Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Έρευνα" : Bdsm και μορφωτικό επίπεδο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 10 Απριλίου 2016.

?

Ποιό είναι το μορφωτικό σας επίπεδο?

  1. Πρωτοβάθμια

    4,4%
  2. Δευτεροβάθμια

    7,4%
  3. Τριτοβάθμια - Φυσικές Επιστήμες

    17,6%
  4. Τριτοβάθμια - Κοινωνικές Επιστήμες

    35,3%
  5. Τριτοβάθμια - Εφαρμοσμένες Επιστήμες

    35,3%
  1. Είμαι σε φάση από-εκπαίδευσης. Μαθαίνω να ξεμαθαίνω. Ξεφορτώνομαι άχρηστες πληροφορίες, συνήθειες, πεποιθήσεις. Κάνω χώρο για το απρόοπτο.
    Μέχρι στιγμής έχω συναντήσει τη μεγαλύτερη αντίσταση από την ανάγκη μου να ελέγχω τα πάντα. Δυσκολεύομαι να αφεθώ να αλληλεπιδράσω χωρίς να χειρίζομαι τους άλλους.

    Ουπς! Ξέχασα πως είμαι σε ένα φόρουμ που πραγματεύεται την εξουσία και την παράδοση ελέγχου...
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μη νομίζεις @peleas , ακόμα και σε ενασχόληση με τέτοια αντικείμενα μαθαίνεις την απεξάρτηση από την ανάγκη ελέγχου των πάντων, που λίγο πολύ δυστυχώς την έχουμε όλοι και μας τυρρανά.

    Άλλωστε για να ξεπεράσει κανείς κάποια πράγματα χρειάζεται μερικές φορές να κολλήσει σε αυτά για να τα μάθει καλά, να τα απομυθοποιήσει, και έπειτα να πάρει εκείνος τον έλεγχο και αν ελευθερωθεί από αυτά.
     
  3. Συμφωνώ, αγαπητέ. Θα ακουστεί οξύμωρο, αλλά πιστεύω πως ο έλεγχος της ανάγκης μου να ελέγχω με κάνει κυρίαρχο του εαυτού μου. Θα μου πεις, πώς μπορεί να γίνει αυτό? Αν σταματήσω να ενδίδω σε αυτό που λέγεται "προσδοκία"...
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    "Κενος νους".