Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίμα περιόδου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 2 Μαϊου 2007.

  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Αίμα περιόδου

    Το αίμα περιόδου μιας νεαρής και υγιούς γυναίκας είναι σίγουρα πιο ανεκτό από αυτό μιας ηλικιωμένης (προ εμμηνόπαυσης φυσικά   ) ή άρρωστης.
    Δεν μου είναι εύκολο όμως να εντοπίσω κάποια ιδιαίτερη ερωτική πληροφορία σε αυτό.


    Κατά τα λοιπά, δεν το θεωρώ ακαθαρσία αλλά αυτό ακριβώς το οποίο είναι. Δηλαδή, αίμα το οποίο αποβάλλεται μαζί με το ενδομήτριο.
     
  2. Mimie

    Mimie Regular Member

    Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω σεξ κατά της διάρκειας της περιόδου γιατί, ιδιαίτερα τις τρεις πρώτες ημέρες, αφ' ενός οι ορμόνες μου χτυπάνε αντι-κόκκινο, αφ' ετέρου πονάω πάαααρα πολύ..... οπότε κάνω υπομονή....  
     
  3. Storm

    Storm Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Αίμα περιόδου

    Ηλικιωμένη και προ εμμηνόπαυσης; Ακούγεται κάπως. 

    Σε ένα άλλο νήμα, πάλι σχετικό με την έμμηνο ρύση και τη σεξουαλική επαφή κατά τη διάρκειά της, ανέφερα τον όρο rainbow sex. Στην αργκό αναφέρεται σε στοματικό έρωτα κατά τη διάρκεια της περιόδου.
    Φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο έχει θέση σε μια σχέση εντός BDSM πλαισίου, και ίσως να υπάρχουν άντρες υποτακτικοί που να το έχουν δοκιμάσει. Όποιος έχει ανάλογη εμπειρία, ας φωτίσει κι εμάς τους υπόλοιπους που το έχουμε ακόμα ως φαντασίωση...
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αίμα περιόδου

    Αν σας φοβίζουν οι λέξεις να τις «διώξουμε»  
     
  5. Storm

    Storm Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αίμα περιόδου


    Αν ήταν να με φοβίζει κι αυτό, Elysium, ζήτω που καήκαμε... 
     
  6. Sofia

    Sofia Regular Member

    δηλαδη μια γυναικα στα 40 45 που μπορει να ερθει σε εμμηνοπαυση ειναι ηλικιωμενη ?????   

    μηπως να της βαλουμε και παμπερς γιατι εχει και ακρατεια? 
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Αίμα περιόδου



    Ναι είναι.
     
  8. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    αχ ελιζιουμ τα λεμε σε 10 χρονια τοτε.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αίμα περιόδου

    Δε νομίζω να έχουμε να πούμε τίποτα  
     
  10. Sofia

    Sofia Regular Member

    να το θεσω αλλιως τοτε...πως θα σου φαινοταν αν ελεγα εναν αντρα στην ιδια ηλικια ηλικιωμενο,γεο παππουδι?? ή μηπως παει μονο για τις γυναικες αυτο???
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αίμα περιόδου

    Δεν είπα καμιά γυναίκα «γιαγιούλα» βρε Σοφία.

    Στα 45-50 πάντως (λίγο πριν την εμμηνόπαυση) εμένα δε μου κάνει για κάτι άλλο πλην του χαρακτηρισμού που ανέφερα. Αν σας πειράζει βέβαια η λέξη, να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη  
     
  12. Sofia

    Sofia Regular Member

    δεδομενου πως ξερω ατομα που ηρθαν σε εμμηνοπαυση στα 40 και πως γνωριζω πως καποιος δεν ειναι ηλικιωμενοσ με βαση το ποτε ερχεται σε εμμηνοπαυση ναι αυτη η λεξη για τις ηλικιες των 40 50 χρονων μου ακουγεται το λιγοτερο ατοπη αν οχι προσβλητικη...
    ειναι σα να λες σε καποιον πως ουσιαστικα δεν εχουν να περιμενουν πολλα απο τη ζωη τους...

    ωστοσο δεν απαντησες αν εναν αντρα στην ιδια ηλικια τον θεωρεις ηλικιωμενο...
    μηπως εγγειται απλα στο γεγονος οτι εκεινοσ μπορει να τεκνοποιησει ακομα αρα δεν ειναι ηλικιωμενος μεχρι τουλαχιστον να φτασει τα 60 70 οπου δεν εχει και μεγαλη (αν οχι καθολου) σεξουαλικη δραστηριοτητα?