.

    Ποιός μπορεί να συνεχίσει την κουβέντα χωρίς να προσβάλλει;
    Ποιός έχει κατακτήσει αυτό το επίπεδο αυτοσεβασμού;
    Αυτός θα κερδίσει και τον εκδηλωμένο σεβασμό μου.
     
  8. Απο που φαινομαι; Πως με καταλαβες;

    Τι σεμινάρια θέλεις; Ξέρεις ποιος είμαι εγω;
    Κοίτα παρακάτω την αγγελια που ειχα βαλει. https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t12845-22/
    Ειμαι ο ανθρωπος σου.

     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αθάνατοι Ελληνάρες! Είμαστε απίστευτος λαός τελικά χαχα 
     
  10. Flowform πέρα απο την πλάκα θα σου έλεγα να τις προσέχεις αυτές γιατί απο τις εξ αποστάσεως γνωριμίες μπορεί να σου συμβεί το παρακάτω:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Απενταρος Αφενταρος δεν νοειται εν μεσω οικονομικης κρισης και αρνητικων προσημων αναπτυξης.
    Βασει της εξελικτικης θεωριας (σελ.134 παρ.3) ,το ειδος ειναι καταδικασμενο εις αφανισμον.
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Έναν Αφέντη Να Δουλεύει Για Μένα!

    Δουλειές του σπιτιού δεν έχω καμιά αντίρρηση να κάνω. Αρκεί να έρχεται η Πολωνέζα για το καθάρισμα, πλύσιμο, σιδέρωμα, σούπερ μάρκετ, κλπ. Τις μουσικές στο CD τις βάζω μόνος μου.
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2010