Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΔΈΣΜΕΥΣΗ. ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Illustration, στις 17 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Δεν θα κάνω κανένα κόπο για εσάς
    Ήδη έχω κουραστεί και μόνο που σας διάβασα

    Υγεία πάνω απ όλα
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κανένα θέμα κύριε Iagos, χαίρομαι που εγώ ποτέ δεν θα κουραστώ να διαβάζω τις διασκεδαστικές για μένα απόψεις σας.

    Και όπως πάρα πολύ σωστά επισημαίνατε, υγεία πάνω από όλα κύριε Iagos.
     
  3. Afsana

    Afsana Batida de coco

    αν γλιτωσει τα ψυχοφαρμακα ειναι τυχερο
    μετα δεν ξερω..
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σιγά, στα drugs, πέφτουμε και μόνες μας, λολ  
     
  5. Afsana

    Afsana Batida de coco

    φυσικα με τρελη εμπειρια στην απεξαρτηση και στην ξανα κατρακυλα  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ιιιιι τώρα...
    Ρε σεις σκεφτείτε κάτι απλό...
    Πρωτόκολλα ξεπρωτόκολλα το SSC δεν αναφέρεται πρακτικά πουθενά ως συμφωνία πριν κάποιο παίγνιον...
    Πόσες φορές το έχετε δει να αναφέρεται σε τόσα πόστια...?
    Τεσπά, μπορεί και να θεωρείται ως part of the uniform...
    Εμένα μου φτάνει το sane, τα υπόλοιπα είναι για μαλακιασμένα που τους αρέσουν τα μάνιουαλ, που συνήθως δεν θένε να διαβάζουν, ποιος ταγαμεί...?
    Το Sane σημαίνει ρε σεις πώς διατρέχει το όποιο πλαίσιο, πα να πει πως ανά πάσα στιγμή επαναπροσδιορίζεται ως προς τα όριά του.
    Εφόσον το κάνει, δεν πα να πει πως το πλαίσιο μεταβάλλεται και ποσοτικά και ποιοτικά..?
    Εφόσον μετατοπίζεται δεν επαναπροσδιορίζεται?
    Άρα και στους μετέχοντες του πλαισίου δεν συμβαίνει το ίδιο?
    Δεν δημιουργούν κάθε φορά τα ελάχιστα νέα σημεία που τους προσδιορίζουν?
    Οπότε το sane είναι που διατρέχει την αντίληψή τους άρα και το πλαίσιο...
    Οπότε δεν έχει νόημα το RACK ή οτιδήποτε...
    Είναι απλό τρικάκι για άτομα που απλά παίζουν τση κουμπάρες, εγκιβωτισμένα -αυτιστικά θα έλεγα- σε ένα πολύ στενό πλαίσιο παραδοχής, το οποίο απλά δεν μπορεί να λειτουργήσει εν παραλλήλω και διαδραστικά με το συνολικό πλαίσιο στο οποίο κοινωνικοποιούνται, γι' αυτό και το έχουν ανάγκη ως κώδικα άμυνας που όμως έμπρακτα δεν έχει κάποια ισχύ ούτε καν απέναντι στα ίδια αυτά άτομα.
    Πεποιημένη ντρόγκα θα το βάφτιζα...
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2016
  7. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    επι του θέματος που έχει τεθεί . σε μια D/s M/s σχέση η αποδέσμευση ειναι "προνόμιο" και "κατάρα" και των δύο μερών .
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Αν θες να βρεις πρόσωπα που ακόμα εμπιστεύονται στην ψυχούλα τους τα βιβλιαράκια εκείνα που έκαναν εκδότη τον Πατάκη, πήγαινε στα νήματα που ο νηματοθέτης ρωτά και υπαγορεύει συγχρόνως την σωστή απάντηση να δεις ποιοι σπεύδουν να τοποθετηθούν.

    Αυτοί που από το SSC θέλουν μόνον το sane, αλλά συνήθως έχουν γνώμη για το safe των αλλωνών, είναι σαδικοί εκ του πολύ προχείρου άρα μη σαδικοί, αδιάφορης μορφής μια και κανείς δεν έχει πολύ όρεξη να τους συναντά για πολύ  
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η συγγραφή εγχειριδίων είναι πολύ σοβαρό θέμα...
    Θυμάμαι που η κυκλοφορία ενός αντισυλληπτικού αφρού στις Αμερικές, σταμάτησε και η φαρμακοβιομηχανία υποχρεώθηκε σε βαρύτατες αποζημιώσεις, διότι το δικαστήριο δέχτηκε πως οι ενάγουσες είχαν δίκιο που έτρωγαν τον αφρό και δεν τον έβαζαν στον κόλπο τους (κι ας δινόταν στη συσκευασία το σχετικό μαρκούτσι), επειδή δεν το έγραφε στο μάνιουαλ.
    Πα να πει πως το sane φτάνει και περισσεύει, διγιότι κατά μείζονα, αλλά όχι σαφή λόγο καταπώς φαίνεται -για ποια ούγκανα δεν ξέρω- αλλά καλού κακού ας βάνουμε και ένα S κι ένα C καπάκι, για να καταδείξουμε σαφώς και χωρίς καμιά αμφιβολία τον σκοπό της "λογικής", μπας και νομίσουν τα χρυσά μου πως το sane αναφέρεται στους κανόνες ασφαλείας πτήσεων αεροσκαφών της πολιτικής αεροπορίας ένα πράμα...
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πανευκολη ερώτηση  

    Οι φίλες της.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Είσαι το κακό παιδί, αφού..  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συνυπογράφοντας στα πιο πανω, να προσθέσω πως στην δική Μ/μας περίπτωση, έχω αποποιηθεί το δικαίωμα αυτό. Συνειδητά και με επίγνωση των πράξεων και των επιλογών μου. Και επειδή και μένα με έχουν ρωτήσει, ναι μεν, αλλά αν είσαι δυστυχισμένη δεν θα φύγεις; Ειλικρινά όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να σηκωθώ απλά να φύγω. Δεν μπορώ να το κάνω, είναι λες και απουσιάζει πλέον αυτή η σκέψη απ το σύμπαν μου.
    Οπότε το αν θα παραμείνω ιδιοκτησία Του ή αν θα βρεθώ στους δρόμους ή αν θα μεταβιβαστώ σε Άλλον το αποφασίζει Εκείνος.