Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όργια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 20 Νοεμβρίου 2009.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Όργια...



    Είδες πόσο απλά είναι τα πράγματα, φίλτατε, όταν ο καθένας μας λέει την αποψή του επι του θέματος (όποια και να είναι αυτή) και δεν είναι συνεχώς αρνητικός κάνοντας συνέχεια ανακρίσεις στα μέλη ή στους νηματοθέτες για το τι εννοει αυτό; Γιατί το γράφει έτσι και όχι αλλιώς; Γιατί έτσι και όχι γιουβέτσι...κ.λ.π.

    Την καλησπέρα μου, φιλαράκι, και σ΄ ευχαριστώ που σταμάτησες τις ανακρίσεις σου...και έγραψες επιτέλους την αποψή σου.  
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όργια...


    Ναι, Πέρρη, γιατί εγώ έχω άποψη να γράψω, σε πολλά θέματα. Εσύ είσαι που δεν έχεις γράψει καμμία άποψη και σ' αυτό το νήμα όπως και σε πολλά άλλα, μεταξύ των οποίων και στα δικά σου.


    Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράψουν τα ποστς μου από το νήμα αυτό. Κακώς κατέθεσα σοβαρή άποψη σε ένα νήμα μη σοβαρών προθέσεων.


    Πέρρη, καλά θα κάνεις κι εσύ να με διαγράψεις από τη λίστα των "φιλαρακιών" σου. Παρόμοια προσφώνηση στο μέλλον από σένα, θα την θεωρήσω κατάφορη προσβολή. Γιά να το πω και πιό λαϊκά: Πάψε να μου τρίβεσαι επιτέλους, δε γουστάρω.


     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Όργια...


    Μ.Μ., αν διαβάσεις από την αρχή το νήμα θα δεις ότι εχώ γράψει την αποψή μου επί του θέματος και μάλιστα αρκετές φορές, δεν ξέρω γιατί είσαι πάντα προκαταλημένος αρνητικά μαζί μου αλλά και σε πολλά άλλα ποστ σου σε νήματα η πόστ άλλων μελών που σε διαβάζω.

    Νομίζω δεν έχουν κανένα νόημα η κόντρες στο φόρουμ ούτε οδηγούν πουθενά, ας το σταματήσουμε λοιπόν εδώ μεταξύ μας και ας αφήσουμε και άλλα μέλη να πουν την αποψή τους στο νήμα.

    Όσο για το τρίψημο που γράφεις: Ακου, Μ.Μ., σε γνωρίζω αρκετό καιρό και τα έχουμε πει και από κοντά αρκετές φορές, είχα και έχω βγάλει λοιπόν το συμπέρασμα ότι είσαι σοβαρό άτομο γι΄ αυτό και σε θεωρώ ακόμα φίλο μου ασχέτως τι γράφεις, πως το γράφεις, πως αναλύεις, ποιές είναι οι απόψεις σου σε θέματα του χώρου, αν διαφέρουν από τις δικές μου σε διάφορα θέματα του φόρουμ κ.λ.π, κ.λ.π. Αν τώρα εσύ για να κάνεις φίλους ή για να κρατήσεις τους φίλους σου που απέκτησες από το φόρουμ τούτο βάζεις σε άμεση προτεραιότητα για το τι γράφουν εδώ, πως το γράφουν, ποιές είναι οι απόψεις τους στα θέματα, κ.λ.π. τότε εγώ πάω πάσο!

    Και ένα τελευταίο και να κλείσουμε εδώ,νομίζω ότι στο έχω ξανά πει, τα ιντερνετικά φόρα θα πρέπει να τα βλέπουμε σαν σόδα...(αυτό κάνω εγώ και πολλοί άλλοι νομίζω) για να χαλαρώνουμε από την καθημερινότητα και τα προβληματά της και όχι να τα βλέπουμε σαν τρόπο και ουσία της ζωής μας.

    Χαλάρωσε λοιπόν και θα δεις ποσο διαφορετικά θα τα βλέπεις όλα αυτά που γράφονται στα φόρα.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2009
  4. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Όργια...

    Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Θα επανέλθω  
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Όργια...

    Παρακαλώ δεσποινίς μου!  
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Όργια...


    Οι προσβολές, Πέρρη, έστω και με υποκριτικό χαμόγελο και "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε" εκ των υστέρων, ισχύουν και εντός φόρουμ, όπως και εκτός. Όπως και η έλλειψη σεβασμού... Σου έχω ξαναπεί πως κάποια πράγματα αποδεικνύονται έμπρακτα, κι εγώ κρίνω πράξεις. Τα λόγια είναι τσάμπα. Όπως και τα "ευφυολογήματα" (εντός βεβαίως εισαγωγικών αυτό) του τύπου "σόδα, χωνευτικό" και τα τοιαύτα... Μη μου λες λοιπόν πως με θεωρείς "σοβαρό άτομο" και "φίλο σου", γιατί οι πράξεις, άλλα λένε. Κι αν θεωρείς πως κάνω λάθος και σ' ενδιαφέρει, απόδειξέ το. Κάποτε ήξερες τον τρόπο, τον έχεις ξεχάσει πιά;

    Αυτά, και δεν θα επεκταθώ σε αναλύσεις και παράθεση ιστορικών στοιχείων, γιατί βαριέμαι και δεν πιστεύω πως αξίζει και τον κόπο. Σκέψου μόνο πριν ξαναπαντήσεις, πως όλος αυτός ο διάλογος ξεκίνησε επειδή δεν μπόρεσες ν' αντισταθείς στον πειρασμό να με προκαλέσεις γιά άλλη μιά φορά, με όσα έγραψες στο ποστ #61, όπου αντί να απαντήσεις επί της ουσίας σ' ένα σοβαρότατο (και απολύτως εντός θέματος, όπως εσύ το όρισες) σχόλιό μου, θεώρησες καλό να μου την πεις, γιά πολλοστή φορά... Είχες κανένα λόγο να το κάνεις, εκτός από την πρόκληση; Υπήρχε καμμία ανάγκη να γράψεις γιά "ανακρίσεις" και γιά "γιουβέτσια";

