Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 13 Απριλίου 2008.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    Κυρία Ανθή, εμένα μπορείτε να με αποκαλείτε Μεγαλειότατο - αν και προτιμώ το Αύγουστε.
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


    εεε ναι ! Μεγαλειοτατο ... κιτς το βλεπω στην εποχη μας πια ...
    το Αυγουστε ειναι πιο κοντα στο αρχοντικο σου προφιλ ... γενικοτερα !

     
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    Από χαρά για την παρατήρηση θα σε ονόμαζα Αυγούστα, άγγελε μου, αλλά το όνομα είναι καπαρωμένο, και μάλιστα από αιμοδιψή Αφέντρα.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


    δεν πειραζει αγαπημενε μου .... η σκεψη ειναι που μετραει !

    την καλημερα μου !  
     
  6. an8h

    an8h Regular Member

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


    Μα αγαπητέ Dolmance, δεν μου έχετε δώσει ακόμα έναυσμα για χαρακτηρισμούς.  

    Ας καραδοκούν αγαπητέ, ίσως αυτοί θα πρέπει να ανησυχούν περισσότερο..
    Θα ήθελα βεβαίως να μου ξεκαθαρίσετε το γιατί θα έπρεπε να γνωρίζω την ύπαρξη του κυρίου Τζαρτζάνου;


    Αγαπητέ, με συμπαθώ πολύ και μου τρέφω ιδιαίτερη εκτίμηση. Όποτε δε είχα πρόβλημα, ήμουνα πάντα εκεί για να με βοηθήσω. Αποφάσισα να με αυτοψυχαναλύσω δωρεάν και μάλιστα να με αυτο-εκπαιδεύσω για Μάστερ Ψυχοτέτοιο, διότι με εμπιστεύομαι και αξίζω την συμπαράστασή μου.
    Μετά απ' αυτήν την απόφαση βεβαίως, όπως καταλαβαίνεται, δεν μπορώ να κάνω πια παρέα με τον εαυτό μου διότι ενέχει κίνδυνος να καταστραφεί η θεραπεία και η υπέροχη σχέση μας.
    Γι' αυτό μην ανησυχείτε, δεν θα με χάσετε από παρέα.


    Για να σας αποκαλέσω Κύριο αγαπητέ MindMaster θα πρέπει να κερδίσετε βαθύτατα την ακλόνητη εμπιστοσύνη μου. Μάθαμε πλέον φίλτατε, σπινιάρουμε και στο γιαούρτι.


    Αγαπητέ, όπως ένα φρούτο πρέπει να μείνει κάποιο χρονικό διάστημα στο δέντρο πριν ωριμάσει, έτσι και ο σαδομαζοχισμός πρέπει να τραφεί από εγωισμό, απογοήτευση και γνώση για να καταφέρει να εκφρασθεί δεόντως. Διαφορετικά θα έχομεν πάλι "ατυχήματα" και παρά το σεβαστό της ηλικίος σας και την ευστροφία που επιδεικνύεται, δεν θα μπορούσα τόσο γοργά να πεισθώ ότι είστε εσείς ικανός να δαμάσετε ένα τόσο ατίθασο μυαλό σαν τον δικό μου.  



    Δια το πορτμονέ σας θετικότατο φίλτατε! Προσέχθε μόνο μην σας το φέρει καμία μέρα στο κεφάλι, αν και δεν συμφέρει διότι απ΄το βάρος πιθανώς και να ραγίσει, με αποτέλεσμα να μην ξεπληρωθούν ποτέ τα χρέη σας.


    Αυτό είναι το λιγότερο αγαπητέ. Παρατηρώ ότι αν καταπιέσω τον μηδενισμό θα ανθίσουνε άλλες πιο επικίνδυνες μανίες ενδός μου, κι έτσι τον χρησιμοποιώ ως βαλβίδα εκτόνωσης.


    Όπως σας είπα, μου αρνούμαι την παρέα προς χάρην της αυτοθεραπείας. Ο θα-ήθελε-να-γίνει-Κύριός μου με έχει αφήσει μήνες μόνη με άσκηση να βγάλω με γυμνά χέρια ένα φίδι από μια βαθειά, σκοτεινή και υγρή τρύπα. Μήπως έχω κι άλλη επιλογή απ' το να παραμείνω στο φόρουμ αγαπητέ; Θα μου πείτε, έχω, αλλά η αυτοκτονία δεν ταιριάζει στην ψυχική δεοντολογία μου. Αντιθέτως ομοιάζω με τον Σίσυφο..


    Κρίμα αγαπητέ, θα σας έπαιζα μία παρτίδα.


    Μου βάζετε ιδέες αγαπητέ.. Ως ένα "φιλικό" επίπεδο ομολογουμένως αρέσκομαι.



    Αυτό τότε μήπως;  


    Θα το λάβω υπόψιν αγαπητέ αν και προηγείται ο κύριος Λακάν στην λίστα των αγορών μου.


     
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2008
  7. DominaArsAmatoriaΑugusta

    DominaArsAmatoriaΑugusta Regular Member

    Re: Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    Προτιμάτε το "Αύγουστος", Dolmance; Mε εκπλήσσετε.
    Παρολαυτά εκτιμώ ότι το Princeps θα σας ταίριαζε καλύτερα.
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    Και πού να δείς το "Princess"...
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    /me thinks ... Θα του άξιζε ένα δικό του νήμα, αν η εκφέρουσα είχε την επιθυμία να το αναλύσει.
     
  10. an8h

    an8h Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    MasterJp, υποψιάζομαι ότι πιάνετε πουλιά στον αέρα!
    Το ότι σταθήκατε στο συγκεκριμένο σημείο, υποννοεί ότι καταλάβατε κάτι τοις παραπάνω δια τον εσωτερικό μου κόσμο, αγαπητέ Advisor.

    Για να κάνω την ανάλυση που επιθυμείτε, θα πρέπει να εξετάσω καλά το εύρος του σαδισμού εντός μου, πράγμα που μου έχω βάλει ως άσκηση κατα την τελευταία αυτο-συνεδρία μου. Έως ότου καταφέρω να αποτυπώσω την άποψή μου για τον σαδισμό εις τα κατάλληλα λόγια, θα χρειαστώ τον χρόνο μου.

    Ενδεχομένως να μπορούσατε να με βοηθήσετε δίνοντάς μου για έναυσμα παλαιότερα θρεντ που θα με οδηγούσαν κατά την έρευνα στα κατάλληλα μονοπάτια ή ακόμα και συγκεκριμένες ερωτήσεις που θα μπορούσαν να πυροδοτήσουν την σκέψη μου.
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΚΥΡΙΩΣ" ΤΩΝ ΒΑΝΙΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    Αγαπητή μου Ανθή, λυπάμαι που τα τελευταία σου σχόλια στα προηγούμενά μου σχόλια θα μείνουν τελικώς ασχολίαστα, αρχίζω να αμφιβάλλω όμως σοβαρά γιά την χρησιμότητα του πράγματος...
    Ψυχανεμίζομαι ότι -γιά να χρησιμοποιήσω μιάν ανάλογη μεταφορά, μιάς και κάπου και ανέφερες τα πουλιά- τείνεις να ακολουθήσεις δρόμους, που πολύ φοβούμαι ότι θα σε οδηγήσουν εκεί όπου δεν θα βλέπεις τα πουλιά, παρά μόνο ζωγραφιστά. Επομένως, οι δρόμοι μας δεν μπορούν παρά να χωρίζουν εδώ. Καλή στράτα...
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor