Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα ακόμη κακοποιητικό βίωμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος esmarol, στις 28 Δεκεμβρίου 2021.

  1. esmarol

    esmarol Regular Member

    Εάν δεν καταλαβαίνετε τον κίνδυνο να γεμίσει το φόρουμ κακοποιητές και κακοποιημένους, επειδή στη συντριπτική πλειοψηφία είναι ανέφικτο να υπάρξουν αποδεικτικά στοιχεία τότε συγγνώμη που σας το λέω αλλά βαδίζουμε σε πολύ επικίνδυνα μονοπάτια. Και θέλετε δε θέλετε αυτό το όμορφο άθλημα που αγαπάτε -δανείζομαι τα λόγια σας - θα χαλάσει και θα έχετε συμβάλει κι εσείς που δεν το προστατεύσατε.
     
  2. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Για να φτάσει στο σημείο κάποιος με το όνομα του και το πρόσωπο του να καταγγείλει δημόσια κάποιον άλλον θέλει πολύ κουράγιο γιατί όλοι πέφτουν σαν τα κοράκια να τον φάνε όπως βλέπουμε -μην χαλάσει η ζαχαρένια μας στο ατομικό τούτο άθλημα.
    Ουδείς λόγος ανησυχίας λοιπόν.
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Φώναξε και τους άλλους. Δεν φτάνεις @lexy @de7 , @rea , @WisDomme , @thanasis και κυρίως το μέλος @DreamMaster που είναι ιδρυτικό μέλος και επικροτεί τις δημόσιες καταγγελίες κακοποίησης ακόμα και αν αυτές είναι μούφα η έστω αστήρικτες η έστω χωρίς εγγυήσεις.

    Ελάτε παρακαλώ.
     
  4. esmarol

    esmarol Regular Member

    Δεν ενέταξα το εν λόγω περιστατικό στην κακοποίηση που υπέστην. Απλά προσπάθησα να δώσω εν τάχει μία περιγραφή της προσωπικότητας. Το ότι ήμουν σε μία κοινωνική εκδήλωση μαζί με τη μητέρα μου και ζήτησα - για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους να μη με χαιρετήσει, καθώς δε θα μπορούσα να δικαιολογήσω την τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας- κι εκείνος όχι μόνο δεν το σεβάστηκε, αλλά έτρεξε να δείξει το πόσο καλά με γνώριζε προσωπικώς και στη συνέχεια της βραδιάς, έκανε επίδειξη στους δικούς του γνωστούς (που δεν ήμασταν και πολλοί, μη φανταστείτε) ότι θα συναντηθούμε αργότερα στο σπίτι του, αποδεικνύουν ότι είναι ένας άνθρωπος που απολαμβάνει να φέρνει σε δύσκολη θέση τους άλλους, για να παίρνει ο ίδιος τα εύσημα. Κακοποιητικό αυτό το συμβάν δεν το χαρακτήρισα ποτέ, αμήχανο ίσως.


    Δεν είναι θέμα αντίληψης. Σας έχει τύχει ποτέ να παγώσετε; Δεν αντιλαμβανόσασταν την κατάσταση;
    Δε μπορούσα να ξεκλειδώσω και να φύγω και αυτό ακριβώς εντάσσω στην κακοποίηση. Γιατί δε θα επικαλεστώ το ότι είχα παγώσει μόνο και δε μπορούσα να αντιδράσω, θα ξαναπώ ότι η πόρτα ήταν κλειδωμένη και εκείνος είχε το κλειδί.
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Κύριοι και κυρίες τους ανθρώπους τους γνωρίζετε ;

    Τα σαδιστατικα ένστικτα που εχουμε μερικοί τα γνωρίζετε ;

    Ότι υπάρχουν ανισόρροποι, ανισόρροπες , φαντασιόπληκτοι , ψευτες τα γνωρίζετε ;

    Γνωρίζετε τι είναι ικανά να κάνουν μερικά από τα ακηδεμονευτα υποτακτικα ;

