Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 28 Αυγούστου 2006.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ακομη και αν εχει το "δικαιωμα" να το κανει...εχει τη δυναμη να το κανει?...τουλαχιστον με πειστικο τροπο....γιατι αλλο διεκδικω, αλλο απαιτω και αλλο ικετευω....
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    Μετά από τόσο καιρό που ανέβασα το θέμα απαντάω κλείνοντας έναν κύκλο.
    Ναι οφείλει ένας η μια υποτακτική να παλέψει, το οφείλει πρώτα από όλα στον εαυτό του
    οφείλει να κάνει την υπέρβαση ώστε να έρθει κάποια στιγμή να συγχωρέσει
    μέσα από αυτή και να δεχτεί, να προχώρηση, ώστε να είναι ελεύθερη για κάτι καινούργιο.
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    Με 3 μηνες καθυστερηση στην ερωτηση η αυθόρμητη απάντηση είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ.
     
  4. skia

    skia Contributor

    απλά προχωρά...
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    soft crystal εαν δεν σε θελη πια ενας Κυριαρχος , πρεπει να υπακουσης και στην τελευταια εντολη του οπως υπακουγες και στοις προηγουμενες , οσο και αν σε πληγονη αυτο, αφου το θελη [ΕΚΕΙΝΟΣ] ισως θελη να σε υποβαλη στην πιο ακραια δοκημασια, για να δη αν αξιζη να συνεχυση μαζι σου πιο δυνατα, και πιο εντονα, το εχω κανη εγω με δικια μου σκλαβα καπου εκη στην μακρινη Ολλανδια για να την δοκιμασω ακομα και σε αυτο που την ειχε κανη ρακος οταν της το ειπα, αν θα υπακουε η θα εκανε σαν υστερικια οπως σε βανιλα σχεσι, εκλαψε, υκετεψε,με κηταξε στα ματια για πρωτη φορα, γιατι δεν της το επετρεπα να με κηταη στα ματια, αλλα υπακουσε και σε πληροφορω οταν την εφερα παλη κοντα μου, γιατι το ενστηκτο μιας πραγματικιας σκλαβας της ελεγε οτι επρεπε να περιμενη παλη το καλεσμα μου, τοτε ενιοσα οτι ειχα φτιαξη κατι τελειο, και μαζι συνεχυσαμε για τοις επομενες αναζητησεις μου, στο σωμα της και την ψυχη της.
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;


    Ααα ! εμένα πολύ με βολεύει αυτό που έγραψες Masterperri

         

    έλα όμως που ... του σπανίου ... είναι έτσι !  
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    Το ξερω οτι σε βολευει εσενα απαλη μου,αλλα προσεχε μην γινη ισοβιο το περιμενε,γιατι τοτε δεν ησχιουν τα ανοθεν, τοτε την εχη κανη με αλλην σκλαβα ο Κυριαρχος τρυφερη μου.       
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;


    και αυτο ... μεταξυ αλλων εννοουσα Masterperri !

     
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;


    Το Κολάρο δεν είναι κόσμημα, "σήμερα φόρα το, αύριο βγάλτο να δω πως είσαι και χωρίς αυτό". Εκτιμώ πως Ένας Master δε θα έπαιζε με τέτοια θέματα.
     
  10. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    Έτσι ίσως εξηγείται και η επιλογή της υπογραφής σου  
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Άργησα να απαντήσω γιατί το σκεφτόμουν.
    Φυσικά και έχει δικαίωμα να διεκδικεί, εκτός και τον θέλουμε ευνουχισμένο, ένα απλό παιχνιδάκι.
    Το ότι είναι υπό αυτό δεν τον κάνει να μην είναι άνθρωπος.
    Σκληροπυρηνικοί κρύφτε τα μαχαίρια σας, έχω και μάτια στην πλάτη  
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Έχει δικαίωμα μια/ένας υποτακτικός να διεκδικήσει;

    Το τι θα κανη ενας MASTER με την εκαστοτε slavin του η με την slavin (σχεσι) του, αστο να το κρινη και εκτημιση ο ιδιος μεταξενια μου, γιατι αλιμονο αν καθε πραξη του την εκρινε η slavin του τοτε θα πηγεναμαι σε βανιλα καταστασεις οπως (γιατι με αφινης ?, υπαρχη αλλη στην ζωη σου?,θα της βγαλω τα μαλια και τα τιαυτα),εκει ειναι η διαφορα της slavin με την βανιλα , αλοστε ενας απο τους πολλους λογους που αρεσεται σε εμας εσεις οι υποτακτικες και κυριος οι σκλαβες, ειναι η υπακοη στοις εντολες μας οτι και να ειναι αυτες χωρις να τοις κρινεται εσεις,η γλυκια προσμονη σας ,και η ''αφεση'' σας σε εμας, αυτο που λεω εγω το βγαλσιμο της απολιτης *υποτακτικοτητας, και θυλικοτητας σας*. Υ.Γ Αυτα που γραφω δεν κρινουν τοις δικες σου αποψεις sapfw, ειναι οι δικες μου αποψεις, και το τι θελω απο τοις υποτακτικες μου,εση μπορη να εχης τοις δικες σου αποψεις και ειναι απολητα σεβαστες, διαβαζοντας λοιπον εγω τοις δικες σου αποψεις θα κρινω αν εισαι μεσα στα δικα μου ''θελω'' η οχι, το ιδιο και εση, αλοστε ο καθενας επιλεγη αναλογα τα ''θελω''του,αλημονο αν τεριαζαμε ολλοι,σε ολλα.