Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα μικρό σοκ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Sumisa, στις 14 Ιουλίου 2008.

  1. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    αν περνας καλα τι σε νοιαζη......πιος ξερη μπορει αυριο να ανακαλυψεις οτι εισαι mistress......κακο θα ειναι??? p.s σας εχω πολλη αχτι εσας τους ισπανους πολλες κειδιες μας εχετε κανη τωρα τελευταια.....
     
  2. Re: Απάντηση: Ένα μικρό σοκ...

    Μα γιατί με κράζετε τώρα;  Εγώ ήθελα να πω απλά πως ένιωσα αυτή τη στιγμή.. τελείως βιωματικά. Δεν τον κατηγορώ, ούτε είμαι σίγουρη ποτέ για τίποτα, φια το τι πχ. θα ανακαλύψω για τον εαυτό μου λίγο καιρό αργότερα.


    Με σόκαρε η αγγελια, στην οποία έγραφε οτι προσφέρεται να καθαρίσει σπίτια και να κάνει δουλειές σε γυναίκες που θα τον υποτάξουν. Δε με σόκαρε σαν πρόθεση να το κάνει, απλά δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πολύ καλά πως αυτός ο συγκεκριμένος άνθρωπος θα μπορύσε να το κάνει αυτό. Δεν ξέρω, βέβαια, αν και αυτό ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

    Δεν υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στη μονολιθικότητα και τον ψυχαναγκασμό και στη διάθεση κάποιου να έχει δύο αντίθετους ρόλους την ίδια στιμγή; Γιατί με πας στο άλλο άκρο;


    Το λες κάπως ειρωνικά; Η αληθεια είναι οτι αν το διαπίστωνα αργότερα δύο πράγματα ίσως συνέβαιναν: ή το σοκ θα ήταν μεγαλύτερο, ή πλέον δε θα με ένοιαζε. Δεν ξέρω..

    Προσπαθώ να μην κρίνω επιφανεικά. Απλά λέω οτι τη δεδομένη στιγμή ένιωσα να μην μπορώ να λειτουργήσω μαζί του, ξέροντας αυτό.
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    ζησε την στιγμη....εσυ εισαι το αφεντικο...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου
     
  4. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Έρχεσαι στα λόγια μου..Τελικά άλλο δηλώνουμε άλλο είμαστε και αλλα κάνουμε..Αρχίζω να αναρωτιέμαι : Ποιος ο λόγος να δηλώνουμε status όταν σχεδόν όλοι/όλες είμαστε "ότι νάναϊ"?
    Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και καμια φυσικά.. 

    Μια απλή ματια στο forum από τότε που άνοιξε ως τώρα με έπεισε για να καταλάβω πως κανεις δεν είναι ότι δηλώνει! Πολλές οι αλλαγές στα status e αυτό λέει αρκετά πιστεύω.. Τώρα αν ήμουν στην θέση σου θα με στεναχωρούσε μεν αλλα θα με έκανε και πιο δυνατή για την επομενη αναζήτηση με περισσότερο και πιο βαθύ ψάξιμο.

    Κάποιοι λένε "ότι δηλώνεις είσαι" προσωπικά ποτε δεν πίστεψα σε αυτή την πρόταση, η άποψη μου είναι "δηλώνεις κάτι για να μπορέσεις να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι" So.. όπως την βρίσκει κανεις.. 
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ένα μικρό σοκ...

    My Lady, μπορεί όπως λες να μη θέλεις να θίξεις κανένα μ' αυτά που γράφεις, οφείλω όμως να σου πω ότι εγώ τουλάχιστον, τα βρίσκω αρκούντως ενοχλητικά...  
     
