Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Μαϊου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Συμφωνώ και προσυπογράφω...και όχι μόνο εγώ αλλά και ο Ουμπέρτο Εκο ο οποίος το 1992 ακόμα είχε γράψει στο Εσπρέσσο ( καμιά σχέση με το δικό μας )

    «Οι οθόνες της τηλεόρασης έχουν γεμίσει από αναλφάβητους που είναι περήφανοι όταν κάνουν λάθη στους χρόνους των ρημάτων, από ομοφυλόφιλους που ξεφωνίζονται μεταξύ τους, από γριές μάγισσες που επιδεικνύουν τις καταστραμμένες ορμές τους, από φάλτσους τραγουδιστές από περήφανους κερατάδες, από άτομα που δίνουν χαστούκια και άτομα που δέχονται χαστούκια, πανευτυχείς που την άλλη μέρα μιλάει γι' αυτούς και την εμφάνισή τους στην tv ο μανάβης της γειτονιάς».


    Και καταλήγει με τη φράση πως «Το γέλιο σε βάρος του ηλίθιου έγινε και πάλι politically correct»

    Ξαναρωτώ λοιπόν «γιατί εμείς εδώ είμαστε καλύτεροι και πιο «φυσιολογικοί» από τον Ταμπάκη;» και πια η διαφορά μιας μίστρες που εμφανίζεται με όλα τις τα «καλούδια» σε μια συνεδρία, από τον Κάτμαν που παίζει Οθέλο;»

    Υ.Γ. Να ξέρετε πως αν κάποιος προβοκάτορας βάλει την τελευταία παράγραφο ως υπογραφή θα του πιω το αίμα...
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Μεγάλη η διαφορά, Χάινριχ_φον_Κλάιστ. Το μόνο κοινό που έχουν είναι πως και οι δύο ξεφεύγουν από τα όρια του "φυσιολογικού". Αλλά από 'κει και πέρα η Mistress κάνει αυτό που η ίδια επέλεξε, έχοντας σόας τας φρένας της. Επιπλέον, η Mistress δε βγαίνει να γελιοποιείται στα κανάλια, αποφέροντας έτσι κέρδος σε όσους τη γελιοποιούν.

    Υ.Γ. Θα ήθελα πολύ να βάλω αυτή σου την παράγραφο ως υπογραφή, αλλά και μόνο ο φόβος πως θα μου πιεις το αίμα με αποτρέπει  
     
    Last edited by a moderator: 28 Μαϊου 2007
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Ας πούμε οτι συμφωνώ.
    Θα μου επιτρέψεις μια ερώτηση φαντάζομαι.
    Αν εργαζόσουν στην εταιρία στοιχημάτων και σου ζητούσαν να ορίσεις τις αποδώσεις στο παρακάτω στοίχημα.
    «Αν η μίστρεςΧ δεχτεί πρόσκληση για εμφάνιση ( με όλα της τα καλούδια ) στην εκπομπή της Αννίτας, ή σε μια από αυτές τις μεσημεριανές εκπομπές »....

    1. Θα αποδεχτεί: απόδοση ;
    2. Δεν θα αποδεχτεί: απόδοση ;


    Υ.Γ. Την υπογραφή μάλλον θα την βγάλω σε δημοπρασία.
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δύσκολη η απάντηση, Χάινριχ_φον_Κλάιστ. Εξαρτάται από την ωριμότητα που έχει, τη ροπή της προς τη ματαιοδοξία κλπ. Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω πως μια συνειδητοποιημένη Mistress θα έκανε κάτι τέτοιο. Εκτός αν μιλάμε για την περίπτωση της επαγγελματία Domme, για την οποία η εμφάνιση ακόμη και στην εκπομπή της Πάνια θα ήταν μια καλή ευκαιρία για διαφήμιση.
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Να σου απαντησω φιλτατε.

    Ειμαστε πιο <<φυσιολογικοι>> γιατι εμεις εδω οτι κανουμε το κανουμε με την θεληση μας και με διαυγεια πνευματος πιστευω οσο και extrim να ειναι αυτο που κανουμε, για τον χ Ταμπακη ομως αφησε με να εχω αμφιβολιες για την διαυγεια του και την θεληση του.

