Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας χρόνος με τον V

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 10 Φεβρουαρίου 2010.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Κλείσαμε ήδη έναν χρόνο, Κύριε...Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Βέβαια, είναι αλήθεια ότι επί 6 περίπου μήνες ήμουν "τιμωρημένη". Όμως, είμαι ακόμα εδώ. Ούτε εγώ έφυγα, ούτε εσείς. Και τώρα, δεν είμαι τιμωρημένη, γιατί δεν υπάρχει λόγος πια να είμαι τιμωρημένη. Εύχομαι να συνεχίσω να μην σας απογοητεύω.

    Δεν ξέρω τί ακριβώς θα έπρεπε να πω, κάνοντας αυτόν τον απολογισμό. Πόσα πολλά μου δώσατε, μέσα σ' αυτό τον χρόνο, πόσα πολλά πράγματα συνειδητοποίησα, πράγματα που δεν αντιλαμβανόμουν καν πριν...Πόση δύναμη έχω βρει μέσα μου, για να κάνω τα όνειρά μου πραγματικότητα...Για να δίνω μόνη μου νόημα στον κόσμο και στην ζωή μου, όπως λέτε πάντα. Πόσο δύσκολο μου φαινόταν αυτό στην αρχή! Ούτε μπορούσα να το φανταστώ ότι θα έβρισκα τόσο ενθουσιασμό για τη ζωή, τόσα κίνητρα, τόσες καινούργιες χαρές...Εγώ που είχα καταφέρει να εγκλωβιστώ σε τόσο δύσκολες καταστάσεις, που είχα τόσες ανεκπλήρωτες επιθυμίες, τόσες πληγές...Ένα ένα τα πράγματα τώρα μπαίνουν στη θέση τους...

    Με εκπλήσσει το ότι δεν έχω χάσει την ικανότητά μου για συναίσθημα. Το ότι έγινα πιο αντικειμενική - κυρίως απέναντί μου - αλλά αυτό δεν με κατέστησε ψυχρή. Εάν κάποιος με έβλεπε αυτή τη στιγμή, θα παρατηρούσε, ίσως με έκπληξη κι αυτός, ότι δάκρυα κυλούν στα μάγουλά μου. Αλλά αυτά δεν είναι δάκρυα δυστυχίας ή αδυναμίας. Είναι κυρίως δάκρυα ευγνωμοσύνης, ανάμικτα με δάκρυα ευτυχίας. Δεν ήξερα ότι οι σχέσεις μπορούν να είναι τόσο δυνατές, τόσο αληθινές. Μου το είπατε κι εσείς πρόσφατα. Ότι αυτή είναι ίσως η πιο αληθινή σχέση που είχα ποτέ στη ζωή μου. Γιατί δεν κοροϊδεύουμε ο ένας τον άλλον. Δεν χρειάζεται να λέμε ψέματα. Δεν χρειάζεται να παριστάνουμε ότι είμαστε κάτι που δεν είμαστε. Δεν αγωνιζόμαστε ο καθένας για να υπερισχύσει στη σχέση. Και όπου μπορούμε και θέλουμε, δίνουμε το προβάδισμα στο συναίσθημα, αλλά καμιά φορά και στην ψυχρότητα, και στην σκληρότητα, αλλά και στον ερωτισμό και στη συντροφικότητα και στην έγνοια και στην φροντίδα. Μόνο στον ρομαντισμό δεν ενδίδετε καλέ μου Κύριε. Εγώ παραμένω λίγο ρομαντική, αλλά ελπίζω αυτό να εκληφθεί ως μία αδυναμία μου που δεν μπορώ να αποσείσω τόσο εύκολα. Έχω διαβάσει πολλή λογοτεχνία στη ζωή μου...

    Το ξέρω ότι βιάζομαι να κλείσω τον χρόνο, κυρίως το κάνω για να γίνει αυτή η πρώτη μέρα του υπόλοιπου της ζωής μας. Μου είπατε ότι μετράω τον χρόνο λάθος, ότι ο χρόνος μετράει από την πρώτη βουρδουλιά. Ίσως να είναι κι έτσι, για σας. Για μένα όμως ο χρόνος μετράει από την πρώτη λέξη που ανταλλάξαμε. Τις έχω κρατήσει όλες.

    Δεν ξέρω αν προτιμώ τις βουρδουλιές ή τις λέξεις. Νομίζω πως, όπως πάντα, τα θέλω όλα.

    Χρόνια Πολλά Κύριε.
     
  2. Animator

    Animator Regular Member

     
     
    Last edited: 10 Φεβρουαρίου 2010
  3. zwg

    zwg Regular Member

    τυχερός αυτός ο V  
     
  4. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    να τα εκατοστησετε!!!!!
     
  5. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    Αν δε στο 'χω ξαναπεί ότι είσαι παράδειγμα προς μίμηση για κάθε υ, στο λέω τώρα!!! 
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    ναστε παντα μαζι..
     
  7. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    να ομορφαίνετε πάντα ο ένας τη ζωή του άλλου  


    sk (MSp)
     
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    Xρόνια σας πολλά   Όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να "κλειδώνουν" αρμονικά ο ένας στον άλλο!
    Στην αλυσίδα της σχέσης, η ευγνωμοσύνη κατέχει τον πιο τρυφερά ανθρώπινο κρίκο.
    Με συγκίνησες.
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    Αντι ευχων,μια κανταδα... 

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. spectrum

    spectrum Regular Member

    Xαιρομαι πολυ Ντορα που εχεις βρει αυτο που ζητουσες..Αξιζεις το καλυτερο..Να σαι παντα καλα ωστε να συνεχιζεις να ζεις το ονειρο σου..Τα χαιρετισματα μου και στον Κυριο σου  
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ένας χρόνος με τον V

    Δεν σου εύχομαι να τα εκατοστήσετε. Σου εύχομαι η κάθε μέρα που θα είστε μαζί να είναι μια όμορφη μέρα.