Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίμα περιόδου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 2 Μαϊου 2007.

  1. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Διάβασα πολύ προσεκτικά όλες τις απαντήσεις και τώρα θα πω και την δική μου εμπειρία αν και την έχω προαναφέρει στα φετίχ.. Καταρχήν να αναφέρω και εγώ πως είναι επικίνδυνο και θέλει μεγάλη προσοχή(δεν παίζουμε με την υγεία). Προσωπικά το αίμα μου αρέσει και ειδικά τις περιόδου αλλά όχι την πρώτη και δεύτερη ημέρα.. Πέρα από τους αναπάντεχους πόνους το αίμα είναι πηχτό και όσο να ναι δεν έχει και την καλύτερη γεύση-οσμή! Είχα εμπειρία πάνω σε αυτό και μάλιστα την προκάλεσα από μόνη μου και καν δεν είχε περάσει νωρίτερα από το μυαλό μου η από τις φαντασιώσεις μου.
    Έκανα στοματικό στην τότε κοπέλα μου ενώ ήταν στην 3η μέρα περιόδου...Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει αλλά ήθελα τόσο πολύ να την νιώσω.. ίσως ήταν πόθος, έρωτας, ηδονή η δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, αλλά πραγματικά ήταν τέλειο.. η γεύση μοναδική. .η γκάυλα ατελείωτη, η ενέργεια που εκλάμβανα ήταν τεράστια και όσο μου έλεγε σταμάτα (Ένιωθε άβολα στην αρχή)τόσο ήθελα περισσότερο.. μέχρι που κατάλαβε ότι το έκανα ‘μου άρεσε και τις άρεσε’ έτσι μου άφησε τον απόλυτο έλεγχο... Είναι μπορώ ένα από τα πιο τρελά πράγματα που έχω κάνει μέχρι ώρας που πίστευα πως δεν θα έκανα...Η γεύση είναι γλυκιά και όχι ξινή πράγμα που δεν το περίμενα.. ουφφ νομίζω καταλάβατε πόσο πολύ μου άρεσε (Πολλαπλούς διαρκείας είχε)..και πάνω από όλα δεν σιχάθηκα καθόλου αλλά μου φάνηκε άκρος φυσιολογικό. Θα κλείσω λέγοντας ότι μετά από αυτό τα συναισθήματα και η αίσθηση που είχα ήταν σαν «να ήταν ολοκληρωτικά πλέον όλη δική μου.. είχα γίνει ένα με αυτήν απολαμβάνοντας τα υγρά τις που εμπεριείχαν το πιο όμορφο δώρο που μας έχει χαρίσει ο θεός όσο και αν μας τσατίζει… σαν να έγινα κομμάτι της.. ένα με αυτήν! Τέλεια εμπειρία.
     
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    πολύ ενδιαφέρον ιατρικές λεπτομέρειες ,μπορούμε να έχουμε και κάποια πληροφορία για την πηγή των δεδομένων αυτών;  
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    blindfold οι πληροφορίες που ανέφερα δεν μεταφέρθηκαν αυτούσιες από κάποιο βιβλίο ή ιστοσελίδα αλλά προέρχονται κατευθείαν από συζητήσεις με το γυναικολόγο που με παρακολουθεί. Αναζητώντας πληροφορίες στο διαδίκτυο υπέρ του επιχειρήματος πως το αίμα περιόδου δεν είναι βρώμικο, δεν βρήκα κάτι αξιόλογο, γι αυτό και δεν παρέθεσα σχετικές πηγές που να επιβεβαιώνουν τη θέση μου. Πάραυτα, αν σε ενδιαφέρει εν γένει το θέμα, ενδεχομένως οι παρακάτω ιστοσελίδες να σου φανούν χρήσιμες.

    Υπολογισμός γόνιμης περιόδου και επόμενης εμμηνοροϊκής περιόδου:
    http://www.asxetos.gr/article.aspx?i=40

    Αναλυτική περιγραφή των διαδικασιών του ορμονικού κύκλου:
    http://www.femme.gr/period.htm

    Λόγοι που οδηγούν σε ανώμαλο κύκλο:
    http://www.diagnostiki.gr/enimerosi/enimerosi_47.shtml
     
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Syrah το ποσοστο μιας γυναικας να εχει φυσιολογικο και χρονικα απολυτο κυκλο γνωριζεις οτι ειναι μικροτερο της δεκαδας?

