Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Έρευνα" : Bdsm και μορφωτικό επίπεδο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 10 Απριλίου 2016.

?

Ποιό είναι το μορφωτικό σας επίπεδο?

  1. Πρωτοβάθμια

    4,4%
  2. Δευτεροβάθμια

    7,4%
  3. Τριτοβάθμια - Φυσικές Επιστήμες

    17,6%
  4. Τριτοβάθμια - Κοινωνικές Επιστήμες

    35,3%
  5. Τριτοβάθμια - Εφαρμοσμένες Επιστήμες

    35,3%
  1. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Νε μωυ τω αιχωυν πι πολι ωτει ιμε πολι μωρφομαινως, ανν κε τα γραφις λαθως θα σαι σινχορεσο γοιατει δαιν μπωροωμαι ωλι να ιμασται γραματειζμαινει ωπος αιγο.

    Με τις μαλακιες που έγραψα το autocorrect έχει "μάθει" λέξεις που δεν θα έπρεπε να ξέρει...  
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εφτα! αλλο λιγο και θα ειστε σαν διαδηλωση του κκε
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ... και τι σχεση εχει το πτυχιο (που πιθανον να εχει καποιος/α)
    με την μορφωση (που σιγουρα δεν εχει) ?
     
  4. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Από όσο ξέρω, το επίπεδο της μόρφωσης είναι το εκπαιδευτικό επίπεδο που έχεις φτάσει. Από το γλυκό νηπιαγωγείο ως και το PostDoc.
    Τώρα ο βαθμός που τερματίζει ο καθένας το κάθε επίπεδο ή η χρήση που θα κάνει των γνώσεων ή αν τέλος πάντων, γέμισε με σκονακι την παλάμη του για να περάσει την οικιακή οικονομία στο γυμνάσιο...είναι για άλλη συζήτηση. Λέω εγώ...
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Από την πανεπιστημιακή εκπαίδευση, αλλά και τη λυκειακή, απουσιάζουν αντικείμενα αγωγής του πολίτη. Συνεπώς όντως δεν μιλάμε για ολοκληρωμένη παιδεία.

    Φυσικά η δουλειά για αυτό έχει να κάνει περισσότερο με το τι λαμβάνει κανείς σαν ανατροφή από το σπίτι, καθώς και τι θα μάθεις κανείς κυρίως μέχρι τα 10-12 χρόνια του, αλλά όχι μόνο.

    Κανονικά μέχρι να πάρει κάποιος πτυχίο θα έπρεπε να διδάσκεται και να εξετάζεται σε ανθρωπιστικά μαθήματα υποχρεωτικά ως οργανικό τμήμα των σπουδών του, για να μιλάμε για ολοκληρωμένη παιδεία.
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Το πιο συνηθες λαθος ειναι να μπερδευεται το εκπαιδευτικο επιπεδο καποιου με το παιδευτικο, την γενικοτερη παιδεια του δηλαδη, ως ανθρωπος. Δεν ειναι καθολου το ιδιο.

    Το poll καλο, για να παρουμε μια ιδεα του παροντος δημογραφικου ενδεχομενως. Απο εκει και περα παιδεια με βαθμος εκπαιδευσης... ασυνδετα.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    έχουμε φτάσει ήδη σε επίπεδο βαν και προχωράμε... 
     
  8. Μονο ο ενας στους 8 δεν εχει τριτοβαθμια εκπαιδευση εδω μεσα; I am impressed...
     
  9. Libertin

    Libertin Regular Member

    Πολύ αδρό το πλαίσιο. Μια εξειδίκευση θα έδινε περισσότερα και πιο ενδιαφέροντα συμπεράσματα.
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ακόμα και η εκπαίδευση προσφέρει κάτι στη διάπλαση χαρακτήρα: Μαθαίνει τη λογική σκέψη, τη σύνθεση, την ανάλυση, την ανάγκη παράθεσης αποδείξεων και πολλά άλλα στοιχεία, συνήθεια και μεθόδου σκέψης που απομακρύνουν τις δεισιδαιμονίες και τον σκοταδισμό από το μυαλό του εκπαιδευόμενου.

    Αυτά όμως είναι δεξιότητας ατομικού χαρακτήρα.

    Αυτό που δεν διδάσκει είναι την κοινωνική υπευθυνότητα, η ενσυναίσθηση των άλλων και η αντίληψη της ανάγκης και ωφέλειας αξιοποίησης των ατομικών δεξιοτήτων προς όφελος όλων.

    Αυτή είναι δεξιότητα κοινωνικού χαρακτήρα. Και χωρίς αυτή καμία απολύτως ατομική δεξιότητα σε κανέναν δεν μπορεί να εξασφαλίσει σταθερότητα, ευημερία, ασφάλεια και προοπτικές εξέλιξης, επειδή καμία ατομική δεξιότητα δεν μπορεί να υποκαταστήσει τις λειτουργίες μίας καλά εδραιωμένης και καλλιεργημένης κοινωνικής υπευθυνότητας.

    Η οποία επίσης μπορεί να διδαχθεί όπως οι ατομικές δεξιότητες.
     
    Last edited: 12 Απριλίου 2016
  11. Flame

    Flame give me the most powerful opportunities


    Every 'encounter' took on a different flavor
    We never knew what would occur, or how things would unfold
    We had stopped planning our time spent together long ago, finding that it was better to just let things happen
    Without very many expectations, we allowed the time to just flow into whatever it held for us.    
     
  12. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Να μαζέψουμε όλοι μαζί τα items που προτείνονται, να φτιάξουμε ένα νέο poll.
    Έτσι, μεταξύ μας, για την φάση.
    Θα τρέξω εγώ την στατιστική ανάλυση μετά.