Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 3 Ιανουαρίου 2007.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    well οι φίλοι μου με έχουν καταλάβει ότι είμαι "ανωμαλίαρης" όχι βέβαια τι ακριβώς κάνω ,στους γονείς μου και στο κύκλο γύρω από αυτούς δεν... και αν γίνει θα είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσω καρίερα στο Μογκαντίσου...
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Στην οικογενεια ειναι λιγο δυσκολο να ανοιχτεις για αυτο το θεμα αλλα κατα ενα παραδοξο τροπο οταν αρχισα να το συζητω με φιλους ειδα μια θετικη ανταποκριση ως προς αυτη μου την επιλογη οχι ομως στο να καταλαβουν εις βαθος τι σημαινει bdsm.Παντως οπως ειπε και η Αλικι αισθανομαι καλυτερα που το ειπα!
     
  3. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μιλήσω ή να ανακοινώσω σε άλλους την ιδιωτική και ερωτική ζωή μου. Δηλαδή όλοι οι άλλοι που δεν είναι σαν και εμάς κάθονται και συζητάνε το τι κάνουν στο κρεβάτι (κουζίνα, μπάνιο....) με τον σύντροφό τους?
    Είναι κάτι προσωπικό μου και θα μιλούσα για αυτό μόνο εκεί που θα ήθελα και με όποιον θα ήθελα. Προσωπικά δεν το θεωρώ απαραίτητο να το πω σε ανθρώπους τους οποίους δεν αφορά.
    Πάντως τον τελευταίο καιρό βλέπω και γνωρίζω αρκετά άτομα τα οποία είναι ενημερωμένα και αποδέχονται το bdsm έστω και αν είναι "έξω" από αυτό. Νομίζω πως υπάρχουν πλέον αρκετά "ανοιχτά" μυαλά.
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    όσο αφορά την περίπτωση Της Κυρίας MsAliki δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι που το έμαθε κάποιος/α αλλά Εσείς το Δειξατε στο συγγενικό Σας πρόσωπο σωστά ; άρα είχε κάποιο βαθμό ελέγχου , επίσης το γεγόνος ότι Ζείτε μία σχέση που Είστε υπεράνω είναι κάτι εύκολα αποδεκτό είτε είσαι γυναικά ειτε άνδρας το πρόβλημα είναι για τους/ισ υποτακτικούς/ες .
    αυτά
     
  5. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Γενικα διαφαινεται το οτι το να εισαι ανδρας και Master ειχεις το πλεονεκτημα οτι μπορεις να μιλησεις πολυ πιο ευκολα, τουλαχιστο σε φιλους. Ολα τα υπολοιπα απαιτουν εξηγησεις και παρεξηγησεις. Σωστα?

    Ειναι η ανδροκρατουμενη κοινωνια μας... ή κανω λαθος?
     
  6. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Για εμένα δεν είναι θέμα δύναμης ή όχι, αλλά διάθεσης.
    Τη στιγμή που δεν έχω την ανάγκη, όπως η MsAliki, δε βλέπω το λόγο να κοινοποιήσω, ιδιαίτερα σε συγγενείς, την προσωπική μου και δη ερωτική ζωή.
    Δε θεωρώ πως αυτό θα βοηθούσε σε κάτι είτε εμένα είτε εκείνους.
    Σίγουρα, όταν υπάρχει συμβίωση, και ειδικά με παιδιά, τότε αλλάζουν πολλά.

    Α.
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Επειδή το bdsm για Εμένα αφορά αποκλειστικά στο σεξ, δεν επιδιώκω να μοιράζομαι τις σχετικές πληροφορίες με τον περίγυρό μου. Τα εν οίκω μη εν δήμω. Όμως αν αυτό ήταν για Εμένα τρόπος ζωής πιστεύω πως ναι, θα είχα το θάρρος να το υποστηρίξω και εκτός της κρεββατοκάμαρας.
     
  8. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Προσωπικά δεν το θεωρώ θάρρος το να μοιραστω κάτι τέτοιο με συγγενείς και φίλους.
    Μάλλον προβολική και επιδεικτική συμπεριφορά θα τη χαρακτήριζα και ανώριμη σε μεγάλο βαθμό.
    Το να κάνω κοινωνούς ανθρώπους ανέτοιμους είναι σα να χτυπάω σπουργίτια με κανόνια.

    Α.
     
