Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 2 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Emma

    Emma Contributor

    We're all under the same sky...

     ​
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Τα επόμενα reps μου θα είναι εδώ! Ευχαριστώ Emma και sorriso solare ..  
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

     

    Άρθρο από το humanism


    Για τρίτη χρονιά θα γίνει στην Αθήνα το Σήμα της Ειρήνης ταυτόχρονα με τουλάχιστον άλλα 200 σημεία του πλανήτη! φέτος είναι εξαιρετικά σημαντικό με την προοπτική της παγκόσμιας πορείας που διοργανώνεται επίσης σε όλο τον πλανήτη!

    Στην αθήνα θα γίνει στη Πλατεία Μοναστηρακίου (τωρα που είναι και σχετικά φρέσκια και ανοιχτή) το Σάββατο 21 Μάρτη στις 20:30! Και νομίζω θα έχουμε και κάποιες εκπλήξεις φέτος.

    Για όσες και όσους ενδιαφέρονται για την διοργάνωση ή απλά τη συμμετοχή εκείνη την ημέρα θα χαρώ να έχω επικοινωνία τους.

    Στην Ελλάδα θα γίνει:

    Αθήνα 21/3
    Θεσσ/νίκη 21/3
    Πάτρα 21/3
    Ηράκλειο 21/3
    Σύρος 21/3
    Λαμία 21/3
    Αίγινα 14/3
    Κέρκυρα 22/3


    για να πάρετε μια ιδέα από πέρισυ: www.humanism.gr/peace


    Από το ίδιο site


    Το σήμα της Ειρήνης αναβάλλεται για το Σαββατο 28/03 στις 7μιση λόγω καιρού! !!
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Γειτονοπούλι πάμε???

       

       

       

       

     

    Aθήνα!  
     
  5. Re: Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι


    Μέσα!
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

     
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. Mephistopheles

    Mephistopheles Regular Member

    Υπαρχει μια διαφορα στις λεξεις. Δεν ειμαστε ισοι αλλα ισοτημοι. Δεν ειμαστε ιδιοι αλλα αξιζουμε τα ιδια. Ο καθε ενας εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα, εχει τα δικα του καλα και τα δικα του κακα, υπαρχει ομως ισορροποια. Το πιο σημαντικο, ειναι οτι ολοι εχουμε το ιδιο δικαιωμα στη ζωη.

    Και να πω και γω κατι για μια διαφορα μου. Στο σεξ εχω μια υποτακτικη και μαζοχιστικη πλευρα, το μισω αυτο, το ειχα και το εχω κομπλεξ. Αυτο το κομπλεξ πιστευω πως στην ζωη με κατεστρεψε, παντα στις παρεες ηθελα να ειμαι ο κυριαρχος αλλα περασα και το οριο της ιδιοτροποιας ετσι. Ηθελα να αποφασιζω εγω, δεν ηθελα κανεις να μου αντιμιλαει, ηθελα να εχω παντα δικιο, παντα ηθελα να βγω απο πανω, τσακωθηκα με πολλους για ασημαντους λογους (μονο και μονο γιατι φοβομουν μην επιβληθει εις βαρος μου), δεν ανεχομουν την ηττα σε κανενα αθλημα, παιχνιδι κτλ (αρχιζα να φωναζω και μερικες φορες τσακωνομουν γιατι ειχε πληγωθει ο εγωισμος μου), δεν ανεχομουν να μου κανουν παρατιρησεις οι αλλοι και το πιο σημαντικο μου αρεσε η αισθηση του να βγαινω απο πανω (το ξερω, αυτο συμπεριλαμβανεται μαλλον στην σαδιστικη μου πλευρα θα ελεγα).
    Και το οτι να με υποτασσει μια γυναικα με ερεθιζει, το μισω (Δεν εχω τιποτα εναντιον του γυναικειου φυλου, απλα μισω το οτι με ερθιζει η υποταγη), για αυτο ουσιαστικα μισω και τον εαυτο μου...
    Καταλαβαινω οτι πολλοι εξαιτιας καποιων διαφορων που εχουν μπορει να νιωθουν αβολα, ασχημα, θλιβερα αλλα και οργη και για αυτο πιστευω πως ολοι πρεπει να σεβαστουμε τις διαφορες τω αλλων σε καθε τομεα, μονο τοτε η ανθροπωτητα θα βελτιωθει... Πρεπει να εξεταζουμε αυτα που μας ενωνουν με καποιον, οχι αυτα που μας χωριζουν.
     
  9.  
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014