Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όνειρα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ShaDowKill_GpR, στις 11 Φεβρουαρίου 2016.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δυνατό το όνειρο και από όσο μπορώ να κρίνω, λογικό να το βλέπεις σε καλή και όχι κακή περίοδο της ζωής  
     
  2. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Σε ευχαριστω για την απαντηση..
    Γιατι το βρισκεις λογικο να το βλεπω σε καλη περιοδο?
    Επειδη προφανως ειμαι καλα χωρις να με απασχολει ιδιαιτερα κατι?
    Απλα αυτο το ονειρο μου εχει αποτυπωθει και οποιαδηποτε οπτικη μου αρεσει να την ακουω  
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Καταρχάς δεν είναι survival όνειρο, έτσι όπως το διαβάζω εγώ. Σε κακές περιόδους έχουμε μάλλον survival όνειρα παρά αυτό το αίσθημα παράδοσης: το κορίτσι αφήνεται στο νερό "τα μαλλια της κυματιζουν και τα ματια της τον κοιτανε σαν χαμενα"..."το σωμα της πααρσυρεται στο βυθο της λιμνης".."χαθηκε".. (παθητικά όλα τα ρήματα).

    Επίσης το ζευγάρι ξεμακραίνει από κάτι καλό, δεν προσπαθεί να φύγει από κάτι, απλά ξεμακραίνει, χαλαρά, για "βόλτα". Δεν αναζητά τον κόσμο. Συνήθως στις κακές μας περιόδους, όσο κλειστοί και αν είμαστε, αποζητάμε τους άλλους, ακόμη και αν δεν το παραδεχόμαστε (αλλά εδώ μιλάμε για όνειρο, άρα δεν μας ενδιαφέρει η παραδοχή)  

    Τρίτον γιατί αυτό που τους ρουφάει και τους δυο τελικά νομίζω ότι είναι καθαυτή η σχέση τους, ο ερωτισμός τους. Νερό, τρύπα κλπ, πέφτει αυτή, πέφτει και αυτός. Οι άλλοι δεν μπορούν να παρέμβουν γιατί είναι προσωπικό θέμα, όχι φιλικό ή κάτι.

    Αυτά διάβασα απλά, μπορεί να κάνω και λάθος εννοείται  
     
  4. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Σε ευχαριστω για την απαντηση και το χρονο σου!!
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Kι εγώ για τη διάθεση  
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Μου ψιθυρίζει ενα παιδάκι στο προσκέφαλο μου "τι κρίμα που δε μπορείς να πάρεις τον ... τηλέφωνο τώρα να σε βοηθήσει" και πάω να του πω επ φύγε και δεν βγαίνει η φωνη μου, ουτε μπορούσα να κουνηθω. Ευτυχώς προλαβα να μιλήσω στον εαυτο μου για να ξυπνησω πριν με πιάσει καμια υπνική παράλυση και δε μπορω να κοιμηθώ
     