  6. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Εμένα που με βλέπετε μπορεί να μην ανήκω καν στην bottom κατηγορία. Έτσι μου έχουν πει κιόλας δύο ψυχές εδώ.   Μπορεί να είμαι vanilla με kinky τάσεις (για να είμαι ειλικρινής ένα διάστημα προβληματίστηκα για το αν είμαι vanilla ή bottom κυρίως και submissive δευτερευόντως κατά τα θέσφατα του forum και του bdsm γενικότερα). Από ένα σημείο και έπειτα κατάλαβα πως όλες αυτές οι ταμπέλες είναι απλά ταμπέλες καθώς ενεργώ με ουσιαστικές διαφοροποιήσεις ανάλογα με την γυναίκα που υπάρχει δίπλα μου. Δεν είπα ότι θα γίνω Dom, ούτε και sub. Μία κατάσταση δηλαδή όπου τα όρια είναι στενότερα, αλλά υπάρχει τρόπος μετάβασης από την μία στην άλλη μεριά. Συνυπολογίζοντας όμως την έμφυτη τάση που από παλιά είχα (η λατρεία των γυναικών και αυτών που πρεσβεύουν) επέλεξα να βάλω αυτή την ταμπέλα. Πολλές φορές αναρωτιέμαι όμως οι άντρες κυρίαρχοι δηλαδή δεν λατρεύουν το γυναικείο φύλο? Σιγουρότατα το λατρεύουν (όπως επίσης και οι vanilla και οι υποτακτικοί και όλοι). Το παράδειγμα με τους κυριάρχους δεν το λέω για να μειώσω την κυριαρχικότητά τους. Αλλά για να καταλήξω στα δικά μου σαθρά επιχειρήματα επιλογής του status μου. Αδιέξοδο και πάλι...  

    Είμαι λάτρης του γυναικείου φύλου. Άλλο από τούτο δεν γνωρίζω ουδέν.  
     
  7. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    sumisa ξερεις απο μπαλλα να με δωσεις κανενα σιγουρο για το στοιχημα στην primiera division?tτι ομαδα εισαι????

    viva katalounia......διπλα μου το κασκολ τις barca...na se kala..........πουλαμε τον ροναλτινιο και περνουμε το coppa de raih
     
    Last edited: 15 Ιουλίου 2008
  8. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Ένα μικρό σοκ...

    Εγώ το έχω δει αυτό εδώ και πολλά χρόνια και όχι μόνο εδώ μέσα.
    Τους έχω κατατάξει σε 3 κατηγορίες.

    Η πρώτη (από όσους/ες έχω γνωρίσει):
    Οι πεινασμένοι/ες, μόνοι/ες και αποδιοπομπαίοι/ες που ψάχνουν με όποιον τρόπο γίνετε να ικανοποιήσουν την πείνα τους

    Η δεύτερη (που δεν τους έχω γνωρίσει και γι' αυτό είμαι επιεικής):
    Αυτοί/ες που ψάχνουν να βρουν τι είναι τελικά αυτό που τους εκφράζει.

    Η τρίτη (και πάλι τους έχω γνωρίσει):
    Αυτοί/ες που δεν τολμούν να παραδεχτούν στον εαυτό τους (και στους άλλους) τι είναι αυτό που τελικά επιθυμούν γιατί το χαρακτηρίζουν "απαγορευμένο και ανώμαλο".

    Και βέβαια, μέσα σε όλους αυτούς, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις (ελάχιστοι/ες):
    Αυτοί/ες που αποδέχονται αβίαστα το "είναι" τους, ξέρουν τι επιθυμούν, ψάχνουν για το ανάλογο "ήμισυ", το υποστηρίζουν, δεν ντρέπονται ή φοβούνται γι' αυτό και ζουν μόνο γι' αυτό
    (και από αυτούς έχω γνωρίσει) 
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ένα μικρό σοκ...

    Οι επιθυμούντες πνευματικήν μέθεξιν εις τα σχέδια του Εωσφόρου, πού ανήκουν;
     
  10. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Ένα μικρό σοκ...

    Στους αιρετικούς 
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ένα μικρό σοκ...

    Είσθε δομινικανός ιεροεξεταστής, ισπανικής τεχνοτροπίας;
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Ένα μικρό σοκ...

    σε αυτους που στον Αρμεγεδονα θα καταστραφουν ...... ξεκαθαρα πραγματα ..