Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Μαϊου 2007.

  1. Eri

    Eri

    Εχει σκεφτει κανεις τι περνουσανε ολοι αυτοι στην καθημερινη τους ζωη πριν γινουν γνωστοι?Ποση απορριψη εχουν νιωσει ποσο κοροιδεμα και ποσο διασυρμο(πραγματικο ομως) ισως?Η μηπως οσοι δηλωνουν εναντιον σε τετοιου ειδους εκπομπες τον ελευθερο τους χρονο νοιαζονται για τετοιου ειδους ατομα?Τα βοηθανε, καθονται ναμιλησουν μαζι τους, να τους χαρισουν ενα χαμογελο?
    Ειναι πολυ ευκολο να κατακρινεις κατι που δε σου αρεσει αλλα σκεψου οτι καποια απο αυτα τα ατομα νιωθουν επιτελους σημαντικα και ικανα για κατι εστω κ αν καποιοι θησαυριζουν απο αυτο.
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Εχει σκεφτει κανείς τι θα απογίνουν όλοι αυτοι όταν τα φώτα σβήσουν???

    και θα σβήσουν σύντομα!!

    και η μοναξιά θα ναι διπλή και τριπλή

    και η απογοήτευση μεγάλη

    και η πτωση...ανελέητη

    Ξερω ...εμεις όλοι συντηρουμε όλα τουτα τα παρατράογουδα, με την ανοχή μας , με το οτι τα βλέπουμε και οτι γελάμε

    Σιγά το θεαρεστον έργο της Ανίτας!! Κάποιος στ'αληθεια έπρεπε να κάνει κάτι γι'αυτους τους ανθρώπους ΜΑ ΟΧΙ η Ανιτα!!!! και όχι έτσι...σαν τις αρκουδες που τις γυρνουσαν παλιοτερα η γυφτοι στις γειτονιές!!

    καποιος..και οχι το κρατος... αλλα όλοι εμεις, που πολύ ευκολα πασάρουμε τα ζόρικα στην καθε ανίτα.

    Και ναι υπάρχουν μοναχικοι, υπάρχουν καραβοτσακισμένοι και άνθρωποι που χουν πιασει πάτο απο πολλές - πολλές απόψεις. Κανείς μα κανείς δεν δικαιούται όμως και δεν δικαιολογείται , να τους εμπαίζει , να τους διεκομωδεί και να τους εκμεταλεύεται!! Κυρίως όσους είναι χαμηλής διανοητικής ικανότητας!!

    Ασυδωσία δεν σημαινει ελευθερία
    και μέτρο και κανόνας δεν σημαίνει ηθικουλίστικη νοοτροπια και στενά μυαλά !!
    νομίζω??

    (Μαλλον νομίζω αλλα.... τι να γινει??)
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Δικια σου αποψη φιλε και ειναι σεβαστη αφου νομιζεις οτι ο χ ταμπακης ειναι ευτυχισμενος,δεν τον ερωτησες ομως γιατι ψαχνει τωρα στους σκουπιδοντενεκεδες για να φαει,(τον ειδα να το κανει στο κεντρο της Αθηνας) μηπως απο την μεγαλη ευτυχια που εισεπραξε οσο τον διασυρανε?

    Δεν ρωτησες ομως αυτους που χρησιμοποιουν ολα αυτα τα αστερια μιας χρησεως, οταν παρουν αυτο που θελουν απο αυτους μεσα απο τον διασυρμο τους,οτι θα τους πεταξουν σαν στυμενες λεμονοκουπες, και δεν θα εχουν καν τη δυνατοτητα να κλαψουν τη μοιρα τους επιστρεφοντας στο δικο τους <<τιποτα>>μεσα απο ενα show που σαν μηχανη του κιμα αλεθει και τα πιο απατηλα τους ονειρα.

    Δεν ειναι φισιολογικο να διασυρεις διανοητικα αναπηρα ατομα για την δικια σου κονομα, και επειτα να το παιζεις και *ομαλος* και να κρινεις εμενα *ανωμαλο* γιατι φερομε με τον χ τροπο στην σχεση μου, αυτο ηταν το θεμα αλλα ξεφυγαμε ως συνηθως.

