Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έρωτας μέσω διαδικτύου!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_Dementia, στις 11 Σεπτεμβρίου 2008.

Tags:
  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Έρωτας μέσω διαδικτύου!

    Το να βρεις ένα ιδεατό υποκατάστατο, σε μια προσπάθεια να αποφύγεις ν' αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα, δεν είναι δείγμα ψυχικής ασθένειας;

    Φυσικά, το ότι κάποιος έχει πρόβλημα ψυχικής υγείας απέχει πολύ από το "δεν στέκει" ή, το ακόμα βαρύτερο, "είναι για δέσιμο".
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Έρωτας μέσω διαδικτύου!

    Όχι.

    Πρόβλημα ναι. Ψυχοπαθολογία όχι.
     
  3. mprou

    mprou Regular Member

    Πιστευω οτι δινουμε διαφορετικη βαρυτητα στισ λεξεις που χρησημοποιουμε. Σιγουρα ειναι κατι ψυχολογικο.
    Εγω θα το χαρακτηριζα ψυχικο τραυμα και οχι ασθενεια.
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Έρωτας μέσω διαδικτύου!

    Η ψυχική διαταραχή ξεκινάει από μια νευρωσούλα, που όλοι την έχουμε, ως την ψύχωση. Η διοχέτευση της ερωτικής και κοινωνικής ζωής στο διαδίκτυο είναι δείγμα πως κάτι δεν πάει καλά. Αυτό δε σημαίνει πως ο άλλος είναι για δέσιμο.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Έρωτας μέσω διαδικτύου!

    Όμορφη τοποθέτηση.
     
  6. afentisagoriwn

    afentisagoriwn New Member

    Δε μου λες...και συγνώμη που στο λέω.Όταν μπαινω σε ένα τσατ και μου μιλάνε μέσα σε 3 ώρες ας πούμε 100 άτομα και οι 90 ψάχνουν εικονικό σεξ...δηάδή ποιά έρευνα άλλη πρέπει να κάνω?Να παω μήπως σε καμιά εταιρία που κάνει δημοσκοπήσεις?Μυαλό θέλει?Και όχι μόνο αυτό.Όσες φορές το έχω σηζητήσει με κάποιους που ψάχνουν γνωριμία όπως εγώ, μου λένε τα ίδια ποσοστά πάνω κάτω.Και δεν νομίζω να διαφωνίσει κανείς που όντως ψάχνει γνωριμία μέσα από το ίντερνετ.
    Από εκεί και πέρα ατό δεν σημαίνει ότι δεν βρίσκεις κάποια στιγμή αυτό που ψάχνεις ή αυτό που σου αξίζει.Απλά δεν είναι το θέμα μας εδώ αυτό.Για ποσοστά μιλάμε.Τα υπόλοιπα που λες είναι άλλο θέμα.

    Υποκατάστατο από ότι ξέρω σημαίνει να αντικαθιστάς κάτι με κάτι άλλο αντίστοιχο.Τώρα αν εσύ αντιστοιχείς το σεξ με την μαλακία δικαίωμά σου.Από την άλλη εγώ το βλέπω τελείως άσχετο.Πέρα από αυτό άντε εγώ σου λέω ότι καλά κάνουν αυτά τα άτομα από τη στιγμή που δεν μπορούν να "ζήσουν" την αληθινή ζωή.Οι υπόλοιποι όμως που μπορούμε, τι φταίμε να τους ανεχόμαστε και να χάνουμε τον χρόνο μας μαζί τους?
    Ποιός θα μας προστατέψει από όλους αυτούς τους κομπλεξικούς ψεύτες?
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2008
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    +10 Συμφωνω απολυτα! 
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Έρωτας μέσω διαδικτύου!

    Ο τίτλος,Emma,είναι ο τίτλος του κειμένου που δημοσίευσα! Προτίμησα να μην τον αλλάξω.. Εξ'άλλου,ο λόγος που αναρτήθηκε,είναι για να συζητηθούν οι "έρωτες" (και όχι τις γνωριμίες)! Δεν είναι η πρώτη φορά που οι συζητήσεις σ'ενα νήμα,από αλλού ξεκινάν και αλλού καταλήγουν..  




    Βρήκα μια έρευνα..ρίξτε της μια ματιά.. 





    Ουραγοί στο διαδίκτυο οι Έλληνες. Πρώτοι στα cyber πορνό .



    Τα στοιχεία που θα σας παρουσιάσω παρακάτω αφορούν τη χρήση του Internet από Έλληνες για ερωτικούς σκοπούς. Είναι απολύτως αληθινά και μπορείτε να τα βρείτε στο σχετικό άρθρο της εφημερίδας “Ελευθεροτυπία” στις 3/02/2007.

    Τα ερωτικά ανομολόγητα των χρηστών

    * Κατεβάζω ερωτικές φωτογραφίες 56,1%
    * Διαβάζω ερωτικές ιστορίες on-line 53,4%
    * Αυτοικανοποιούμαι με όσα κατεβάζω στον υπολογιστή 34,8%
    * Ανταλλάσω ερωτικά e-mail 23,6%
    * Βλέπω ερωτικά sites στο διαδίκτυο 12,5%
    * Καμία εμπειρία 14,4%

    Ηθικές αντιλήψεις για το cyber sex

    * Με έχει απελευθερώσει 26%
    * Προτρέπει στη διαστροφή 19%
    * Προάγει την ειλικρινή επικοινωνία 15%
    * Προάγει το ασφαλές sex 15%
    * Δεν έχει καμία αξία 10%
    * Αποτρέπει από την απιστία 3%
    * Έχει βλάψει την σεξουαλική μου ζωή 2%
    * Προάγει τη διαφρορά 10%

    Γιατί επισκέπτομαι σελίδες με πορνογραφικό υλικό;

    * Αυτοϊκανιποίηση 48%
    * Περιέργεια 8%
    * Καλύτερη φαντασίωση 12%
    * Το κόστος του παραδοσιακού sex είναι μεγάλο 14%
    * Φόβος για AIDS 8%
    * Φόβος δέσμευσης 10%





    Πηγή:http://www.newsfilter.gr/2007/02/05/%CF%85%CF%80%CE%AC-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2/
     
  9. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Καλημέρα,

    μέσω διαδικτυακής γνωριμίας γνωρίσα μια γυναίκα που ήμασταν 3.5 χρόνια μαζί.Έρωτας,πάθος,και ό,τι μια υγειής σχέση συνεπάγεται....Συμβαίνουν κ αυτά.Να αισθάνομαι τυχερός που ανήκω στο 5% Eri ?  

    The Dueller
     
  10. Eri

    Eri

    Και το ρωτας????  
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Έρωτας μέσω διαδικτύου!


    Δεν βρισκω κατι το περιεργο σε αυτην την ερευνα...
     
  12. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Ποτέ δεν ξέρεις ποιο άτομο μπορείς να βρεις στο διαδίκτυο...αρκεί να σκεφτείς ότι αφού βρίσκεσαι εσύ εδώ μέσα,γιατί να μην βρίσκεται και αυτός που θα ήθελες?

    σι γιου Eri