Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ύπνος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 31 Οκτωβρίου 2008.

?

Ποιά είναι η αγαπημένη σας στάση όταν κοιμάστε;

  1. Εμβρυϊκή στάση (Foetus)

    29 vote(s)
    33,7%
  2. "Τεντωμένη" στάση (Log)

    2 vote(s)
    2,3%
  3. "Ονειροπόλος" στάση (Yearner)

    14 vote(s)
    16,3%
  4. Στρατιώτης (Soldier)

    2 vote(s)
    2,3%
  5. Ελεύθερη πτώση (Freefall)

    19 vote(s)
    22,1%
  6. Αστερίας (Starfish)

    1 vote(s)
    1,2%
  7. Κάτι άλλο

    5 vote(s)
    5,8%
  8. Mε παρέα

    14 vote(s)
    16,3%
  1. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: Ύπνος

    A. Κρατώντας τη απο το στήθος.

    F. Όπως είναι.


    Μόνος μου: Starfish


    (Τουλάχιστον έτσι με βρίσκω όταν ξυπνώ)
     
  2. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Ύπνος

    (Foetus) με πολλα πολλα μαξιλαρια..

    με παρεα.. την Α + τα μαξιλαρια  
     
  3. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Re: Απάντηση: Ύπνος

    Ανεκτίμητης αξίας!!!
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ύπνος

    Παιδιόθεν απεχθάνομαι τον ύπνο - μορφή ημιτελούς αυτοκτονίας. Βιολογικώς, αυτή η πνευματοκτόνος αποχαύνωση είναι αναγκαία. Άρα κοιμάμαι όταν σχεδόν λιποθυμήσω από την κούραση, όσο λιγότερο είναι δυνατό και περίπου παντού, χωρίς ιδιοτροπίες - τη νύχτα, πάντως, προτιμώ να ξαγρυπνώ.
     
  5. BlackButterfly

    BlackButterfly Regular Member

    C και H. Να με ακουμπαει ειναι οκ, να πνιγομαστε δεν ειναι οκ. Αυτοι στο Β και στο F δεν εχω ιδεα πως τα καταφερνουν.
     
  6. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Ύπνος

    Η τρίτη ηλικία -συγχωράτε με- δεν βλέπει όνειρα;
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Dolmance: προσυπογράφω, εχω κοιμηθει όρθιος στο κυλικείο της σχολης που φοιτούσα περιμένοντας για καφέ μετα από 60+ ωρες συνεχούς αγρύπνιας και εργασίας. Ξύπνησα την στιγμή που πήγα να πέσω.

    Ένας φίλος έλεγε : "τον μισώ αλλά τον έχω αναγκη"  
     
  8. DiDi

    DiDi Regular Member

    Μόνη σε στάση Foetus, με παρέα το Α και το χέρι του να ακουμπά την καρδιά μου...
     
  9. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Ελεύθερη πτώση... λόγω αυχενικού. Τώρα όταν είναι κάποιος που κοιμάται με παρέα... φαντάζομαι ότι αυτό έχει να κάνει με την παρέα...
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Πολλές φορές έχω σκεφτεί να το παρακολουθήσω αλλά πάντα με παίρνει ο ύπνος....
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Μάλλον κλείνω μεταξύ Log και Yearner. Tώρα τελευταία που μας τεντώνουν, θα έλεγα πως είμαι πιο τεντωμένος   Ποτέ δεν με βόλευε μπρούμυτα γιατί αισθάνομαι πως δυσχεραίνεται πολύ η αναπνοή μου.

    Με παρέα τις κρύες νύχτες του χειμώνα, οι Α, Β, F είναι οι πιο προτιμητέες. Για τις ζεστές νύχτες του καλοκαιριού με τις C και D είναι καλύτερα.
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Koιμάμαι πάντα στο πλάϊ.. Επιλέγω τις τρεις πρώτες στάσεις λοιπόν,αν και ψήφισα την τρίτη (Υearner)..

    Όσον αφορά στον ύπνο με παρέα..A,C,G,H! Ε,να μη χαλάω εγώ τις συνήθειές μου! Προτιμώ να προσαρμόζεται ο άλλος στις δικές μου.. ​