    Επιτελους πρεπει να παω για καφε.......... 
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Υπάρχει μεγαλύτερος διασυρμός από το να γελοιοποιείσαι σε κάτι εκατομμύρια τηλεθεατές; Δε νομίζω.
    Πέρα απ' αυτό, το θέμα δεν είναι τόσο η εκπομπή της Πάνια που, κακά τα ψέματα, κι εγώ την έχω δει κι έχω γελάσει με τον Κατέλη και όλους αυτούς. Το ζήτημα είναι πως η υποκριτική κοινωνία που ζούμε θεωρεί εμάς ως ανώμαλους ή μη φυσιολογικούς, ενώ το να κάθεται κανείς σαν αποχαυνωμένος μπροστά σε μια οθόνη και να γελάει με τα παρατράγουδα της Πάνια ως κάτι απόλυτα λογικό.
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Αυτη ειναι η ουσια του θεματος.
    Φιλε με καλυψες απολυτος.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Nα πας για καφέ..

    Ειλικρινά πάντως απορώ και που το συζητάω..Δεν έταξε σε κανέναν καριέρα και σε κανέναν πλούτη..Αυτό σε τι συνδέεται με το υπόλοιπο θέμα;
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Διαβασε τον τιτλο του θεματος, εχεις πιασει το διαβασμα απο την μεση του βιβλιου.

    Εχασα την sesion με την σκλαβα θα χασω και τον καφε....., αφου ξερεις εμεις οι δυο δεν θα συμφωνησουμε ποτε και για τιποτα, γιατι με χασομερας..... 
     
  8. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Thanks,παιδια..με καλυψατε 
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Φιλε περα της πλακας το θεμα δεν ειναι τι εταξε η Πανια η το καναλι στον χ Κατμαν αλλα οτι αυτη η *νορμαλ* κοινωνια που απολαμβανει τον διασυρμο αναπηρων ατομων αυτοι λοιπον οι *νορμαλ* κρινουν ολους Ε/εμας σαν ανωμαλους αυτο ειναι το θεμα.
    Εγω γι' αυτους ειμαι ανωμαλος Σαδιστης που χρησιμοποιω σαδιστικα την εφιεστατη σκλαβα μου με την θεληση της,ενω αυτοι που ανεβαζουν την τηλεθεαση και την κονομα σε αυτους που διασυρουν ενα νοητικα αναπηρο ατομο απολαμβανοντας τον διασυρμο του δεν ειναι Σαδιστες αναπηρων ατομων,ειναι η νορμαλ κοινωνια.

    Προσεξε ειπα νοητικα αναπηρο ατομο και μονο αυτο δεν λεω γι' αυτους που εχουν σωας τας φρενας.

    Εχω δει σε παρτυ S/M σκλαβα να διασυρετε και να ξευτιληζετε, και να της κανουν οτι δεν μπορεις να φανταστεις μπροστα σε χιλια ατομα και να την βιντεοσκοπουνε κιολας για να κανουν κασετες να πουλησουν και να τα κονομισουν και αυτοι, αλλα η σκλαβα ηταν διανοητικα ενταξει και το εκανε για την καυλα της και με την θεληση της.