  7. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member


    Πριν λίγο καιρό είδα ένα καταστροφολογικό και πολύ περίεργο όνειρο.
    Αρχικά ήμουν σε κάποιον χωματόδρομο και βλέπω,με μεγάλη μου κατάπληξη,έναν,παπάς ήταν ή καλόγερος,να περπατάει κάπως γρήγορα και να πηγαίνει έχοντας τα πόδια του ,τις πατούσες του,κολλητά,και να προχωρά και να τρέχει έτσι ,σαν να είναι μηχανάκι.
    Με παραξένεψε το θέαμα και η όλη κατάσταση και αναρωτιόμουν ,πώς πάει τόσο καλά και δεν πέφτει σε τόσο ανώμαλο δρόμο...
    Για κάποιο λόγο σκέφτηκα και πίστευα ότι είχε κάποια αναπηρία.
    Πρέπει να τον ακολούθησα.Μετά από λίγο ,εμφανίζονται δύο γνωστοί μου ,ο Α και ο Β, οι οποίοι για κάποιον λόγο ,ακινητοποιούν και δένουν τον παπά,και με απειλές και κάποια βασανιστήρια,ζητάνε από αυτόν πληροφορίες και κάτι κωδικούς για κάποια πράγματα.
    Εγώ διαφωνούσα και εξέφρασα την πλήρη απροθυμία μου για την όλη κατάσταση.
    Ο Α μου ζήτησε ένα χρηματικό ποσό,νομίζω για να δελεάσει τον παπά.
    Εγώ νευρίασα στιγμιαία αλλά του έδωσα κάτι ψιλά απρόθυμα,εκφράζοντας πάλι την πλήρη διαφωνία μου.
    Αφού το πράγμα κάποια στιγμή κανονίστηκε,ο Α και ο Β ,άφησαν τον παπά και πήγαν να φύγουν.
    Ο Α με σημάδεψε για λίγο με ένα όπλο ,καθώς έφευγαν,σαν να με προειδοποιούσε ,αλλά δεν πίστεψα ότι θα έριχνε.
    Καθώς απομακρύνονταν ,εγώ ξεκίνησα δειλά δειλά,να φύγω όσο πιο μακριά μπορούσα απ' αυτούς,κοιτώντας εναγωνίως για να καταλάβω αν εξακολουθούσαν να με κοιτάνε.
    Απομακρύνθηκα γρήγορα.Βρέθηκα σε ένα κεντρικό σημείο που είχε κόσμο και μαγαζιά.
    Μετά από λίγο,σχεδόν σαν να πέρασα δίπλα τους,αλλά μπόρεσα να καμουφλαριστώ,να το παίξω Κινέζος και να μην με καταλάβουν[διότι για κάποιο λόγο έπρεπε οπωσδήποτε να απομακρυνθώ απ' αυτούς].
    Μετά από λίγο βρέθηκα κοντά ή πάνω στα κάγκελα του πρώην λυκείου μου.Κάποιος ή κάποια με αναγνώρισε κι άρχισε να φωνάζει το όνομα μου,εγώ όμως έπρεπε να φύγω γρήγορα από εκεί.Πήδηξα και απομακρύνθηκα.
    Είχα σκοπό να πάω προς μία συγκεκριμένη κατεύθυνση αλλά εκείνη την στιγμή από τον απέναντι ορίζοντα που πήγαινα ,συνέβη μία φαντασμαγορική,γιγαντιαία και εκκωφαντική έκρηξη [άρχισε από τώρα; σκέφτηκα].
    Άρχισα να πανικοβάλλομαι.ακούγονταν ένας ήχος κατρακυλίσματος ,από πέτρες και κοτρόνες στο βουνό και στάχτες με ένα θανατηφόρο κάψιμο ,με πλησίαζαν.Η φωτιά ,οι εκρήξεις ,ο καπνός έρχονταν προς το μέρος μου.
    Κάνω να πάω προς την άλλη κατεύθυνση ,του λυκείου,μήπως βρω καταφύγιο εκεί...όμως άλλη μία γιγαντιαία έκρηξη σημειώνεται από εκείνη τη μεριά...πιθανότατα το λύκειο καταστράφηκε ολοσχερώς.
    Παγιδεύτηκα.Αυτό είναι το τέλος,σκέφτηκα.
    Τριγύρω μου ,εκρήξεις και φωτιές,καυτές λάβες να πλησιάζουν ,εκκωφαντικοί ήχοι ,κατρακυλάνε πέτρες κλπ.
    Μετά με κάποιο τρόπο ,πρέπει να απέκτησα την ικανότητα να αιωρούμαι.
    Προσπαθούσα πετώντας και αιωρούμενος να απομακρυνθώ από την καυτερή και θανατηφόρα πηγή που όλο και εξαπλωνόταν.
    Αισθάνομαι το κάψιμο να πλησιάζει.Μαζεύομαι ,κουλουριάζομαι.
    Συνειδητοποιώ ότι ή θα καώ και θα τυλιχτὠ στις φλόγες ή όταν θα φύγω εκτός γης [όπως είπα,ήμουν αιωρούμενος] θα πάγωνα στο διάστημα.
    Είχα φτάσει αρκετά ψηλά,κουλουριασμένος,έπρεπε να παραμείνω στο σωστό σημείο ,έτσι ώστε ,ούτε να καώ ούτε να παγώσω.
    Προσπαθούσα να είμαι ελάχιστα κοντά από τις κίτρινες κουκκίδες που ήταν από κάτω μου και εξαπλώνονταν στη γη.
    Ένιωθα και ήξερα ότι δεν μου έμενε πολύς χρόνος.
    Το τελευταίο που θυμάμαι είναι να ακούω στο αυτί μου,μία φωνή σαν ραδιόφωνο να λέει ότι ελάχιστα,πλέον,σημεία της γης είναι προς το παρόν ασφαλή αλλά κι αυτά είναι θέμα χρόνου να καταστραφούν ολοσχερώς.


    Όνειρο καταστροφολογικό,αποκαλυπτικό ,αγωνίας,σουρεαλιστικό και λίγο κουλό.
    Εκτός των άλλων,δεν κατάλαβα ακριβώς τον ρόλο των Α και Β.
    Θέλανε να προκαλέσουν ή να αποτρέψουν την καταστροφή; Και ο δικός μου ρόλος;
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Πραγματικά έχω πάθει ένα δέος;;; δεν ξέρω ακριβώς τι;;;
    Με το που διάβασα το νήμα... ήταν σαν να διάβαζα εμένα!!!
    Με έλκυσε το νήμα σαν μαγνήτης....
    Πιστεύω στα όνειρα... δεν μπορώ να τα ερμηνεύσω πάντα...
    Τα πιο πολλά δεν τα θυμάμαι...
    Θα πω 2 που μου έχουν μείνει...

