Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν το safeword δεν εισακουεται

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 27 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Τι καλα θα ήταν να μπορούσα να πω : έχω νεύρα σήμερα δεν θα πιάσω τιμόνι επόμενος δεν θα πάω στη δουλειά...Πφφφ πόσο κρίμα... και έχει ωραία μερα σήμερα
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μεταφορικά μιλώντας...

    Είναι γεγονός πως πολλοί από αυτούς που τρελαίνονται για χωριάτικη σαλάτα, γκρικ σάλαντ γιου νόου, δεν μπορούν να εξηγήσουν το ότι είναι πεντανόστιμη και ως εκ τούτου διεθνώς διάσημη, διότι αποτελεί έναν απλούστατο, ολοκληρωμένο, κάπως σπάνιο συνδυασμό ζαρζαβατικών (αγγούρι, κρεμμύδι) καρπών (ελιά), φρούτου (τομάτα), πρωτείνης (φέτα/μυζήθρα) και λαδιού από τον ίδιο καρπό που συμμετέχει (ελαιόλαδο).
    Απλώς τους αρέσει...
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Άμα πνιγούν απ το κουκούτσι χρησιμοποιούν το safe word "ταραμας" η "κατσίκα "
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσάμπα θα το κάνουν...
    Πάντα πέφτουν σε ...κουφάλα ανειδίκευτο εργάτη..!
    Είπαμε, τα ατυχήματα είναι επιμελώς προγραμματισμένα...
     
  5. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Οπότε το σωστό θα ήταν εξ αρχής να μπει η ελιά ακουκουτση; η δεν υπάρχει σωστό μιας και κάποιοι επιθυμούν την επικινδυνότητα;
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είναι θέμα κώδικα, είπαμε...
    Οτιδήποτε άλλο είναι περιπτωσιολογία...
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Συντάσσομαι με τη διατύπωση του @tithon για κλονισμό της σχέσης Ds στην χρήση του safeword, κι εγώ έτσι το έχω νιώσει.
    Και βέβαια με την υπεύθυνη διαχείριση που προτείνει ο @Arioch .

    Θα ήθελα, αφού το θέμα συζητήθηκε αρκετά να βάλω άλλη μια ερώτηση, που μου αναδύεται πάντα εμένα σε σχέση με το safrword: μπορεί ένα υ σε trance να το πει; Μπορεί ένα Κ να βασιστεί σε αυτό;
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Σε τρανς δεν έχω πεσει ποτέ,ωστόσο μια και μοναδική φορά,πάνω σε σεσσιον,είχε κλειδώσει το μυαλό μου και δε θυμόμουν το safeword.

    Έχω κι εγώ μια απορία.
    Οταν δε χρησιμοποιείται safeword,το Κ στερείται απόλαυσης,μιας και θα πρέπει να έχει την προσοχή του οξυμένη για να αντιληφθεί έγκαιρα τυχόν αλλαγές στο υ του;
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Αυτό ακριβώς. Αναλογα με το στυλ κυριαρχιας και καυλαντας παει και η αντίληψη σχετικα με τη χρηση του safeword.

    Προσωπικα, το να παρω χαμπαρι οτι η Κ εχει την προσοχη της συνεχεια στο τι κανω εγω και πως αισθανομαι ειναι για safeword απο μονο του.

    Βεβαια υπαρχει και υο σημειο της πωλησης καπου μεσα σε ολο αυτο... Ο καλος ο Κ που καταλαβαινει παντα ακριβως σε τι φαση ειναι το υ του...
     
  10. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μπορεί να μην το κατάλαβα καλά, αλλά διακρίνω μια ειρωνεία στη φράση. Δηλ. ο Κ δεν πρέπει να είναι αυτός που θα έχει συνέχεια το νου του, στην κατάσταση που βρίσκεται το υ, στη διάρκεια της όποιας αλληλεπίδρασης ;. Για μένα η άντληση της μεγαλύτερης ηδονής προέρχεται από τον τρόπο που το υ αντιδρά σε αυτά που του κάνω , παρά σε αυτά καθ΄αυτά.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Η απόλαυση του Κ έγκειται στον έλεγχο που ασκεί στο κορμί και την επίδραση στο θυμικό της υ και όχι στον πόνο αυτόν καθ΄εαυτόν.
    Καθώς και την αίσθηση της παράδωσης της υποτακτικής σε αυτόν.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συμφωνώντας, θα συμπληρώσω και στο φόβο και την αγωνία του επόμενου χτυπήματος.