Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ύπνος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 31 Οκτωβρίου 2008.

?

Ποιά είναι η αγαπημένη σας στάση όταν κοιμάστε;

  1. Εμβρυϊκή στάση (Foetus)

    29 vote(s)
    33,7%
  2. "Τεντωμένη" στάση (Log)

    2 vote(s)
    2,3%
  3. "Ονειροπόλος" στάση (Yearner)

    14 vote(s)
    16,3%
  4. Στρατιώτης (Soldier)

    2 vote(s)
    2,3%
  5. Ελεύθερη πτώση (Freefall)

    19 vote(s)
    22,1%
  6. Αστερίας (Starfish)

    1 vote(s)
    1,2%
  7. Κάτι άλλο

    5 vote(s)
    5,8%
  8. Mε παρέα

    14 vote(s)
    16,3%
  1. DiDi

    DiDi Regular Member

     

     

     

    πριν σπάσει η λεκάνη animator..
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2009
  2. Animator

    Animator Regular Member

  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

  4. georgeforsex22

    georgeforsex22 New Member

    γενικά όπως και να κοιμάμαι μου αρέσει να κοιμάμαι διαγώνια στο κρεβάτι.

    παίζει να είμαι ο μαναδικός γιατί δεν υπάρχει σαν επιλογή:lol3: 
     
  5. Animator

    Animator Regular Member


     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. monaliza30

    monaliza30 New Member

    Απάντηση: Ύπνος

    ελευθερη πτωση και Α
     
  7. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Με παρέα   αγγίζοντας Την ή μη αναλόγως τις επιθυμίες της Κυρίας  - το απαγορευμένο είναι και πιο ποθητό - , και βλέποντας παιδιώθεν υποτακτικά γλυκά όνειρα τις εποχές της μοναχικής μελαγχολίας. Καμμιά φορά τραγουδάω στα όνειρά μου, έχει πλάκα, ο καλλιτεχνικός οίστρος με πιάνει τις πιο ακατάλληλες ώρες.  Παραφράζοντας και Γιάννη Βαρβέρη, "όταν σου δίνεται η νύχτα ολόκλρη δεν την ρωτάς τί ώρα είναι", ούτε σε τί στάση κοιμάσαι.
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Ωραία φωτογραφία Fanshawe.
     
  9.  

    Άτιμο διάβασμα!
     
  10. xrysopsari

    xrysopsari Regular Member

    συνηθως την σταση της ελευθερης πτωσης μεχρι να με παρει ο υπνος γιατι μετα οταν κοιμαμαι αλλαζω απειρες στασεις. Με παρεα ειναι δυσκολο να κοιμηθω αν και μου αρεσει η σταση A. Ομως με τον τοσο ανησυχο υπνο που εχω ειναι αδυνατον να κοιμηθω με καποιον ετσι   το πολυ -πολυ να βρεθει καποιος κατω απο το κρεβατι (σιγουρα οχι εγω.. διεκδικω πολυ καλα την θεση μου στον υπνο).
    Οσο για παραξενιες αλλο τιποτα.. Για να κοιμηθω πρεπει να υπαρχει απολυτη ησυχια, απολυτο σκοταδι, μαλακο μαξιλαρι, σκληρο στρωμα, και τα σεντονια να μην ειναι πλυμενα με λεβαντα  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  12. Τα οφέλη του ύπνου

    1. Η έλλειψη ύπνου μπορεί να προκαλέσει παχυσαρκία. Πολυάριθμες μελέτες τα τελευταία χρόνια έχουν δείξει ότι όσοι κοιμούνται 8 ώρες ή περισσότερες κάθε βράδυ είναι πιο αδύνατοι απ' ότι όσοι κοιμούνται 5 ώρες ή λιγότερο. Μία από αυτές έγινε στο Πανεπιστήμιο Case Western Reserve, στο Οχάϊο, μεταξύ 70.000 εθελοντριών και έδειξε ότι όσες κοιμούνταν λιγότερες από 5 ώρες κάθε βράδυ, είχαν 33% περισσότερες πιθανότητες να γίνουν παχύσαρκες μέσα σε 15 χρόνια.

    2. Ο ύπνος «γεννά» καλές ιδέες. Ο ένας στους τρεις ανθρώπους έχει τις πιο δημιουργικές ιδέες του όταν βρίσκεται στο κρεββάτι του, σύμφωνα με πρόσφατη βρεταννική μελέτη.

    3. Ο ύπνος χαρίζει μακροζωία. Ερευνητές από το Πολιτειακό Πανεπιστήμιο της Πενσυλβάνια πιστεύουν ότι οι γυναίκες ζουν περισσότερο από τους άνδρες επειδή κοιμούνται πιο πολύ και πιο βαθιά.

    4. Την ώρα του ύπνου επιλύονται πολλά προβλήματα. Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο του Λύμπεκ, στη Γερμανία, διαπίστωσαν ότι οι άνθρωποι που κοιμούνται πριν λύσουν ένα παζλ, τα καταφέρνουν πολύ καλλίτερα απ' ότι όσοι μένουν ξύπνιοι έως ότου τα λύσουν.

    5. Ο ύπνος μπορεί να προστατεύει από τον καρκίνο. Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο Στάνφορντ, στην Καλιφόρνια, πιστεύουν ότι ο ύπνος αλλάζει την ορμονική ισορροπία του οργανισμού, επηρεάζοντας έτσι τον κίνδυνο καρκίνου.

    6. Ο ύπνος βελτιώνει την μνήμη. Επιστήμονες από το Πανεπιστήμιο του Σικάγου διαπίστωσαν ότι οι εθελοντές τους που το βράδυ δεν μπορούσαν να θυμηθούν μια σειρά αριθμών που είχαν απομνημονεύσει, τους θυμούνταν πολύ καλά το επόμενο πρωί _ εφ' όσον βεβαίως είχαν κοιμηθεί.

    Πηγή : ΤΑ ΝΕΑ Web Only