Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κυρίαρχος, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Μαρτίου 2011.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το δεν σε αφορά είναι ναι μεν μια απάντηση, απλά εμένα δεν με καλύπτει και δεν θα έμπλεκα με κάποιον για τον οποίο δεν γνωρίζω βασικά πράγματα για τη ζωή του - γιατί πολύ απλά θέλω να ξέρω που θα μπλέξω, εξ ου και το (ελαφρώς χιουμοριστικο) ποστ μου το οποίο έκανες quote.

    Και όλα αυτά που λέω δεν αφορούν μόνο την ύπαρξη συζύγου η άλλων υ αλλά και το εάν παίρνει ναρκωτικά, εάν έχει κάνει φυλακή κ. ο. κ.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Φαντάζομαι βλέπετε ότι αυτό:
    είναι ευθεία αντιφατικό με αυτό:
    Φαίνεται σαν ο ερωτών να μπορεί να ρωτάει ό,τι θέλει με τον τρόπο που θέλει, και ο απαντών να πρέπει να απαντάει αυτό που θέλει ο ερωτών με τον τρόπο που το θέλει ο ερωτών... Ξεκάθαροι ρόλοι  
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Πάντως προ αμνημονεύτων ετών και βάλε (προ βδαμικου βίου) είχα δεχτεί τηλέφωνο από σύζυγο που δεν ήξερα καν ότι υπάρχει... YOLO!!!
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

     
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Κορίτσια
    Ευτυχώς βρέθηκε ο τρόπος να ξεχωρίζετε τους καλούς Κυριάρχους.
    Όποιος στην ερώτηση σας, "αν έχει κι άλλη υποτακτική", σας απαντήσει "δεν σε αφορά" και αυτό σας ενοχλήσει, να τον αποφύγετε.
    Δεν κάνει για εσάς.
    Το σίγουρο είναι ότι δεν κάνετε κι εσείς γι’ αυτόν.
    Με την αποχώρηση σας, θα κάνετε μεγάλο καλό σε αυτόν και σε όποια άλλη δεν ενοχλείται από αυτήν την απάντηση.
    Μπορείτε να βρείτε και καλό γαμπρό ή γκόμενο, οι Κυρίαρχοι γενικά είναι μεγάλα μούτρα.
    Δεν πάνε για γαμπροί ούτε για γκόμενοι.
    Μακριά, δεν κάνουν για όλες.

    Υ.Γ.
    Γιατί άραγε οι άνδρες υποτακτικοί δεν ρωτάνε τέτοια πράγματα;
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Η συζήτηση δεν ειναι για το εισόδημα .Αν θέλετε ευχαρίστως σε άλλο νήμα να συζητήσουμε αν υπάρχουν εισοδηματικά κριτήρια.
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Σεβαστή η εμπειρία σου και πιθανόν στην πράξη η πληροφορία να αποδεικνύεται ήσσονος σημασίας , γεγονός όμως είναι ότι δεν είναι ολοι /ες πολυγαμικοί , και για πολλούς είναι σημαντικό να ξέρουν αν πρόκειται να μπουν σε μια πολυγαμική σχέση.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    λαμβάνοντας υπ όψιν το κριτήριο που θέσατε:
    συνάγω οτι ολόκληρη η ε1 «αφορά» το υ, και το κ «φυσικά και πρέπει» να αναφέρει σχετικά. με τεκμηρίωση.

    αν είναι άλλο το κριτήριο που δεσμεύει το κ ειδικά και μόνον γιά το συγκεκριμένο θέμα, έχω αναφερθεί:
     
  9. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    ''απασχολεί ξεχωριστά μιά ειδική κατηγορία ανθρώπων που δαιμονοποιούν τις ερωτικές σχέσεις''


    Αυτά να τα πείτε στη σύζυγο ( του /της Κ) να δω κάτι που θέλω  
     
  10. tithon

    tithon Contributor


    η διαχείριση συζύγου, υποτακτικών, σκλάβων, φίλων, συνεργατών κλπ είναι δουλειά του κ, όχι του υ.

    υγ: και την μαμά μην ξεχάσω. 
     
    Last edited: 21 Νοεμβρίου 2020
  11. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Απο την αρχη του ποστ με τριβελιζει αυτη η ερωτηση. Τους ενδιαφερει η σχεση με την κυρια τους. Συνηθως μονο αυτο. Δεν ξερω αν ειναι θεμα διαφορετικου τυπου σχεσης. Εχω την εντυοωσηπαντως πως αναδυεται ενα ειδος «εγωισμου» απο τους υποτακτικους ανδρες. Καποιοι απο αυτους, οταν η σχεση προχωρησει νομιζουν οτι αποκτουν δικαιωματα. Καποιοι μενουν στην αγνοια σκεπτομενοι «καλυτερα να μην ξερω να μη μπλεξω». Ισως να ειναι και ενα ειδος «αυτοτιμωριας» το να μην ξερουν, να υποθετουν, να βασανιζονται με τις σκεψεις.... ποιος ξερει.
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Προσβλητικό σχόλιο... Σου βγάζω το καπέλο, στην ειρωνία είσαι μάστερ