    Επισης ποσο εγκυρο μπορει να ειναι ενα site για τον υπολογισμο του κυκλου μιας γυναικας και μαλιστα οταν αυτο ονομαζεται asxetos.gr ?
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    α) Για να είναι ποσοστό θα είναι μικρότερο της μονάδας, προφανώς εννοείς μικρότερο από 0,1. Όχι δεν το γνωρίζω, μα φρονώ πως οι περισσότερες γυναίκες μετά από εγκυμοσύνη, κατά τη διάρκεια της οποίας οι ωοθήκες ξεκουράζονται επαρκώς, έχουν φυσιολογικό κύκλο, και πως το φαινόμενο της άτακτης περιόδου εμφανίζεται ως επί το πλείστον στις μη έχουσες τέκνα. Υπάρχουν σχετικές έρευνες αναφορικά με το ποσοστό που αναφέρεις;

    β) Αν συμπληρώσεις υποθετικά στοιχεία στη φόρμα που προτείνει η εν λόγω ιστοσελίδα θα διαπιστώσεις ότι η επόμενη εμμηνοροϊκή περίοδος καθώς και η περίοδος γονιμότητας υπολογίζονται βάσει ενός απλοϊκότατου αλγόριθμου, ο οποίος είναι και ο σωστός. Οι ενδιαφερόμενες εν προκειμένω θα πρέπει να αξιολογήσουν τις τιμές αυτές συνυπολογίζοντας ότι τα αποτελέσματα είναι πάντα γενικευμένα και χονδρικά. Ομοίως συμβαίνει και στη μηχανή απόδοσης ιδανικού βάρους συναρτήσει του δοθέντος ύψος, με κριτήριο το δείκτη μάζας σώματος. Αναφορικά με την ονομασία της ιστοσελίδας, προσωπικά τη βρίσκω κατά περιπτώσεις μάλλον ειρωνική, καθώς έχει τύχει να διαβάσω εκεί πολλά αξιόλογα άρθρα. Αν περιηγηθείς περισσότερο εκεί θα διπιστώσεις ότι πραγματεύεται μία σειρά θεμάτων με αξιοπρεπέστατο τρόπο.
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ανεξαρτητως της εγκυμοσυνης ή οχι οι γυναικες ειναι εξαιρετικα πολυ σπανιο να εχουν αυτο που λεμε σταθερο κυκλο.Ο λογος ειναι απλος : Οπως και οι μηνες του τοκετου που ειναι 9,ολοι αναφερονται σε γηινους μηνες.Το λαθος ειναι οτι επειδη το εμβρυο βρισκεται σε υγρο περιβαλλον μεσα στον πλακουντα επηρεαζεται καθαρα απο μ;h γηινους μηνες το ποτε θα αποχωριστει τον εν λογω πλακουντα.Ο μονος πλανητης που επηρεαζει τη Γη στο υγρο της περιβαλλον ειναι η Σεληνη (βλ. παλιρροια και αμπωτη,νερα της χαλκιδος,κτλ).Αρα λοιπον ο τοκετος ειναι 9 σεληνιακοι μηνες και οχι γηινοι.Απο συνηθεια λεγεται ομως 9 μηνες.Μπορεις να ρωτησεις οποιονδηποτε γυναικολογο και θα χαρω να δω την αντιθετη του αποψη αν υπαρχει.Οσον αφορα στον κυκλο λοιπον επειδη και αυτος,βαση του ποσοστου νερου του ανθρωπινου σωματος επηρρεαζεται απο την σεληνη ο κυκλος μιας περιοδου ειναι 28 σεληνιακες ημερες.
    Ο αλγοριθμος λοιπον αυτος ειναι λαθος γιατι εχει βαση την Γη.

    Παραθεση απο την σελιδα www.asxetos.gr ---># (αυτόματα) Βασισμένοι σε ένα μέσο εμμηνορροϊκό κύκλο 28 ημερών η αμέσως προηγούμενη εμμηνορροϊκή περίοδος ξεκίνησε - ήταν : ή.....
    # Εάν την θυμάστε - την ξέρετε ...επιλέξτε την εσείς από το μενού που ακολουθεί

