Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όνειρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 20 Νοεμβρίου 2008.

  1. Τελευταία βλέπω όνειρα με θέμα τα Χριστούγεννα... Θέλω επειγόντως διακοπές μου φαίνεται...
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Όνειρα

    Θα είχες τη διάθεση να πεις παραπάνω πράγμα για όλο αυτό?
     
  3. Nonsense

    Nonsense New Member

    Εδώ και πολύ καιρό, μήνες, βλέπω τον εαυτό μου να προσπαθεί να ελέγξει ένα αυτοκίνητο χωρίς φρένα που κινείται με μεγάλη ταχύτητα. Αυτή η πολύ συγκεκριμένη σκηνή επαναλαμβάνεται συχνά...χωρίς όμως να έχω δει ποτέ την κατάληξη, μάλλον πάντα ξυπνάω την επίμαχη στιγμή... 
     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Όνειρα

    Αναλόγως. Τι παραπάνω θες;
     
  5. Απάντηση: Re: Όνειρα

    Εγώ το έβλεπα χρόνια αυτό, σε πιο light έκδοση. Ήταν επιτακτική ανάγκη, δηλαδή, να ελέγξω το αυτοκίνητο γιατί δεν υπήρχε κάποιος άλλος να το κάνει, και δεν μπορούσα. Κάποιες φορές είχα και άλλο άτομο μέσα, το ίδιο ή και περισσότερο άσχετο με την οδήγηση, όπως π.χ. ένα παιδάκι. Τελευταία έχω σταματήσει να το βλέπω.
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Όνειρα

    μι του!!!
    πιο παλιά βέβαια..
    πωπω
     
  7. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Όνειρα

    Όταν το έβλεπες, ήξερες ήδη να οδηγείς;
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Όνειρα

    οχι.τώρα που έμαθα δεν έχει τύχει να το δω.
    κάτι ξέρεις... 
     
  9. Nonsense

    Nonsense New Member

    Περί του ονείρου με το ανεξέλεγχτο αυτοκίνητο:

    Ρώτισα χθές μια κοινωνιολόγο-ψυχολόγο και μου είπε ότι συμβολίζει το πολύ άγχος μου για κάτι που με απασχολεί και την προσπάθεια μου να ελέγξω αυτό το κάτι εδώ και πάρα πολύ καιρό, μάλλον είναι κάτι πολύ προσωπικό, και ότι δεν θα δω ποτέ την κατάληξη του ονείρου...
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Όνειρα

    Συνήθως το αυτοκίνητο συμβολίζει την πορεία της ζωής μας σε μια συγκεκριμένη στιγμή (την περίοδο που το ονειρευόμαστε) και τον έλεγχό μας σε αυτήν...
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όπως είπε και ο Freud, τα όνειρα αποτελούν "το βασιλικό δρόμο για το ασυνείδητο".