Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όνειρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 20 Νοεμβρίου 2008.

  1. naida

    naida Regular Member

    Απάντηση: Όνειρα

    Υπέροχο κείμενο MindMaster.
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Όνειρα

    Ουτε εσενα σου βγαινει εεε?
    γμτ!!!
    ...αν μαζευαμε υπογραφες διαμαρτυριας? 
     
  3. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Όνειρα

    εμενα μου ετυχε αυτο που ειδα στο ονειρο να συμβει την επομενη μερα.Αυτο εγινε δυο φορες κ μια ακομη που με συγκλονισε πραγματικα
     
  4. Re: Απάντηση: Όνειρα

    Αυτό δε λέγεται deja vu;
     
  5. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Όνειρα


    Αυτό δε λέγεται ορθολογισμός;
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Όνειρα

    Αυτή τη φλέβα δεν τη γνώριζα, καλέ μου φίλε ονειροπλόκε. Άφηνε τη ν' αναβλύζει κάπου κάπου κι αν θες σου δίνω οδηγίες για το πέρασμα της πεταλούδας, μη σπάσουν τα τοιχώματα - εμένα η δικιά μου μόνο αίμα βγάζει πια, κι εκείνο με το ζόρι.
     
  7. Storm

    Storm Regular Member

    Εμένα πάλι, όλα μου τα όνειρα πιο πολύ με εφιάλτες μοιάζουν -σπάνια να δω τίποτα καλό, κι αν δω, μετά δε θα το θυμάμαι. Ειδικά όταν δεν είμαι και ψυχολογικά στα καλύτερά μου, το ταραγμένο μου υποσυνείδητο κάνει πάρτι τα βράδια.
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όνειρα

    Σ' ευχαριστώ, καλή μου naida...

    Με συγκινείς βαθύτατα, καλέ μου φίλε...

    Εδώ βεβαίως λογοπαίζεις, έτσι δεν είναι;
     
  9. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Μια μέρα πριν από ένα ταξίδι με πλοίο στη ρόδο είδα όνειρο πώς είχαμε ναυάγιο , εγώ βρέθηκα μες τη θάλασσα κρατώντας ένα ξύλο, εκεί που κοιτούσα να δω τι θα κάνω βλέπω ένα πτερύγιο… καρχαρίας λέω, πάει ως εδώ ήταν…. Δυο μπουκιές θα με κάνει… έρχεται κοντά μου και βγάζει έξω το κεφάλι και βλέπω ένα χαμογελαστό πρόσωπο δελφινιού να μου λέει καβαλάμε, όπως και έκανα. Ανέβηκα πάνω του το έπιασα από το πτερύγιο και με έβγαλε στη ξηρά ήταν υπέροχο το ταξίδι μου πάνω στη πλάτη του λες και πέταγα ένιωθα, στο τέλος του δίνω ένα φιλί στο μέτωπο και βγαίνω. Εκεί τελείωσε κιόλας το όνειρο, τώρα αν κάποιοι ερμηνεύουν όνειρα, θα ήθελα να συμπληρώσω πως όντος στη Ρόδο μου σηνεβει ένα σοβαρό ατύχημα με μηχανή, σώθηκα μα με σημάδεψε για μια ζωή…  
     
  10. mprou

    mprou Regular Member

    Απο μικρος πολυ συχνα εβλεπα οτι πεταγα η επεφτα και ειχα επιγνωση οτι εβλεπα ονειρο. Ειδικα οταν επεφτα ειχα παντα την "ικανοτητα" να σταματαω την πτωση και να πεταω. Σε μια ασχημη περιοδο της ζωης μου οποτε εβλεπα οτι επεφτα απλα περιμενα να τσακιστω και ευχομουν να μην ξυπνησω
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    σε μία χώρα της κεντρικής Αφρικής γίνετε εμφυλίος όπου Τούρκοι μισθοφοροί βοηθούν το δικτατορικό αγώνα ενάντια στους αντάρτες που υποστηρίζοντε από Κουβανέζους και εγώ εκεί σαν δημοσιογράφος ψάχνω την γυναίκα του δικτάτορα που τον παράτησε για να βρεθεί με τον αρχηγό των Κουβανέζων στα βουνά και τις ζουγκλές ...
    εκεί αυτή έχει βαρεθεί τη ζωή στο δάσος και θέλει να γυρίσει στη πολυτέλεια όμως μισεί το καθεστώς και anyway κάπως εγώ και αυτή τρέχουμε να αποφύγουμε κυβερνητικούς σε παραλίες γεμάτες βράχια και μία θάλασσα αγριεμένη ... περιμένουμε φορτηγά καράβια ,στρατιωτικά ελικόπτερα μας κυνηγούν ,κρυβόμαστε σε παλαιά λεωφορεία και διάφορα άλλα σε ένα τυπικό όνειρο ...
     
  12. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    01
    ==
    Είμαι με κάποιο φίλο μου και έχουμε πάει να δούμε τη γιαγιά του στην Αρτάκη. Η γιαγιά είναι παλιά αξιωματικός του Π.Ν. και κυκλοφοράει συνέχεια με τη στολή του σημαιοφόρου. Όμως αντί για γαλόνι του σημαιοφόρου, στον αριστερό της ώμο φοράει το σήμα του Άγιαξ. Απορώ μ'άυτό και την ρωτάω σχετικά. Ανοίγει μια πόρτα στο πίσω μέρος του σπιτιού της και μου δείχνει τον κήπο της ο οποίος είναι γεμάτος δενδρύλια. "Αγόρι μου," μου χαμογελάει, "τί νομίζεις οτι τά'χουμε τα γαλόνια; Άμστερνταμ τό'χω κάνει εδώ πέρα!"

