Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Μαϊου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το να παρακολουθείς το «Έγκλημα» , να δηλώνεις τον αποτροπιασμό σου και απλά να λες ότι «εγώ θα αλλάξω την κοινωνία ;» , σε κάνει συνένοχο. Άρα δε πρέπει να νιώθουμε αηδία για την όποια εκμετάλλευση , αλλά τύψεις.

    Αν φυσικά είμαστε αντίθετοι σε αυτήν...
     
    Last edited by a moderator: 28 Μαϊου 2007
  2. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    Ποιός μας δίνει το δικαίωμα να κρίνουμε το σωστό και το λάθος;Πως είναι δυνατόν να διατινόμαστε πώς βιώνουμε την διαφορετικότητα μας και να ανάγουμε την υποκειμανικότητα μας σε αντικειμενικότητα;Με ποιά κριτήρια ο Κάτμαν είναι ανάπηρος και εμείς οχι;Φυσικά με αυτά της κοινωνίας που μας διαμόρφωσε και της οποίας τις νόρμες επιβεβαιώνουμε αυτοπροσδιοριζόμενοι σαν μειοψηφεία. Και βέβαια ο ρόλος των μειοψηφειών είναι η επιβεβαίωση της πλειοψηφείας και άρα η διαιώνηση της κοινωνίας και της εξέλιξης της ομαλά, στα πλαίσια του μεταχριστιανισμού και του ψευτοελιτισμού που χαρακτηρίζει ολα τα ΔΗΘΕΝ.Που είναι το ελευθεριάζον πνεύμα που θάπρεπε να μας χαρακτηρίζει;Αφείστε την όποια Πάνια και τον όποιο Κάτμαν και αυτούς που διασκεδάζουν μαζί τους να κάνουν αυτό που θέλουν.Η κριτική σας δυστυχώς εμπίπτει στα πλαίσεια του politically corect.Ζείστε την υποκειμανικότητα σας κι αφείστε τούς άλλους να ζήσουν την δική τους.Και ναί, η κοινωνία είναι πουτάνα.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΡΕΜΑΝΕ.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Ποιος απο μας θα ειναι η ηταν στο Ελληνικο αυτες τις μερες;εγω σας περιμενω!!!!!!!εκει παιζεται το παιχνιδι στην παρουσια μας σε πραγματα που μας αφορουν...μηπως ομως εχει Πανια και δεν μπορεσετε;ειναι και αυτο ενα ζητουμενο...γιατι η δοση του σαραβαλου που μας το πουλησαν για να ειμαστε ευτιχησμενοι περιμενει να πληρωθει....που να τρεχεις τωρα για τις παραλιες;κατσε και δες τον εαυτο σου στον καθρεφτη εστω και αν το ειδωλο ειναι ο κατμαν και σκασε εχεις να πληρωσεις αυριο...και αφου βρεις και κανα φραγκο να βαλεις ενα λιτρο βενζινη με 2 ευρω παρε το σαραβαλο φορτωμενο ψαθες και ρακετες και τραβα να κολυμπησεις ηρεμος σε παραλιες που θα πληρωσεις στην εταιρεια που μετοχος πιθανων ειναι και η Πανια και θα καταλαβεις ποσο ευκολο ειναι να εισαι σουργελο και να σε εκμεταλευονται....

    Αυτα γιατι δεν διαβασα πλην εξαιρεσεων και κατι σοβαρο.....κοινωνιολογικες προσεγγισεις του ωχαδερφισμου και αιθαλη εν κρανιω διαπιστωσα.....
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Σκληρό! Όμως υπάρχουν φορές που η αλήθεια έτσι πρέπει να λέγεται, μήπως και ξυπνήσει κανείς (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου)
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Σκληρο ειναι το γεγονος πως ενας ανθρωπος κανει απεργια πεινας 11 μερες και μονο 200 κατεβασαμε καποια συρματοπλεγματα εχθες γιατι οι υπολοιποι ηθελαν να χαρουν με την αγελαδα του Γρηγορη η τον εξευτελισμο οχι του κατμαν αλλα του σαιξπηρ απο τον κατμαν...αδιανοητο
     
  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Για να αναπτύξω την απάντησή μου θα πρέπει να γράψω πολλά (και βαριέμαι).
    Επειδή βρίσκομαι χρόνια μέσα στα ΜΜΕ, θα σας πω την "βασική αρχή" της δημοσιογραφίας:
    "Μια είδηση δεν αρέσει στον κόσμο αν δεν έχει μέσα δράμα, πόνο, μιζέρια, εξαθλίωση, εξευτελισμό, πίκρα, δυστυχία".
    Και αυτό τον "κανόνα" δεν τον έβγαλαν τα ΜΜΕ αλλά οι ίδιοι οι αναγνώστες, οι ακροατές και οι τηλεθεατές. Και αυτό τους "πουλάνε" τελικά αφού τόσο το θέλουν.
    Και, ναι. Για να πουλήσει μια είδηση, όσο καλή και να είναι, πρέπει να την παρουσιάσουν από την "άσχημη" πλευρά της.
    Δυστυχώς, αυτό αρέσει στον κόσμο. Και τα ΜΜΕ κάνουν αυτή την "βρωμο"δουλειά (αν θέλουν να έχουν δουλειά)

    Δεν θα κρίνω εγώ ποιος είναι ομαλός και ποιος ανώμαλος.
    Δεν θα κρίνω εγώ τι είναι σωστό και τι λάθος.
    Δεν θα κρίνω εγώ τι είναι καλό και τι είναι κακό.
    Δεν θα κρίνω εγώ τι αρέσει και τι δεν αρέσει.
    Και νομίζω πως κάνεις δεν μπορεί να το κρίνει. Είναι υποκειμενικό.

    Το σίγουρο είναι πως, για να υπάρξει το ένα, πρέπει (οπωσδήποτε) να υπάρξει και το άλλο.
    Αλλιώς, δεν θα υπάρχει κανένα. Είναι αλληλένδετα μεταξύ τους. Εξαρτάται το ένα από το άλλο. Και πρέπει να σέβεται το ένα το άλλο.

    Και να με σέβονται και σε όποια "πλευρά" και να είμαι. Είτε την "ομαλή", είτε την "ανώμαλη".
    Με έχουν "ανάγκη" για να "υπάρξουν" και αυτοί.
     
  7. slaveonios

    slaveonios New Member

    ετσι παιδια ΕΕΕΕτσω απ' τα δοντια να τα πουμε.....
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    σε μια κοινωνια οπου το βιβλιο ειναι πια ειδος προς εξαφανηση και οι μονες κατανοητες ταινιες ειναι αυτες που γινετε επεξεργασια με υπολογιστη δεν θα επρεπε να περιμενουμε περισοτερα(βαζω και τον εαυτο μου μεσα)οτιδηποτε ευκολοχωνευτο αφομιωνετε οτιδηποτε δυσκολο αποριπτεται!ενας μονο τροπος υπαρχει να ξεφυγουμε να πεταξουν ολοι μαζι τις τηλεορασεις τους απο το μπαλκονι!αλλα μετα πως θα ελεγχθουνε οι μαζες?