Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα σχόλιο πάνω στη ζήλια, από την Clarisse Thorn

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 9 Απριλίου 2015.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    Τη Λάρισα δεν τη καταρρακώνεις αγαπητή. Ούτε με αφορούσε προσωπικά το κείμενο σου, το οποίο εστίαζε περισσότερο στην εξωτερική εμφάνιση παρά σε άλλα χαρακτηριστικά. Δε είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσεις ακραίους και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για να αλλοιώσεις τη ψυχική ισορροπία ενός ατόμου. Μπορείς να το κάνεις με άκρως εκλεπτυσμένους όρους χωρίς να χρησιμοποιήσεις ούτε έναν χαρακτηρισμό που χρησιμοποιείται στη καθομιλουμένη. Χθες ξέρεις τι έκανες χωρίς να το καταλάβεις; Είπες στο κόσμο συλλήβδην, κοιτάξου στο καθρέφτη, αν δεν νιώσεις καλά με αυτό που βλέπεις τότε ανήκεις μέσα σε αυτούς... Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Έμμεσα επικεντρώσου στο μειονέκτημα σου και άρχισε να δημιουργείς κόμπλεξ με αυτό που δεν σου αρέσει. Ίσως να μην σου είναι αντιληπτά αυτά που σου λέω και να τα θεωρείς παράλογα και παράδοξα αλλά σκέψου πως το κάθε άτομο εδώ μέσα έχει τον/την φίλη του να απευθυνθεί και να ζητήσει την ειλικρινή του άποψη.

    Τώρα μπορείς να συνεχίσεις τον σαρκασμό σου στο πρόσωπο μου.... Be my guest...
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Bullying, αστεία πράματα. Calm dowh, it's okay ! it's not a big deal.
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Ζηλιάρηδες όλοι!

    Τς, τς, τς ...
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    Ούτε σε τασκ τέτοια επιμέλεια @Ice and fire  
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

     
  7. seduced mind

    seduced mind Guest

    Δεν έχω δικαίωμα να θέσω κριτήρια για το πως θέλω να είναι η σύντροφος μου; Στο κάτω κάτω της γραφής δεν υπάρχει ούτε μία εδώ μέσα που θα ισχυριστεί πως τη πλησίασα με πρόθεση. Ούτε καν ότι τη πλησίασα δεν μπορεί να ισχυριστεί.... Και δεν λέω στον χ,ψ ή στην ω ανέλυσε τι προσφέρεις για να έχεις μία αντίληψη των ορίων που μπορείς να θέσεις....

    Κατά τα άλλα σου δίνω τα εύσημα για το κόπο που έκανες να παραθέσεις γραφόμενα μου τα οποία κατά τη γνώμη σου θίγουν προσωπικότητες όπως αυτή που αναφέρεται σε μία Λαρισαία που παίζει στο 16% και ναι έχει θανατηφόρο κορμί για τα γούστα μου, ή αυτή που αναφέρεται χιουμοριστικά ως αιτία πυγοραπίσματος και ήταν εντός των ορίων που είχε θέσει ο νηματοθέτης.
     
  8. Η ζήλεια, όπως όλα τα "ελαττώματα" είναι πρόβλημα μόνο από τη στιγμή που το βλέπω ως πρόβλημα. Αν καταφέρω να το μεταμορφώσω μπορεί να γίνει πηγή δημιουργίας και ευκαιρία για εξέλιξη.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω αν συμφωνώ, γιατί μ΄αυτήν την θεώρηση όλα τα ''ελαττώματα'' είναι θέμα θεώρησης...αναφέρθηκε η ζήλεια ως ''εργαλείο'' για ταπείνωση πχ, αλλά ούτε και μ΄αυτό συμφωνώ....
    Δεν προσφέρει τίποτα σε κανέναν κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι ένα ολότελα περιττό συναίσθημα.... 
     
  10. Και η κάμπια μοιάζει περιττή, μέχρι να γίνει πεταλούδα...
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Η κάμπια θ΄αποκτήσει όμορφα φτερά και θα πετάξει ελεύθερη ομορφαίνοντας τον κόσμο γύρω της, η ζήλεια όμως αν δεν μετουσιωθεί και παραμείνει ζήλεια, μόνο πόνο, πίκρα και άρνηση θα φέρει...
     
  12. Γι αυτό μίλησα για μεταμόρφωση