Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κυρίαρχος, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Μαρτίου 2011.

  1. tithon

    tithon Contributor

    όσο και οι υπόλοιπες πληροφορίες του ε1 της φορολογικής δήλωσης;
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Εξαιρετική τοποθέτηση
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν μίλησα για την συγκεκριμένη φράση αλλά για οτιδήποτε που μπορεί να λαμβάνεται σαν «μη απάντηση». Σε μια ιδιωτική συνομιλία τα κριτήρια σαφήνειας είναι κάπως υποκειμενικά και αφορούν τους συνομιλητές της συζήτησης.

    Για την κολλητή μου μια μούντζα έχει απόλυτη σαφήνεια. Αλλά σε κάποιους άλλους μπορεί να αφήσει κάποια κενά σαν απάντηση.

    Συμφωνώ με την επισήμανση σας και επαυξάνω, σε οποιαδήποτε χαρακτηριστικά ατόμου η συγκεκριμένη ερμηνεία
    σε πλαίσιο γνωριμίας δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει αποδεκτή.
     
  4. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Δεν με ενδιαφερει να γνωριζω τις πληροφοριες του ε1 ουτε τον λογιστη του ουτε αν ροχαλιζει η δε ροχαλιζει. Με ενδιαφερει οι απαντησεις που θα δωσει στις ερωτησεις που θα του θεσω αν του θεσω οσο και σε αυτα που θα αποφασισει να πει μονος του χωρις να ερωτηθει να εμπεριεχουν ειλικρινεια .
    Γιατι περα απο τιτλους, ρολους .αξιωματα και δε συμμαζευεται απλα ειναι τα λογια της αληθειας και ολοι οι ανθρωποι την εχουμε αναγκη ειτε υ ειτε Κ.
     
  5. Discerning

    Discerning Contributor

    Για τον Κ, το λέω ό,τι γουστάρω, αν γουστάρω, όποτε γουστάρω... (αν σου κάνει καλώς, αν δεν σου κάνει πάλι καλώς) δεν συνιστά ανειλικρίνεια. Το ότι κάποιοι, κρύβουν αδυναμίες κ.α, ή (προσπαθούν να) εξαπατούν... ενδεδυμένοι με τον μανδύα του Κ, δεν συνιστά Κ. Ο βανίλας, ο fake και ο wanna be, φαίνονται.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ο κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος.
     
  7. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Θάρσει. Λέγων τ’ αληθές ου σφαλεί ποτε
    Έχε θάρρος· όταν λες την αλήθεια, δεν θα κάνεις ποτέ λάθος.
    Ειτε εισαι γκομενος ειτε Κυριαρχος.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    καλώς ήλθατε.
    εν καιρώ ίσως διαπιστώσετε οτι η συζήτηση που γίνεται εδώ δεν αφορά σε τίτλους και αξιώματα, ακολούθως ίσως διαπιστώσετε πως όποιος θέτει τις ερωτήσεις καθορίζει και τις απαντήσεις, κι αυτό διαμορφώνει τους ρόλους.
    τι ενδιαφέρει κάθε ρόλο να γνωρίζει ίσως το διαπιστώσετε αρκετά αργότερα.
    καλώς ήλθατε και πάλι.
     
  9. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Ισως εν καιρω..Σας ευχαριστω και καλως Σ/σας βρηκα.
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Καλό θα ήταν ο καθένας να βλέπει το ζητούμενο που δίνεται κι όχι αυτού που δίνει ο ίδιος.
    Δεν με βρίσκει σύμφωνη το ύφος και η πρόθεση που εναλλακτικά μπαίνουν σε μια απλή ερώτηση ούτε την βρίσκω σχετική,εκτός αν το να λέμε το τι θεωρούμε ότι πρέπει για εμάς τους ίδιους,λαμβάνεται αυτομάτως ως υπόδειξη προς άλλους.Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ αυτών όμως.

    Συμφωνώ απόλυτα.

    @tithon και @rea..
    Το νόημα του ποστ μου δεν ήταν ο εξαναγκασμός άλλων στις απαντήσεις ή η επιβολή δικού μας αξιακού συστήματος και τρόπου απάντησης,αλλά αυτό :
    Μπορεί να λέω πολλά ή να μην τα λέω σωστά και να χάνεται το νόημα.Δεν ξέρω
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    βαρύγδουπη λέξη η επιβολή.
    στην πράξη η απαίτηση απάντησης στο συζητούμενο ερώτημα όπως «του δίνεται» είναι απλή ανοησία και επιφανειακότητα. η λειτουργική απάντηση πάντα επαναπροσδιορίζει το ερώτημα.
    ο προσδιορισμός ερωτήσεων και απαντήσεων, προσδιορίζει και τους ρόλους.  
    οι ειλικρινείς απαντήσεις (όπως και οι ερωτήσεις) είναι προσδιοριστικές.
    οι αληθοφανείς (οι επιφανειακά αληθινές) είναι συμμορφωτικές.  
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Λέμε, γράφουμε, συζητάμε (σε διάφορους τόνους), συνεννοούμαστε (ενίοτε), δεν συνεννοούμαστε (συνηθέστερα), φιλοσοφούμε κλπ κλπ
    Αλλά η πραγματικότητα (μπορούμε να την πούμε και ζωή) συνεχίζει απτόητη  

    Και η αλήθεια είναι ότι τα ζητούμενα και τα στάνταρντ των ανθρώπων αλλάζουν (τα δικά μου πάντως άλλαξαν πάρα πολύ, το ίδιο και η οπτική μου). Κάποια κριτήρια ίσως μένουν σταθερά, συχνά τα λέμε αξίες.
    Μόνος κοινός "κανόνας" που εγώ διαπίστωσα όλα αυτά τα χρόνια, στον εαυτό μου και όλους τους άλλους, είναι ότι όταν πρόκειται για (δυνάμει) σημαντικές σχέσεις, πάντα κρίνουμε ad hoc. Ευτυχώς, εν ω μέτρω μετρούμε, μετριόμαστε κι όχι από κάποια αόρατη δικαιοσύνη αλλά από τον ίδιο μας τον εαυτό.