Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος slaveonios, στις 18 Μαρτίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Κωδικός ΣΤΑΚΩΔ 70
    Περιγραφή ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ
    Τομέας 69

     
     
  2. ddragon

    ddragon Regular Member

    Ωραία... αλλα λέει η θειά μου άλλα ακουν τα αυτιά μου!

    Το θέμα δεν είναι τι στο καλό μας έχει πιάσει με τις πόρνες και το συζητάμε, αλλα...
    τι στο καλό μας έχει πιάσει με οτιδήποτε και μιλάμε;;;;;
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γιατί αναρωτιέσαι KyriosG?
    Οι πόρνες, είναι ένα φλέγον εθνικό ζήτημα για τους απανταχού πορνόβιους.
    Ολοι θέλουν να γίνουν προστάτες σε οίκο ανοχής. Ειναι εραστές της ματαιότητας
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Πως κατέληξες στο συμπέρασμα ότι μία γυναίκα όμορφη ή ευκατάστατη δεν μπορεί να είναι πόρνη στο επάγγελμα ή "πόρνη" με τη μεταφορική, κακή έννοια KyriosG?
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Εγω το "πόρνη" δεν το χρησιμοποιώ ποτέ με την κακή εννοια για μια γυναίκα που προσφέρει ηδονή ή ευχαρίστηση ή που το ευχαριστιέται ή ίδια.
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Με βρίσκει σύμφωνη η γνώμη σου, όμως δεν ρωτώ σε ποιες περιπτώσεις χρησιμοποιείς τη λέξη "πόρνη" υποτιμητικά, αλλά πώς καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι μία εύπορη ή όμορφη γυναίκα δεν μπορεί να εργάζεται ως πόρνη είναι να είναι "πόρνη" ό,τι και αν σημαίνει για εσένα αυτό.
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Αντιθέτως, πιστεύω πως εστω και για μια φορα μια γυναίκα πρέπει να τα πάρει.
     
  8. Aeon

    Aeon New Member

         
    Δεν υπαρχει περιπτωση μια γυναικα να μην τα παρει! Απο διαμαντια μεχρι ενα μαστιγιο πιο τσουχτερο η μια νεα κουκουλα, θα τα παρει  
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Φιλτατε KyriosG δεν νομίζω πως το πρόβλημα είναι οι πόρνες, τις οποίες λατρεύω όσο και εσυ, αλλά οι αιτίες για την κοινωνική εικόνα της πόρνης με την οποία διαφωνώ όσο, πιστεύω και εσύ.

    Κάποιες απο αυτές τις αιτίες σωστά θεωρώ υπογράμμισε η Dame και επικρότησα

    Από εκεί και πέρα, είναι προφανές νομίζω πως η υποτιμητικότητα που υπαινείσεται ο συσχετισμός ProDomme - Πόρνη και στην οποία έχουμε αναφερθεί αρκετές φορές πηγάζει από αυτή την λανθασμένη κοινωνική εικόνα.

    Συνεπώς το "προβλημα" δεν είναι το αν ο συσχετισμός είναι υποτιμητικός άλλα το γιατί θεωρείται λανθασμένα υποτιμητικός.

    Όσον αφορά στο ΣΤΑΚΩΔ ή αντιστοιχία είναι η ίδια με το

    και το αποτέλεσμα ανάλογο

    ΥΓ. Τυχεροί οι σλάβοι που όπως έχω διαπιστώσει γνωρίζεις. Άλλο prostitutka άλλο curva.
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Αγαπητέ MasterJP, με βρίσκει σύμφωνο η καλοδιατυπωμένη τοποθέτησή σου.
    Η βασική ένσταση που εξέφρασα εδώ και σε άλλα ανάλογα threads δεν είναι σε θέματα ορισμού αλλά στον υποτιμητικό τρόπο που αντιμετωπίζεται το θέμα, θα ’λεγα με επιμονή και περιοδική επαναληψιμότητα.

    Βέβαια, ανοικτό forum είναι και δεν μπορεί κανείς να περιμένει συγκλίνουσες απόψεις.
    Θεωρώ όμως παράδοξο να συζητάει κανείς σοβαρά το θέμα του public humiliation ή slut training και αμέσως δίπλα να εκφράζει ιδιαίτερη προκατάληψη για την πορνεία. Αλλά αυτό δεν είναι και το μοναδικό παράδοξο.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όχι δεν είναι...
     
  12. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

    Αν και δεν διάβασα όλα τα post (τα μακροσκελή τα βαριέμαι) έχω μια απορία: όταν μιλάτε για "πληρωμή" εννοείτε μόνο τα λεφτά? Δεν υπάρχει η ψυχολογική, σωματική ή συναισθηματική "πληρωμή" για σας? Πόσοι Κυρίαρχοι δεν έχουν "μοιραστεί" έναν σκλάβο τους με άλλους/ες και ενώ εκείνοι/ες δεν το ήθελαν, το έκαναν για να μην Τους/ις χάσουν από δίπλα τους? "Πλήρωσαν" για να μην μείνουν μόνοι/ες. Σε αυτήν την περίπτωση, ποιος είναι "πόρνη"? Και γιατί να μην υπάρχει σε αυτήν την γλώσσα και ο όρος "πόρνος"?

    Μήπως, τελικά, οι Κυρίαρχοι "καλλιεργούν" πόρνες?
    Μήπως, τελικά, "νταβατζήδες" δημιουργήθηκαν γιατί υπάρχουν "πόρνες"?
    Και μήπως, τελικά, η "πορνεία" είναι η κινητήριος δύναμη σε μια "μουχλιασμένη" ζωή?
    Και μην ξεχνάμε, κάποτε οι "εταίρες" είχαν σεβαστή θέση στην κοινωνία 
     
Thread Status:
Not open for further replies.