Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 2 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Όταν μιλάμε για αντιμετώπιση και συμπεριφορά;Ναι. Εσύ τι προτείνεις;
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Έτυχε ποτέ στο στρατό να είσαι στον ίδιο θάλαμο με αγράμματους και άπλυτους βλάχους;
    Θυμάμαι πως δεν ήμουν σίγουρος για το αν έπρεπε να τους τοποθετήσουν απλά σε άλλο θάλαμο ή καλύτερα σε κάποιο κλουβί.


    Ο καθένας πρέπει να είναι με τους (όσο το δυνατόν) όμοιούς του. Αυτό προτείνω.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Καλά ..δε συνδεω καθαριότητα με καταγωγή ή μορφωτικό επίπεδο,αλλά θυμάμαι πως η πηγή βρώμας του θαλάμου ήταν ένας αρχιτέκτονας από τα Βριλήσσια..Τα πόδια του στάνταρ θα μπορούσαν να μετατρέψουν το οποιοδήποτε υγρό σε πετρέλαιο..

    Οκ..ένας άνθρωπος που έχει δυνατότητα επιλογής,μπορεί να επιλέξει τους "ομοίους" του..Αυτός που δε μπορεί όμως;
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Θα ήταν προτιμότερο να τους βρει παρά να προσπαθεί να μετατρέψει τους άλλους σε όμοιούς του ή να εξαναγκάζονται οι υπόλοιποι να μετατραπούν σε όμοιό του.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Φίλε μου, προφανώς αποδίδεις την κατωτερότητα αυτών που εσύ θεωρείς ως κατώτερους, σε κακή προδιάθεση, κακή προαίρεση, υποδεέστερα γονίδια, ανυπαρξία διάθεσης γιά πρόοδο κλπ.

    Διαπιστώνεις, είμαι σίγουρος, ότι η άποψή σου αυτή -αν λάθος την κατάλαβα, διόρθωσέ με-, δεν βρίσκει γενική ανταπόκριση, γιά να μην πω ότι ελαχιστότατοι την συμμερίζονται. Παρ' όλ' αυτά, την έχεις εκφράσει πλείστες όσες φορές, νομίζω ότι όλοι έχουμε καταλάβει πλέον τί πρεσβεύεις, επ' αυτού του ζητήματος τουλάχιστον... Γιατί επιμένεις λοιπόν, τόσο πεισματικά και μονότονα; Η τόση επιμονή, δίνει την εντύπωση μονομανίας. Δεν βρίσκεις κανένα άλλο θέμα πλέον ενδιαφέρον εδώ; Θυμάμαι την εποχή που σχολίαζες επί ποικίλλων θεμάτων, και έδινες ενδιαφέρουσες απόψεις. Γιατί μας το έχεις στερήσει αυτό, εδώ και πολύ καιρό;









    .
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Όμοια έχεις κάνει λόγο για "ταπεινότερες υπάρξεις" αν θυμάμαι καλά,όμως..
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Γιά τους γαιοσκώληκες μιλούσα, αν θυμάσαι... Αν όχι, κάνε ένα review...
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Με μεταφορική έννοια σαφώς .. Σου αντιπροτείνω το review για την σκούφια και το βάρεμα ..
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Βαριέμαιιιιιιιιιιιι... Πόσο, μα πόσο βαριέμαι!!!  



    .
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Βρες ένα χόμπυ και μη μου χαλάς το νήμα   (στην ανάγκη βρες και ένα χόμπιτ  )
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Σε προσωπικό επίπεδο αυτό συμβαίνει. Ο καθένας μας συναναστρέφεται αυτούς που θεωρεί περισσότερο όμοιους του, με βάση τα δικά του κριτήρια. Τι γίνεται όμως με τους άλλους; Δεν οφείλουμε να αποδεχτούμε τη διαφορετικότητα τους (άσχετα αν μας βρίσκει σύμφωνους ή όχι) προκειμένου να καταφέρουμε να συνυπάρξουμε; Ποιος ο λόγος να οδηγούμαστε σε αντιπαλότητες και προσπάθειες επιβολής ενός προτύπου ως του μόνου σωστού;
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι

    Μπορεί και να βρήκα (χόμπυ): Να σου χαλάω τα νήματα. Κι εσύ μπορείς να εμπλουτίσεις το δικό σου, με το να ζητάς και διαγραφή (πέραν του ειρωνικού σχολιασμού) των ποστς μου...



    Τέλος παρτίδας.

     




    .