Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όργια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 20 Νοεμβρίου 2009.

  1. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Όργια...

    Αν και σπανιως γραφω σε φιλολογικα θεματα(οσοι με γνωριζουν ξερουν οτι συνηθιζω να ζω και οχι να σχολιαζω) θα ηθελα να ρωτησω κατ αρχας γιατι το συγκεκριμενο θεμα δεν βρισκεται στην παραγραφο σεξ σχεσεις... Ειλικρινα θα μου ηταν ευκολοτερο να προσδιορισω τι σημαινει Οργιο αν βρισκοταν εκει.Δεν μπορω να κατααλαβω το συσχετισμο παρτουζας και βδσμ συζητησης και ισως καλλυτερα κατα την αποψη μου μιας και θελω να γραψω περι παρτουζοοργιου ασχετο με σμ.
    Κατ αρχας δεν θεωρω το swinging Οργιο και πολυ κακως μπλεκουμε κατι διαφορετικο στην κουβεντα μας.Swinging ειναι η ανταλλαγη.Ουτε οργιο ουτε καν παρτουζα.
    Μιας και απ οτι καταλαβα λοιπον το θεμα μας ειναι η παρτουζα,υπαρχουν πολλοι που συμμετεχουν ειτε λογω μιας υπερμετρης σεξουαλικοτητας που τους διακατεχει,ειτε ακομα και καποιων απωθημενων
    Γενικα το θεμα ειναι τεραστιο και δυσκολα θα το κλεισουμε σε μια παραγραφο.
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Όργια...

     
  3. Απάντηση: Όργια...

    Επιτρέψτε μου μια επιπλέον διευκρίνηση σε ότι ανέφερα στο προηγούμενο κειμενο μου. Αυτή έχει να κάνει με τον όρο swinging και σημαίνει: Swinging, referred to as the swinging lifestyle, is "non-monogamous sexual activity, that can be experienced as a couple" Δεν αφορά μόνο την ανταλλαγή ερωτικών συντρόφων που αποτελούνται από ζευγάρια, αλλά γενικότερα την οποιαδήποτε μη μονογαμική σεξουαλική δραστηριότητα, ήτοι σεξουαλικό όργιο, ή αλλιώς "πάρτυ με ούζα" (κατά προτίμηση Βαρβαγιάννη μπλέ - για να χαλαρώσου και να φτιάξουμε καλύτερη διάθεση εν όψει σαββατοκύριακου) το οποίο δύναται να πραγματοποιηθεί και από ζευγάρι (οποιασδήποτε μορφής) και χωρίς να αποκλείονται μεμονομένα άτομα, όπως επίσης και η σεξουαλική πράξη με τον σύντροφο μας, εφόσον συμμετέχει κάποιο ζευγάρι (εξ ορισμού κανόνες οι οποίοι ισχύουν στα swingers club - προς επιβεβαίωση μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει τα ανωτέρω στο http://www.fun4two.com/english/Navigatorpag.html)
     
    Last edited by a moderator: 11 Δεκεμβρίου 2009
  4. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: Όργια...

    όργιο...δε μου αρέσει ο όρος. προσωπικά μέχρι τριο έχω φτάσει
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Όργια...

    Μπορεί να φαίνεται άσχετο, αλλά το video μου φαίνεται πως αποτυπώνει το νήμα στο σύνολό του. Έχει απ' όλα ... τσάμικα, καλαματιανά, καντρίλιες, ξυλοκόπους, ποδίτσες, γιουρούκια κλπ.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Emma

    Emma Contributor

    Fair enough. Ευχαριστώ  

    Aλίμονο!!!

    Αναφερόμουν καθαρά στην "έμπνευση" για το νήμα  

    Ακριβώς   (γι' αυτό και η ερώτησή μου σχετικά με τους swingers).
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. Re: Απάντηση: Όργια...

    Να μην ξεχνάμε πως στην αρχαιότητα κατόπιν οινοποσίας, κατά την διάρκεια ενός οργίου η και μετά από αυτό έχουν γίνει ακόμα και φόνοι εις το όνομα του οργίου!!! κάθε νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις.


    Δεν πιστεύω πως το αποτολμούν λίγοι,αντίθετα πιστεύω πως το αποτολμούν πάρα πολλοί ασχέτως αν δεν το διατυμπανίζουν. Όπως επίσης δεν είμαι υπέρ της άποψης ότι η μονογαμία είναι ''ταμπού'' Αν θέλει κότσια για να συμμετέχεις σε ένα όργιο θέλει πολύ περισσότερα πλέον για να καταφέρεις να είσαι μονογαμικός.
    Πράγματι τα περισσότερα ζευγάρια κάνουν πράγματα ο ένας πίσω από την πλάτη του άλλου.Απόλυτα σωστό αυτό.Ωστόσο αυτό δεν μου κάνει για υποκριτικό.Προσωπικά όταν κάτι δεν πάει καλά στην σχέση μου δεν έχω καν την διάθεση να κάνω έρωτα με τον σύντροφό μου...πόσο μάλλον να οργιάσουμε κιόλας για να πάει καλύτερα η σχέση...αυτό και αν μου ακούγεται υποκριτικό...

    Και βέβαια όταν συμβεί θα έρθουν όλα αυτά στην επιφάνεια.Μερικοί το αντέχουν μερικοί πάλι όχι...αυτό δεν κάνει υποκριτή κανέναν.
    Σαφώς και είμαστε όντα σε εξελικτική διαδικασία αλλά δεν μου αποδεικνύει τίποτα πως η εξέλιξη μας αυτή οδηγεί προς το καλύτερο...
    Η κοινωνία είμαστε εμείς ...και εδώ γίνεται πολιτικό το θέμα...
    Η Άποψη μου είναι όσο και αν αυτό δεν με συμφέρει καθόλου πως ο άντρας από την φύση του είναι πολυγαμικός ενώ η γυναίκα όχι αν και αυτό δεν είναι κανόνας.
    Ωστόσο μπράβο σε αυτούς που μπορούν και το απολαμβάνουν αλλά και ένα μεγαλύτερο μπράβο σε αυτούς που μπορούν και κρατούν ακόμη κάποια πράγματα δεν βλάπτει..

    Αυτά...κ ένα ένα τα μπινελίκια σας παρακαλώ...