Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όνειρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 20 Νοεμβρίου 2008.

  1. Απάντηση: Όνειρα

    Χτες τη νύχτα, έκλεισα πάλι τα μάτια μου και σου έδωσα το χέρι μου. Όπως κάθε φορά. Σε ελάχιστα λεπτά είχα εγκαταλήψει τη συνηδειτή πραγματικότητα. Όμως ακόμα ήμουν στη δική μας πραγματικότητα. Σε έβλεπα μπροστά μου, έβλεπα την πλάτη σου μόνο, καθώς περπατούσες. Μόνο αυτήν είχα δικαίωμα να βλέπω. Ακολουθούσα γονατιστή. Είχες αφήσει το χέρι μου πια, δε χρειαζόταν να το κρατάς. Κρατούσες τη σκέψη μου.

    Ήταν ζεστά έξω και φορούσα ενα ανάλαφρο φόρεμα με τα πόδια μου γυμνά και ξυπόλυτα. Ήταν ηλιόλουστα. Περάσαμε από ένα μέρος με γνώριμο κόσμο που καθόταν αναπαυτικά εδώ και εκεί. Εγώ κοιτούσα μόνο το που πήγαινες, τίποτα άλλο. Τόσο συγκεντρωμένη που σχεδόν ζαλιζόμουν από τη συγκέντρωση.

    Επιτάχυνες το βήμα σου συνεχώς κι εγω εκανα όλο και πιο γρήγορες κινήσεις για να σε φτάσω. Τα γονατα μου πονούσαν πολύ, καθώς τρίβονταν κάτω. Περνούσα πάνω από τα πόδια του κόσμου και ξεπερνούσα όσο πιο σύντομα μπορούσα τα εμπόδια για να μη χάσω χρόνο. Σε είδα να περνάς μέσα από κάτι φυλωσσιές και σε έχασα για λίγο. Δεν ταράχτηκα. Ήξερα οτι εκεί που είσαι κατευθύνομαι, όλα τα άλλα είναι απλά δοκιμασίες. Και τότε ξύπνησα. Ή μάλλον με ξύπνησες.
     
    Last edited: 29 Νοεμβρίου 2008
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Τελευταια βλεπω ονειρα που εβλεπα απο τα 18 μου μεχρι τα 23 και για οσους με ξεραν εκεινη την εποχη καταλαβαινουν οτι δεν ειναι καλο αυτο ...
     
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    Πάει καιρός...

    Ήμουν σε μια παραλία (τοποθεσία δεν ξέρω. είμαι εντελώς αγεωγράφητη) γυμνή στην αμμουδιά...και μόνη μου. Ήμουν ξαπλωμένη και το νερό έγλυφε το κορμί μου. Έβαζα βότσαλα στο κορμί μου και κοιτούσα την αλλαγή του χρώματός τους από το θαλασσινό νερό. Ήμουν σε πλήρη ηρεμία με αποτέλεσμα να αποκοιμηθώ και να με βρεί το χάραμα έτσι..
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Όνειρα

    ενα απο τα πιο ομορφα ονειρα που βλεπω και το βλεπω συχνα ειναι οταν ονειρευομαι οτι πεταω και μαλιστα η πιο συγλονιστικη στιγμη ειναι οταν τα ποδια μου αποκολουνται απο το εδαφος κι αρχιζει η απογειωση.
    το πιο παραξενο ομως ονειρο που εχω δει ποτε μου ειναι οταν ονειρευτηκα οτι ειχα ερωτευθει ενα λογαριθμο και το χειροτερο ηταν οτι οταν ξυπνησα αναρωτιομουν αν ο λογαριθμος εχει συναισθηματα....
    (ελπιζω να μη μας διαβαζει κανενας ψυχαναλυτης..... )
     
  5. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    Αδειο δωματιο σκοτεινο με λιγο φως στο κεντρο.Βυθισμενη στεκομουν στα σκοταδια περιμενοντας να νιωσω κατι.Τοτε τον ειδα να ερχεται στο δωματιο κ γονατιζει κατω.Διχως σκεψη κατευθυνομαι προς το μερος του,γονατιζω και γω και θελω να τον αγκαλιασω.Ριχνω φευγαλεο βλεμμα στα χερια μου κ στο σωμα μου συνιδητοποιωντας πως ειμαι γυμνη.Τοτε με κοιταει στα ματια και ηρεμω,φευγουν ολες οι σκεψεις και ντροπη για τη γυμνια μου.Νιωθω ηρεμια, γαληνη και αγαπη στα ματια του και σκυβω να τον φιλησω.. Τοτε ξυπνησα...
     
  6. koralenia

    koralenia Regular Member

    Ένα όνειρο που βλέπω απο παιδί είναι οτι είμαι αόρατη και μπορώ να βρίσκομαι Όπου θέλω, κάνω Ότι θέλω, σε Όποιον θέλω, Όταν το θέλω χωρίς να ξέρει κανείς ότι είμαι γω.
    Ευτυχώς που τα όνειρα δε γίνονται πραγματικότητα γιατί πολύς κοσμάκης θα υπέφερε  
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    [nomedia=""]YouTube - Annie Lenox - Sweet Dreams[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Όνειρα

    Τα ωραιότερα όνειρα είναι τα lucid dreams. Τα όνειρα που το συνειδητό σου γνωρίζει ότι ονειρεύεται και επεμβαίνει στο όνειρο ενεργητικά. Τότε το όνειρο γίνεται ένα απίστευτο ταξίδι στην άλλη πλευρά του εαυτού μας...
     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Όνειρα

    Μπορείς και το πετυχαίνεις αυτό κατα τη διάρκεια "κανονικού ύπνου"?
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Όνειρα

    Ναι. Κανονικότατος ύπνος. Σχεδόν πάντα γνωρίζω ότι ονειρεύομαι... κάποιες φορές έχω κατορθώσει και έχω παρέμβει... Είναι θέμα εξάσκησης.
    Τα όνειρα είναι ο τρόπος που επικοινωνεί ο εσώτερος εαυτός μας με εμάς. Δυστυχώς σπάνια τους δίνουμε σημασία. Και ενώ συχνά βλέπουμε το ίδιο όνειρο ξανά και ξανά, ενώ δηλαδή το μέσα μας κάτι θέλει να μας πει και επιμένει, εμείς απλά τα βλέπουμε χωρίς να τα καταλαβαίνουμε ή έστω να προσπαθήσουμε να τα διερευνήσουμε.

    Είμαστε τόσο συνδεδεμένοι με την εξωτερική πραγματικότητα, που αγνοούμε τα γεγονότα της εσωτερικής πραγματικότητας (τα όνειρα είναι μια κατηγορία από αυτά). 
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Όνειρα

    πράγματι έτσι είναι.

    Κάποιες φορές πριν κοιμηθώ εντελώς έχω δει όνειρα στα οποία συμμετέχω ενεργώ και νιώθω! συνήθως όμως ο ύπνος με νικάει και το όλο θέμα τελειώνει άδοξα.ίσως με την εξάσκηση...
     
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Όνειρα


    Οι lucid nightmares να δεις τι ωραίοι που είναι!
    Ξέρεις ότι κοιμάσαι, δεν θέλεις να συνεχίσεις άλλο να είσαι εκεί και προσπαθείς να δραπετεύσεις. Έχω βρει πατέντα και μερικές φορές καταφέρνω να με ξυπνήσω (ή να κάνω κάποιον άλλο να με ξυπνήσει), αλλά δεν πιάνει πάντα