Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ήμουν ή έγινα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 22 Απριλίου 2016.

  1. Πνίγηκαν μεσα μου κλεισμενα και επαναστατησαν :-D
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μηπως καυλωνες με τις στολες και τον κακο τον γερμαναρα ?
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    χρονια πολλα μαγισσουλα και για την ονομαστικη σου γιορτη.

    αλλο "ειμαι κακος" και αλλο "κραταω κακια".

    καμια σχεση.
     
  4. Σας ευχαριστώ πολύ κύριε. μα δεν υπάρχει λογος για κακιες, με τιματε που με θυμηθηκατε   χριστός ανέστη
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Α, γιορτάζει σήμερα η @Mortisia ?

    Χρόνια Πολλά για τη γιορτή σου κι από μένα.  

    Και Χρόνια Πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν σήμερα:  

    Και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ σε όλους μας παίδες!!   

    Θα το πω με τον αγαπημένο για μένα τρόπο, λαμβάνοντας υπ΄ όψη την Ημέρα:  



    Τι ωραία... 
     
  6. Ευχαριστώ
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    λες?ηταν και αποκριες θυμαμαι....
     
  8. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Πώς γίνεται κάποιος να ''γίνει''; Όλοι ''είμαστε''. Το μυστικό είναι να το καταλάβουμε, να το παραδεχθούμε, να το αγαπήσουμε και να ζήσουμε με αυτό. Για παράδειγμα, ο μαζοχιστής δεν έγινε...έτσι ήταν πάντα.
     
  9. εγω γεννηθηκα ερωτικος παντως.
     
  10. θυμαμαι μωρο ακομα στην κολυμβηθρα που με αλοιφε η νονα μου με λαδακι της εκλεισα πονηρα το ματι
     
  11. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Η Αλίκη φταίει. Ο Θεός να την αναπαυει..
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Πώς αντιλαμβάνεται κάποιος την απόλαυση, πώς την ασφάλεια, και πώς θέλει να ζει, έχω την εντύπωση πως όλοι θέλουμε σε κάτι να μοιάζουμε με όλους τους άλλους και σε κάτι να διαφέρουμε, το μίγμα είναι που αλλάζει.

    Το ερέθισμα μπορεί να είναι και η υπόρητη προδιάθεση αποφυγής κάποιων πραγμάτων, υποθέτω, πχ περιρρέουσα αντίληψη περί οικογενείας και ατομικής ιδιοκτησίας (με το κράτος ας μην μπλέκουμε τώρα). Με αφορμή τις γιορταστικές μέρες που περάσαμε σκέπτομαι ότι αν δεν ήμουν σκλάβα (αυτό κατά πάσα πιθανότητα είναι για μένα η ασφάλεια συν τα βίτσια) θα ήμουν ελευθέρια αναγκαστικά (; ) κυριαρχικών προδιαθέσεων και παθητική αλγολάγνα.

    5/100 = προσεγγίσεις ανθρώπων του χώρου αλλά και έμπειρων περί τα σαδομαζοχιστικά "ψυ", τόση είναι η προβολή στον γενικό πληθυσμό περίπου και από αυτό το 5% κάποιοι αδρανοποιημένοι αλλά είχαν εκδηλωθεί ενεργά αν και όχι κατ ανάγκη συνειδητά σε κάποια φάση της ζωής τους, η οποία και ήταν, γι αυτούς, η μόνη ενδιαφέρουσα ερωτικά. Το 5% δεν έχει ιδεολογική αφετηρία, το "είναι vs. έγινε" έχει πάντα ιδεολογική αφετηρία.