  9. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Προσωπικά πιστεύω πως πρώτα απ'όλα πρέπει να νιώθουμε εμείς όμορφα με αυτό που είμαστε και που ζούμε. Αυτό που ζω είναι δικό μου και αφορά μόνο όσους μπορούν να το καταλάβουν. Υπάρχουν άνθρωποι που αγαπώ και μ'αγαπούν πολύ αλλά ξέρω πως ποτέ δεν θα μπορούσαν να νιώσουν όπως εγώ! Με αυτούς λοιπόν προτιμώ να μοιράζομαι άλλα πράγματα εξίσου όμορφα.. 
     
  10. kokos

    kokos New Member

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Οι συγγενεις δεν ειναι τα καταληλα προσωπα για να μοιραζομαι τετοιες αποψεις οχι μονο για την δυσκολια της μη αποδοχης της ελληνικης κοινωνιας , μα για μενα προσωπικα ο συγγενεις ειναι για να υπαρχει εκει που υπαρχει και να κραταω μια αποσταση ασφαλειας σε ολες τις δραστηριοτητες. τωρα για καποιους ανθρωπους που τους επιλεγουμε εμεις να αναλαμβανουν καποιους ρολους στη ζωη μας, εχω αισθανθει πολλες φορες την αναγκη να μιλησω και οι αντιδρασεις ηταν πολλες και διαφορετικες. Απο κατανοηση ανταποκριση μεχρι και το ακρως αντιθετο. τωρα για να συμβει καποιο δυσαρεστο αποτελεσμα οπως ο ορισμος (μοιραιο) δεν συμφωνω διοτι υπαρχει και τροπος να το γυρισεις στο αστειο αν διαπιστωσεις απο την αντιδραση οτι παει να σε τοποθετηση στο περιθωριο
     
  11. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Well.. κοντοζυγώνουν τα γενέθλιά μου.
    Και προ ημερών αρχίζει να μονολογεί ο πατέρας μου στο τηλέφωνο...:  


    Σαν χθες μου φαίνεται που γεννήθηκες, και τώρα, να, έγινες κοτζάμ κοπέλα.
    Και υποψιάζομαι πως θα μου κουβαλήσεις σε λίγο καιρό κανέναν μαντραχαλά,
    μεγαλύτερο και ίσως και ψηλότερο απο μένα.
    Βέβαια, θα πρέπει να σου θέσω κάποια όρια. Να είναι έστω μία μέρα μικρότερός μου,
    και να έχει μία τρίχα παραπάνω απο μένα στα μαλλιά του. Γιατί αλλιώς, θα τον επνίξω.
    Εσύ δεν θα φταίς φυσικά, εσύ είσαι το κοριτσάκι μου, αυτός ο πορνόγερος που σε θα ξεμυάλισει θα φταίει.
    Τώρα βέβαια που το καλοσκέφτομαι, εσύ μόνο εθελοντικά θα ξεμυαλιζόσουν.
    Όχι πως είσαι παιδί μου, αλλά σε κόβω για τσαμπουκαλού και ανατολίτισσα   στις σχέσεις σου.
    Δεν ανησυχώ αλήθεια. Ο άνθρωπος που θα είναι δίπλα σου, θα τον έχεις επιλέξει εσύ να σε ξεμυαλίσει.
    Αντε χαλάλι, ας είναι και μία μέρα μεγαλύτερός μου, σου επιτρέπω.
    Αλλά μέχρι εκεί ε;


    Μπαμπά είσαι καλά;   (αυτό μόνο πρόλαβα και κατάφερα να πω...!   )


    Κατα πως φαίνεται, ο πατέρας μου, χωρίς να πω τίποτα, είχε καταλάβει και τις ηλικίες που με έλκουν, και όλα όλα τα υπόλοιπα...

    Όσο για τις φίλες μου... είναι ομοϊδεάτισες..  
    Μάλλον ο έρως ο βήχας, τα λεφτά και το bdsm, δεν κρύβονται  
     
  12. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

    Ολες μου οι φιλες και οι φιλοι ξερουν πανω-κατω τα παντα για μενα!Αλλιως δε θα ηταν και φιλες/οι αλλα απλα γνωστες/οι! Οσο για τους γονεις, συμφωνω με την geisha.. Ειμαι σιγουρη πως οι γονεις μας ξερουν τι Μ/μας αρεσει και τι οχι.. Στο κατω κατω μας εχουν γεννησει!(και μεγαλωσει..)Αρα ειναι απολυτα φυσιολογικο να αντιλαμβανονται ολα τα θελω και τις επιθυμιες του παιδιου τους.