    Αλλα η ερωτηση και το θεμα δεν ειναι η συγκριση του χ Ταμπακη με την χ Μιστρες πιος ειναι πιο <<φυσιολογικος>>, αλλα η ΟΜΑΛΗ κοινωνια που την βρισκει βλεποντας τον διασυρμο του ανημπορου ατομου, και με αυτον τον τροπο το παρκαριμα αυτων των ανημπορων ατομων στο παρκνικ για τα <<παιδια ενος κατωτερου θεου>>και αν οχι να τα βοηθησουν να ενταχθουν στην κοινωνια οσο μπορουνε καλητερα, τουλαχιστον να τα αφησουν στην ησυχια τους και στον δικο τους κοσμο.

    Και η ερωτηση λοιπον και η ουσια του θεματος εναι, αυτοι οι *ΟΜΑΛΟΙ*θα κρινουν εμενα εσενα και την <<καλωδιομενη>>Μιστρες αν ειμαστε *ομαλοι η ανωμαλοι*?
     
    Last edited by a moderator: 28 Μαϊου 2007
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Προφανώς δεν θα με κρίνει κανείς Περικλή μου. Και ξέρεις γιατί; Γιατί εγώ πιστεύω πως οι εκπομπές όπως αυτή της Πάνια λειτουργούν σαν ένα είδος ψυχοπλοκής. Και το σημαντικότερο; Δίνουν χαρά! Μεγάλη χαρά. Και σε όσους μετέχουν σε αυτή και σε κείνους που την παρακολουθούν. Σε αυτούς που είναι μόνοι.
    Κάνε ένα σέρβεϊ εδώ μέσα. Ρώτα πόσοι είναι μόνοι; Πόσο καιρό είναι μόνοι. Πόσο πονάει η μοναξιά; Δες τις αγγελίες; Μια ματιά φτάνει.
    Οι εκπομπές αυτές είναι ψυχοθεραπεία για κάποιους τηλεθεατές και μετέχοντες.
    Και το φόρουμ αυτό είναι κάτι σαν ψυχοθεραπεία για κάποιους που γράφουν και άλλους που απλά βλέπουν.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Φιλτατε συγκρινεις ανομια πραγματα αλλο μια εφιεστατη Μιστρες που οτι κανει το κανει για την καυλα της και γιατι οχι και για τα ευρω αμα ειναι και επαγελματιας (το τερπνον μετα του ωφελιμου) και αλλο ο χ Κατμαν και ο Χ Κατελης.

    Στην τηλεοραση π.χ. εχεις δει μαγους να κοβουν στην μεση την βοηθο τους ειναι διασυρμος αυτος? Γι' αυτο σου λεω μην συγκρινεις ανομια πραγματα.
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Ε για να επιμένετε πως άλλο Κάτμαν και Ταμπάκης και άλλο μιστρεςΧ δίκιο θα έχετε.

    Επείσθην.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?



    Η Πάνια δίνει το βήμα σε αυτούς τους ανθρώπους και εκτονώνονται,διασκεδάζουν και γίνονται ευτυχισμένοι.Έχει σημασία τι λέμε εμείς;

    Πιο ρατσιστής είσαι εσύ Πέρρη που το μόνο που κάνεις είναι να τους λυπάσαι..Εγώ βλέπω το χαμόγελο στα χείλη τους και τη χαρά στα μάτια τους..Από κει και πέρα αν εμείς τους θεωρούμε αστείους ,καρικατούρες,γελοίους κτλ απλά ας αναλογιστούμε τι είμαστε και πόσο πιο γελοίοι γινόμαστε με το να νιώθουμε έμμεσα ανακούφιση και επιβεβαίωση από αυτούς τους ανθρώπους για την "κανονικότητα" μας..Είναι τραγικό..
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Υποκλίνομαι...


    Πέρρη έχεις μια τάση να συγκρίνεις τα πιο ανόμοια...Η κοινωνία είναι απίστευτα υποκριτική,αλλά εκεί βρήκες να εστιάσεις;Εκεί το εντόπισες;
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    1ον Δινουν χαρα σε οσους μετεχουν ?
    Αλλη απαντηση νομιζω θα σου εδινε ο χ Κατελης και χ Ταμπακης αν μπορουσαν να καταλαβουν το διασυρμο τους.

    2ον Ποσο ποναει η μοναξια ?
    Και επειδης ποναει η δικια μου μοναξια θα παιρνω για αντιβιωση... τον διασυρμο ενος νοητικα αναπηρου ατομου για να μου περασει ?

    3ον Αφησε με φιλε να εχω αλλες αποψεις για τις ανθρωπινες αξιες,ασχετος στατους μου.

    4ον Αφησε με να παω για καφε τωρα, και μετα για ενα δυνατο καλωδιομα.... με την σκλαβα μου.... και μετα τα ξαναλεμε.  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Μάλλον δεν καταλαβαίνεις....