    Βρέθηκα σε έναν ναό... όλα κατάλευκα... τόσο φωτεινό ναό δεν είχα ξαναδεί..
    Ντυμένη εγώ με άσπρο φόρεμα και απέναντι μου ένας άνδρας ψιλός... ντυμένος με κατάλευκα ρούχα.. λινά...
    Ήξερα στον ύπνο μου οτι αυτός είναι Άραβας.
    Μου έκανε πρόταση γάμου μέσα σε αυτόν τον ναό... και εκείνη την στιγμή με βλέπω... την εκφρασή μου και βλέπω οτι σκέφτομαι...
    Νιώθω περίεργα και του απαντάω...
    Μπορούν τα δικά μας ψάρια να κολυμπήσουν στα δικά σας νερά; Όχι μου απαντάει...
    Τα δικά σας ψάρια μπορούν να κολυμπήσουν στα δικά μας νερά; Όχι μου απαντάει...
    Ε τότε πως θέλεις εμείς οι δύο να παντρευτούμε;
    Και ξύπναω... Μετά απο 1 μήνα με ζήτησε σε γάμο ένας άραβας που γνώρισα τυχαία...

    ________

    Βρίσκομαι σε μια άλλη χώρα... ελλάδα δεν είναι σίγουρα... ήταν κάποια αράβική χώρα...
    Έλληνες τρέχουν πανικόβλητοι μαζί με τους Άραβες και να πέφτουν βόμβες γύρο μας...
    Οι Έλληνες ήμασταν όλοι μαζί... ξαφνικά βλέπω οτι είμαστε σε ένα σπίτι και έχουν ξυλώσει όλα τα παράθυρα...
    δεξιά μου ένας άραβας... και ξεκίνησε να μιλάει αράβικα και εγώ να καταλαβαίνω...
    Έλεγε Θάνατος!!! Θάνατος!!! αλλά εμείς θα σας βοηθήσουμε... θα έρθει Θάνατος και αίμα παντού...
    και μας έδειξε μια πόρτα και όλους εμάς τους έλληνες μας έκρυψε εκει...
    όπως περπάταγα ξαφνηκά... βλέπω ένα κουλουριασμένο μωρό ζωντανό... απο τα αριστερά μου...
    παθαίνω σοκ... ήταν τόσο βρόμικο... και αρχισα να φωνάζω... είναι ενα μωρο εδω ποιανου είναι;
    ποιος το παράτησε;;;; και άκουσα μια φωνή... το κλέψαν το κλέψαν...και αυτό να κλαίει...
    μετά ξύπνησα...

    Την ερμηνεία ακόμη δεν την κατάλαβα... τα δυο όνειρα έχουν διαφορά 3 ετών... και δεν έχω κάποια σχέση με άραβες...
    απλά έτυχε να επιλέξω 2 που θυμώμουν και να σχετίζονται με άραβες...
     
  10. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Σάν να είδα σήμερα μια κοντή γριά με κάτι μήλα στα χέρια κόκκινα κ ενα καλάθι γεμάτο προφυλακτικά, τωρα δε θυμαμαι ακριβως υψος περιπου 1,50 .
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Περιεργα ονειρα;Χα.Γινομαι Στιβεν Σπιλμπεργκ στον υπνο μου.
    Δε ξερω ποιο να πρωτοπω....
    Θα πω το πιο θεαματικο.
    Ημουν μονη σε ενα πλανητη με αρκετους κρατηρες πανω του κι αμμο κοκκινη στο εδαφος.Εβλεπα τα αστερια απο εκει.
    Ξαφνικα εμφανιζεται ενα μισοφεγγαρο αλλα ζωγραφιστο,οχι αληθινο,με αιγυπτιακο ματι πανω.Κι ολο και πλησιαζε μεχρι που το εβλεπα τεραστιο μπροστα μου,συγκρουστηκε με το πλανητη που καθομουν κι εγινε σεισμος τοσο μεγαλος που ανοιξαν ρωγμες στο εδαφος και ξεκοληθηκε ενα κομματι απ το εδαφος,αυτο που καθομουν εγω...καθως επεφτε εβγαζε φλογες γυρω του κι εβλεπα να πλησιαζω τη γη με ταχυτητα,προσγειωθηκε αποτομα στη γη,κατρακυλησα μακρια απο τη συγκρουση,ολα πηραν φωτια γυρω,εβλεπα κτιρια και βιτρινες τιγκα στις φλογες,και μεσα σ αυτο το χαμο ειδα μια μαυροντυμενη να τσουλαει μια μαυρη κουνια.Με πλησιασε και μου ειπε "κρατα το παιδι" και εβγαλε ενα βρεφος απ τη κουνια και μου το δωσε.Εκει ξυπνησα με ταχυπαλμια.