    Όχι, δεν υπήρχε. Αλλά σου έχει γίνει συνήθεια, είτε ευθέως είτε με μισόλογα από δω κι από κει, να προσπαθείς να με θίξεις. Και βέβαια να με θίξεις δεν μπορείς, όπως θα έχεις διαπιστώσει δεν ιδρώνει καθόλου εύκολα τ' αυτί μου, αλλά μη μου μιλάς μετά γιά "φιλία" και "εκτίμηση", γιατί αυτά τ' ακούω βερεσέ. Κι όπως θα έπρεπε να είχες καταλάβει από καιρό, κάστανα δε χαρίζω, και δεν με νοιάζουν οι συνέπειες. Δημοσιοσχετίστας άλλωστε δεν είμαι, δεν μ' ενδιαφέρει να είμαι αρεστός σε όλους, ούτε καν σε πολλούς. Μόνο σε κείνους που εγώ εκτιμώ και πιστεύω πως αξίζουν.

    Ελπίζω να έγινα σαφής και να μη χρειαστεί να γράψω κι άλλα επ' αυτού. Και πέραν τούτων, όπου συναντιόμαστε στο φόρουμ ή παραέξω, τυπικότης, και πολύ είναι. Δε χρειάζεται παραπάνω, δεν είναι ανάγκη να είμαστε όλοι κολλητοί σ' αυτό τον κόσμο...

    Και κάτι τελευταίο, Πέρρη, μιά κι εσύ εκ των υστέρων το πρόσθεσες: Μην ξαναμπείς στον κόπο να με συμβουλέψεις να "χαλαρώσω"... Επειδή ακριβώς είμαι χαλαρός και δεν χαμπαριάζω τίποτε, έχω την πολυτέλεια να είμαι τόσο επιλεκτικός όσο είμαι, στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους. Και βέβαια, αυτό δεν αφορά μόνο "τα φόρα"...


    (Αυτά όλα βεβαίως δεν έχουν καμμία σχέση με το νήμα, αλλά απαντώ δημόσια, ακολουθώντας τη γραμμή σου. Ούτως ή άλλως έχω ζητήσει ήδη τη διαγραφή ΟΛΩΝ των ποστς μου από το νήμα αυτό, πράγμα που εξακολουθεί να ισχύει).


     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2009
  7. Νομίζω πάντως ότι πολλά στοιχεία του bdsm πολλοί vanilla τα βλέπουν ως όργια.
     
  8. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Όργια...

    Πασσα μου ΕΓΩ,ου εχω απολυτη εμπιστοσυνη.
    Και στο 13ο υπογειο να γινει,μεσα ειμαι σε ολα τα επισοδεια
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Όργια...

    Μα ποση γκινια εχω!! Καθε φορα που αποφασιζω ν'απαντησω σοβαρα καπου, να βγαινει το θεμα πατατα.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Όργια...

    Τα οργια που εκανε ο Χατζηπαναγης με τον Στυλιανοπουλο (και οχι μονο) εντασσονται στη θεματικη του νηματος;
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Όργια...



    Oxι μόνο ως όργια αλλα και ως ανωμαλίες... δεσποινίς μου.  
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Σαφώς είναι πολιτικού χαρακτήρα η επιλογή ενός αναφορικά με το πώς, πόσο και γιατί θα εμπλέξει την πόλη στη σεξουαλική του ζωή. Προσωπικά δεν επιδίδομαι σε σεξουαλικής φύσης δραστηριότητες (και δεν παραμένω στο αν αυτές περιλαμβάνουν ή όχι διείσδυση) με άνω του ενός συντρόφους. Δεν έχω διερευνήσει εκτενώς τους (πολιτικούς) λόγους για τους οποίους δεν μου αρέσουν οι ομαδικές δραστηριότητες τέτοιου είδους, αλλά μάλλον αυτοί αφορούν άμεσα στο ότι εν γένει αποσυμπλέκω την ιδιωτική από τη δημόσια ζωή μου.

    Ανεξαρτήτως αυτού, ο πρωτεύων λόγος είναι αμιγώς αισθητικός. Ούτε μπορώ να συγκεντρωθώ σε πολλούς ανθρώπους ταυτόχρονα, ούτε νιώθω ότι θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο προς το παρόν. Είμαι μάλλον μονολιθικός χαρακτήρας και όσο το ενδιαφέρον μου παραμένε εστιασμένο στον ερωτικό μου σύντροφο, οτιδήποτε άλλο δεν είναι δελεαστικό. Η αιτιολόγηση της πολυγαμικότητας με αναφορά στην ποικιλία ως αντίδοτο στην πλήξη μού μοιάζει αρκετά με την περίπτωση όπου στο τραπέζι ενός τοποθετούν ένα πιάτο με το αγαπημένο του φαγητό και ένα με κόπρανα. Κι εκείνος για να μην τρώει συνέχεια το ίδιο φαγητό (το αγαπημένο του παρεμπιπτόντως), τσιμπάει και λίγο από το πιάτο με τα κόπρανα. Δυσκολεύομαι να ενστερνιστώ αυτή τη λογική.

    Κατά τα λοιπά, τα όργια όταν τα κάνουν άλλοι είναι απολαυστικά, άλλοτε απλώς ερεθιστικά (παλαιότερα συνέλεγα s/m videos τέτοιου είδους) και άλλοτε ιδιαίτερα αστεία.