Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όρια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 29 Ιουλίου 2020.

  1. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Πολλές φορές στα όρια που μπαίνουν, είτε soft είτε hard, υπάρχουν πολλοί παράμετροι από πίσω γιατί και για ποιόν λόγο υπάρχει π.χ. η συγκεκριμένη πρακτική στα soft /hard limits.
    Κάποιοι ήξεραν εξαρχής τι δεν ήθελαν και κάποιοι άλλοι το ανακαλύπτουν στην πορεία με όμορφο ή άσχημο τρόπο.
    Αν το να σπάει το όριο είναι απόδειξη εξέλιξης ας το απαντήσουν οι Κύριοι κ οι Αφέντες της κοινότητας.
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    δεν ειναι ? δεν ειανι χαρντ για εσενα ?
    τα δικα σου χαρντ λιμιτ δλδ ειναι χαρντ ?
    τα δικα μου ειναι σοφτ για εσενα ?

    δεν νιμιζω οτι βγαινει ακρη

    ΥΓ. βαιεμαι να διορθωσω τα ορθογραφικα μοθ
     
  3. Συμφωνώ! Υπάρχουν όντως λόγοι για να κατατάξω μία τεχνική ως σκληρό όριο.. θεωρείς σωστό /σοφό /ακίνδυνο να θέλει η να προσπαθεί κάποιος να ακυρώσει αυτούς τους λόγους?
     
  4. Ισως δεν το έθεσα σωστά.
    Εννοούσα ότι μπορεί να δηλώσω ένα hard limit ενώ ουσιαστικά δεν το θεωρώ τόσο τραγικό να το δοκιμάσω και απλά το δηλώνω έτσι γιατί ντρέπομαι να το παραδεχτώ .
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    σε καθε ανθρωπο εισαιο διαθετημενη να δωσεις κατι διαφορετικο .... δεν δινεις / δινεσε το ιδιο σε ολους

    ΥΓ. τα λεω χοντροκομμενα ελπιζω να καταλαβαινομαστε
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Εξαρτάται σε τι αναφέρεσαι T/b, D/s, M/s, S/m, με τι τρόπο προσπαθεί να το κάνει, ποιοι οι λόγοι που τον/την ωθούν, πόσο καιρό γνωρίζονται τα άτομα μεταξύ τους.

    Προσωπικά έχει συμβεί κάποιες φορές κάποιο όριο που το είχα τοποθετήσει στο μυαλό μου τζιζ κακό να πάψει να είναι.
    Κ όμως με άλλον άνθρωπο να μην θέλω να το ξανά βιώσω, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει να κάνει με την εμπιστοσύνη και με τον πόθο που νιώθω για κάποιον.
    Άλλο μου αρέσει, με καυλώνει κ άλλο με καυλώνει και μου αρέσει γιατί μου το κάνει το συγκεκριμένο άτομο.
     
  7. Διαφωνώ...με κάθε άνθρωπο που επιλέγω να έχω αλληλεπίδραση τέτοιου τύπου ,δίνω το 1000% μου. Το ίδιο. Καμία έκπτωση. Ετσι και τα όρια μου. Σταθερά κι εκείνα πάντα.
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    και εγω διαφωνω με αυτο που λες

    τελικα συνφωνυμε οτι οι αποψεις μας διαφωνουνε σε καποια θεματα  
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τίμια τοποθέτηση
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Just_Me γι εμενα τουλαχιστον δεν εχει συμασια η ταμπελα T/b D/s ktl εχει συμασια ο ανθρωπος
    και ετσι πιστευω οτι αναογα με τον ανθρωπο υπαρχουν και αλλα ορια
     
  11. Ας πούμε ότι αναφέρομαι σε S/m.ο τρόπος που το προσπαθεί δεν είναι καταπιεστικός και ξέρεις ότι δεν έχει κακή πρόθεση. το πιστεύει ότι θα σε βοηθήσει στην ψυχολογία σου να το ξεπεράσεις. Υπάρχει και εμπιστοσύνη και οικειότητα και αγάπη και έρωτας και καύλα .. αλλάζουν κάτι όλα αυτά? Αν ρωτάς εμένα όχι!
    Εμένα παραμένει αγκάθι μέσα μου! Και δεν θέλω να το δοκιμάσω!!

    Οσον αφορά το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου συμφωνώ. Μου έχει τύχει! Απλά ήταν soft limits ..όχι hard.
    Για αυτό και ρωτάω εντέλει ποια η διαφορά? Γιατί τα χωρίζουμε σε κατηγορίες αν τα έχουμε στην ίδια μοίρα?!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    οταν θα γνωρισεις εμενα θα θελεις να τα δοκιμασεις ολα

    ΥΓ. αντε γιατι