    Για περαστε να σας εξηγήσει μερικά πράγματα για τους ανθρώπους ο θείο Χάρης

    Θέλετε να γαμησετε το φόρουμ και το άθλημα ;
    Για περαστε
     
    Last edited by a moderator: 30 Δεκεμβρίου 2021
  6. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Από τους παραπανω οι πέντε στους έξι μου είναι προσωπικά άγνωστοι αλλά και να τους φωνάξουμε άμα θες θα οδηγήσει κάπου;

    Υπάρχουν ανισόρροποι και ψεύτες και φαντασιόπληκτοι και κάθε καρυδιάς καρύδι. Υπάρχουν και κακοποιητές.
    Και το συγκεκριμένο νήμα αφορά αυτό. Αφορά μια συγκεκριμένη καταγγελία.

    Η άποψη σου δεν βοηθάει κανέναν, ούτε εσένα σαν αθλητή, ούτε το ίδιο το άθλημα. Απορώ πως δεν το βλέπεις.
     
  7. esmarol

    esmarol Regular Member

    @bumblebee
    Δεν έχω λόγια να περιγράψω τη συμπεριφορά σας. Αν δε θέλετε να συμμετέχετε στη συζήτηση μη συμμετέχετε. Αν δε θέλετε να με πιστέψετε, πάλι δικαίωμά σας.
    Δε σας επιτρέπω όμως να προσπαθείτε έμμεσα μέσα από τα ειρωνικά σας σχόλια, να υπονοείτε ότι όποιος προσπαθήσει να βρει το θάρρος και να μιλήσει θα έχει αυτή τη σκληρή αντιμετώπιση.
    Εμένα δε με τρομάζετε, δε με προσβάλλετε. Προσβάλλετε όμως τον αγώνα ανθρώπων που έκαναν ή θα κάνουν, για να δικαιωθούν.
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν χρειάζομαι βοήθεια αγαπη. Από αυτό το φόρουμ πήρα και θα δώσω πίσω. Θα το προστατέψω από σας τα τρολ που θέλετε να μας πείσετε ότι είναι οκ να κάνεις καταγγελίες φαντάσματα.

    Φώναξε τους παρακαλώ. Δε σε βλέπω καν.
     
  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ψευδείς καταγγελίες, ναι, μπορεί να υπάρξουν!
    Δεν μπορούν, όμως, ούτε να χαλάσουν το φόρουμ (έχουν κοντά ποδάρια, όπως σωστά σχολίασε ο @DreamMaster ), ούτε να χρησιμοποιηθούν ως άλλοθι για να φιμωθούν φωνές.
    Γιατί, λίγο-πολύ, προς το φίμωμα βλέπω να γέρνετε...

    Εκτός και αν χαλάνε -για κάποιους λόγους που δεν κατανοούμε οι υπόλοιποι- κάτι άλλο, όπως πχ την συντροφιά στην βαρεμάρα σας ή χαλάνε τις ωραίες στιγμές που σας έχει προσφέρει το "άθλημα", όπως το ονομάζετε, το οποίο πιστεύετε κιόλας, μετά από τα τόσα χρόνια που διατείνεστε πως ασχολείστε, πως είναι... ατομικό!

    Για τα παραπάνω, ίσως! Για το ίδιο το φόρουμ, όμως, μην κόπτεσθε. Δεν έχετε δώσει σημεία που να δείχνουν ότι το αγαπάτε, όπως ισχυρίζεστε...


    Όσο για τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς, πρόταξη στήθους και άλλους λεονταρισμούς, ελπίζω να ακολουθούν το ίδιο χιουμοριστικό ύφος που συνηθίζετε να γράφετε, εδώ μέσα, και όχι μία απόπειρα να μιλήσετε στα σοβαρά...

    Αν, όμως, το εννοείτε το παρακάτω:
    Μαζευτείτε!!!
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Φίλε έχεις πάρει από το φόρουμ προστάτεψε το η θα χεις να κάνεις και εσύ μαζί μου
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μόλις τελειώσετε μαζί μου, θα μπορώ να κάνω καταγγελία για κακοποίηση ή θα πρέπει να το καταπιώ?