    Καταληγωντας,δεν θα ηθελα να υπολογισω τον κυκλο της συντροφου μου ειτε θελω να γεννησω ενα παιδι ειτε οχι βαση των bold και υπογραμμισμενων συνθηκων και παραμετρων.
    Για να το πω πολυ πιο απλα με μεσους ορους και με το αν θυμασαι παιδι δεν κανεις(αν το επιδιωκεις) και παιδι κανεις (οταν δεν το επιδιωκεις).
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι δίνεις βαρύτητα στον οικογενειακό προγραμματισμό, μα θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι αυτό το νήμα πραγματεύεται την ενασχόληση με το αίμα περιόδου ως στοιχείο φετιχισμού, και όχι τη γυναικολογία εν γένει. Πιστεύω ότι εκείνοι που απάντησαν στο αρχικό θέμα του νήματος, γράφοντας πως θεωρούν το αίμα της περιόδου βρώμικο έχουν καλυφθεί σε μεγάλο βαθμό από την σύντομη αναφορά μου, ομοίως και ο blindfold που φαίνεται πως ενδιαφέρεται για το θέμα του εμμηνοροϊκού κύκλου. Πέραν, παρακαλώ η παρένθεση περί γυναικολογίας να κλείσει, και οι περαιτέρω γνώσεις επί του θέματος ας εκτεθούν σε νήμα με μεγαλύτερη συνάφεια στο εν λόγω θέμα. Εκεί, αν θελήσω στο μέλλον να αντιπαραβάλω τη γνώμη σου με εκείνη του γυναικολόγου μου, θα αναρτήσω και εγώ σχετικό post.

    Θα χαρώ να διαβάσω την απάντησή σου στις ερωτήσεις του παρόντος νήματος.
     
  8. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Σεξ με περιοδο εχω ξανακανει κ επειδη τοτε οι ορμονες χτυπαν κοκκινο... αστα να πανε!
    Βασικα οντως αυτα περι βρωμικου αιματος ειναι μαλακιες με το συμπαθειο... οι οποιες προερχονται απο αρκετα μεγαλυτερες γυναικες (η γιαγια μου πχ το λεει) κ οι οποιες ειναι αποτελεσμα των ακομα μεγαλυτερων μαλακιων που μας περασαν πχ καποιοι Θρησκευτικοι δογματισμοι απο Βυζαντιο εποχη! (τεσπα ας μην επεκταθω σε αυτο γιατι ειναι εκτος θεματος) Όμως μεσω του αίματος αν υπαρχει καποιο μικροβιο να αιωρειται μεταδιδεται πιο ευκολα... το να τα κανεις ολα μπουρδελο επισης κ δεν φευγει ευκολα το αιμα απο σεντονια πχ! Τωρα γευση μην με ρωτατε... δεν εχω δοκιμασει! Κ δεν το βλεπω σαν ταμπου, αλλα σαν περι ορεξεως...
     
  9. Blackspider

    Blackspider Regular Member

    Σεξ κατά της διάρκεια της περιόδου ναι,αλλά ΜΕ προφυλακτικό φυσικά.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Ανεξάρτητα από το φορέα του και ανεξάρτητα από το γεγονός ότι είναι επιστημονικά αποδειγμένο το ότι δεν πρόκειται περί ακαθαρσιών;
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αλήθεια, μία επιστημονική απόδειξη είναι ικανή να κάνει ένα άτομο ν' αλλάξει γνώμη σχετικά με κάτι που απαιχθάνεται; Η απαίχθεια, έτσι όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ, έχει να κάνει, πρωτίστως, με το αισθητικό κριτήριο κάποιου. Και, φυσικά, αυτό δεν εξαρτάται σε τόσο μεγάλο βαθμό από επιστημονικές αποδείξεις.
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Μπορείς άραγε ποτέ να αποφανθείς με απόλυτη βεβαιότητα πως η αρέσκειά σου σε κάτι, ας πούμε στα ατημέλητα μαλλιά μιας γυναίκας, είναι ζήτημα αμιγώς αισθητικό, ή συμβολικό, ή αφορά σε κάποιου είδους παβλοφικό σύνδρομο, ή σε ζήτημα πολιτικής ή σε κάτι άλλο;

    Εν προκειμένω δεν πιστεύεις πως αν οι περισσότεροι άνδρες απεμπόλιζαν την παραπληροφορητική αντίληψη πως το αίμα περιόδου είναι "βρώμικο", θα ήταν περισσότερο φιλικοί προς την ιδέα της δοκιμής του; Εγώ το πιστεύω. Όπως επίσης πιστεύω ότι ακριβώς η ίδια λανθασμένη άποψη, είναι αυτή που οδηγεί αρκετούς μαζοχιστές στην κατάποση αίματος περιόδου.