    02
    ==
    Κάνω διακοπές στην Κέρκυρα μαζί με την τότε γκόμενά μου. Ένα μεσημέρι γυρίζουμε απο τη θάλασσα και περπατάμε σε ένα στενό σοκάκι. Μετά από λίγα μέτρα βλέπουμε μπροστά μας ένα γαϊδουράκι. Το βλέπω και χαμογελάω, θέλω να πάω να το χαϊδέψω. Μου λέει η γκόμενά μου: "Μην το πλησιάζεις, είναι επικίνδυνο!" Και τότε το γαϊδουράκι σηκώνεται στα δύο πίσω πόδια και αρχίζει να χορεύει tap-dance τραγουδώντας "Είμαι γαϊδουράκι, και είμαι επικίνδυνο, you'd better believe it baby, δείχνω μα δεν είμαι ακίνδυνο."

    03
    ==
    Είμαι μεγάλος και διάσημος jazz saxophonist και είμαι έτοιμος να βγω για μια συναυλία. Καθώς βγαίνω στη σκηνή, μου γεννιέται η υποψία οτι κάποιος έχει πειράξει το σαξόφωνό μου. Ανησυχώ, αλλά είναι πολύ αργά για να το διερευνήσω - είμαι ήδη στη σκηνή και ο κόσμος χειροκροτάει. Το βάζω στο στόμα μου και αρχίζω να παίζω. Για λίγα δευτερόλεπτα όλα πηγαίνουν καλά, όμως μετά από λίγο το σαξόφωνό μου αρχίζει να βγάζει πολύχρωμες φούσκες καθώς παίζω. Όσο πιο κεφάτα και ζωντανά παίζω, τόσο πιο πολλές φούσκες βγαίνουνε. Μετά βλέπω το ακρoατήριό μου, και είναι όλοι χαρακτήρες απ'το Muppet Show.

    04
    ==
    Τακτικά επαναλαμβανόμενο: Βρίσκομαι σ'ένα μεγάλο επιβατικό αεροπλάνο (συνήθως Α340) και απογειωνόμαστε από κάπου. Πετάμε πάνω απ'την πόλη. Ο πιλότος όμως αποφασίζει να μην πάρει πολύ ύψος, μόνο γύρω στα 20 - 30 μέτρα. Βλέπουμε δίπλα μας να περνάνε κτήρια, γέφυρες, μικροί λόφοι. Σε λίγο πετάμε μόνο λίγα μέτρα πάνω απο μια μεγάλη λεωφόρο. Κανείς δεν φοβάται, κανείς δεν παραξενεύεται. Αυτός είναι ο φυσιολογικός τρόπος να απογειωθεί το αεροπλάνο. Σε κάποια στιγμή προσγειώνεται σε έναν επαρχιακό δρόμο. Κατεβαίνουμε όλοι και τρώμε σνακ στο καφενεδάκι στη μέση του πουθενά.

    05
    ==
    Ένας παλιός συνάδελφος, ο Μπομπ, με έχει καλέσει σπίτι του. Μου δείχνει κορνίζες με φωτογραφίες στους τοίχους από την παιδική του ηλικία. Μια απο αυτές είναι αναμνηστική φωτογραφία απο το σχολείο, μαζί με καμιά τριανταριά άλλα παιδάκια, όλα με τις ποδιές τους, αγοράκια και κοριτσάκια 7-8 χρονών. Όμως, κοιτάζω απο λίγο πιο κοντά, και συνειδητοποιώ οτι τα παιδάκια έχουν όντως διαφορετικά σώματα, όλα όμως έχουν τη φάτσα του Μπομπ.

    06
    ==
    Σηκώνομαι το πρωί και κατουριέμαι, πάω στην τουαλέτα, στέκομαι απο πάνω, τον κρατάω, τον κοιτάζω, τον καμαρώνω, ξεκινάω να χαλαρώνω την κύστη μου, και τότε καταλαβαίνω οτι ονειρεύομαι, έτσι επιστρέφω στο κρεβάτι και με ξυπνάω -- και τότε ξυπνάω πραγματικά και φυσικά κατουριέμαι απίστευτα.

    07
    ==
    Με κυνηγάνε σκυλιά σε ένα πολύ σκοτεινό δρόμο. Τρέχω με όλη μου τη δύναμη για να τους ξεφύγω, πανικόβλητος. Μετά απο λίγο συνειδητοποιώ οτι δε με κυνηγάνε αλλά οτι τρέχουν μαζί μου, και οτι είμαι κι εγώ σκυλί. Όλα μαζί κυνηγάμε έναν άνθρωπο. Τον βλέπω μακριά να τρέχει, πανικόβλητος. Τον πλησιάζουμε. Είμαστε πιο γρήγορα ζώα. Στην κορυφή του κοπαδιού είμαι εγώ, και φτάνω πρώτος κοντά του. Φοράει καμπαρντίνα και καπέλο. Πηδάω και γραπώνω στα δόντια μου τον αριστερό μηρό του. Σκάει σα μπαλόνι. Γύρω μας τώρα υπάρχουν εκατοντάδες μπαλόνια και τα παίζουμε με αυτά και τα σκάμε με τα δόντια μας, και γίνεται φοβερό γλέντι.
     
    Last edited: 29 Νοεμβρίου 2008