    Υπαρχει νομιζω τεραστια διαφορα ο ενας διασυρμος με τον αλλο, αν και σου ειπα το θεμα δεν ειναι για τον διασυρμο αλλα για το αν ειναι αυτη η κοινωνια που θα κρινει ποιος ειναι νορμαλ και ποιος οχι.
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2007
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Είσαι σίγουρος για τη διαφορά; 
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Και γιατί δηλαδή να μη γυρνάνε ευτυχισμένοι σπίτι τους; Γιατί να μην υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο;Βρίσκω τα συμπεράσματα μου/σου/μας/σας αυθαίρετα ,γιατί δεν ξέρω αν έχω δίκιο γιατί ούτε μπροστά είμαι όταν σβήνουν τα φώτα,ούτε όταν μπαίνουν στο σπίτι τους..Φαντάζομαι ούτε και εσύ.Ας μην ξεχνάμε πως η διαφορετικότητα βρίσκεται παντού..
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    δεν ξέρω αν έχεις συναντήσει τέτοια άτομα στη ζωή σου!!
    Ευχομαι να μην έχεις.
    Ομως πιστεψέ με είναι δυστυχισμένα ούτως ή άλλως και φαντάσου εσένα ή εμενα που εχουμε μια ...χμμμ σχετική ισοροπία , φαντάσου μας λοιπον να κερδίζουμε μια θεση σπουδαια στη δουλεια... ή ενα γκόμενο βαρβάτο, όπως τον ονειρευόμασταν πάντα, και ξαφνικά...τσουπ να εξαφανιστει (και όχι γιατι έτυχε) αλλα γιατι μας κάνανε πλακίτσα κάποιοι φίλοι , ας πουμε...

    Δεν θα καταρακωνόσουν? Ε?? ειλικρινά πες? δεν θα γινόσουν κομμάτια για το όνειρο που ξεφουσκωσε σαν μπαλόνι ? για αυτους που εμπιστευτηκες και σε πρόδωσαν , για τους δήθεν φίλους? για όλα?

    Φαντάσου λοιπον όταν τα άτομα αυτά που εχουν προβλημα και κανονικά έπρεπε να τα φροντίζουν κοινωνικοι λειτουργοι και ανθρωποι με αγάπη και υπομονή.
    Φαντά σου τα...να ξεφουσκώνει το όνειρο και να ερχεται το σκοτάδι και ο περιγυρος
    (που ποτε σχεδόν δεν έχει καλή προθεση).
    Απο τα παιδιά της γειτονιάς τους, που θα τους περιπαίζουν, μέχρι τους μεγάλους...και δηθεν οικογενειάρχες!!

    Ο κατμαν... είχε μια αδερφη. Ζουσαν στο μεσσολογγι. Χωρις μάνα με εναν πατέρα που γυρναγε στους δρόμους σα χαμενος μέρα νύχτα με το ίδιο σορτς και τα ίδια πέδιλα.
    Τα δύο παιδιά , πανομοιοτυπα, δίδυμα. Φαντάσου τον κατμαν με φουστα. Κάπως έτσι.
    Ολοι τους πειραζαν και γελαγαν μαζί τους, καποιες γριες τους εδιναν κανα φαι...
    Την δίδυμη αδερφή... στα 15-16 τη βίασαν 5 φαντάροι του γειτονικού στρατοπέδου
    (μη βρεθεί να πει κανεις είδε χαρά στα σκέλια της... !!!).
    Ενα -δυο χρόνια αργότερα πέθανε.
    (φυσικά οχι απο το βιασμό αυτόν καθε αυτόν φαντάζομαι  )

    Παρόλα αυτα...μπορεις να διαννοηθείς το μέγεθος της θλίψης...??
    Ο κατμαν τωρα βασιλευει στον ονειρικό κοσμο της Ανίτας (όποιας ανιτας δεν έχει σημασία).
    Αυτόν δεν τον ξεσκισαν προφανώς οι φαντάροι...
    του ξεσκίζουν όμως την ψυχή και το μυαλό (ή ότι υπαρχει τελος πάντων) οι υπολοιποι.

    Δεν ξέρω πόσο δίκιο έχω, δεν μπορώ να μπω στην ψυχούλα τους, δεν ζω τη ζωή τους!!
    Ομως μου θυμίζουμε ώρες - ωρες εμεις οι "νοήμονες", τα παιδιά που ζουλάνε τα απροστάτευτα βατράχια μέχρι να κάνουν μπαμ...γιατι έχει πλάκα  

    Ειλικρινά incomplete και όλοι οι άλλοι που υποστηρίζετε ότι περνούν καλά αυτοι οι άνθρωποι, ειλικρινά ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

    μακάρι να έχετε όλο το δίκιο του κόσμου
    και αυτοί οι άνθρωποι να είναι καλύτερα έτσι !!
    Μακάρι!...