Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίτημα από το forum.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 19 Ιουνίου 2008.

?

Αιτούμαι δεύτερο nick, μου επιτρέπετε;

  1. Nαι

    23 vote(s)
    51,1%
  2. Όχι

    22 vote(s)
    48,9%
  1. smari

    smari Regular Member

    Go on Sugar.....

    Ναι κι απο εμενα.
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    Δηλαδή μέχρι τώρα μας έγραφε ένας αδέκαστος, αντικειμενικός, νηφάλιος άνθρωπος μέσω του Ηλία, επιφορτισμένος με το ιερό καθήκον του συντονιστή; Μεταξύ σας μιλάγατε ή σου είχες κόψει την καλημέρα για να μην σε επηρεάσεις; Κοιμόσασταν και σε ξεχωριστά δωμάτια; Γιατί, ξέρεις, η κρεβατομουρμούρα είναι ισχυρό όπλο, σε πιάνει πάνω στη χαλάρωση και σου περνάει μηνύματα στη ζούλα. Και τώρα ορίστε, εξεγέρθηκε ο άλλος και ζητάει ξεχωριστούς λογαριασμούς στο φόρουμ για να γράφει τα δικά του και να σε υπονομεύσει. Να μου το θυμηθείς ότι θα σε προκαλεί κιόλας, για να δοκιμάσει τα όριά σου ως συντονιστή. Προτείνω να τον μπανάρεις εξαρχής και να ανοίξεις τρίτο λογαριασμό, όπου θα σφυρίζεις αδιάφορα.

    ΥΓ. Την άδειά μου την έχεις σε ό,τι κι αν επιλέξεις. Ευθύνες όμως δεν αναλαμβάνω...
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Πρωτότυπο. Είμαι υπέρ της ελεύθερης έκφρασης γενικότερα και μιας και το αναφέρεις δημόσια δείχνει σεβασμό προς τους συνομιλητές, όπως και οι προλαλήσαντες είπαν. Μ'αρέσει η ιδέα και αναρωτιέμαι επίσης τι να έχεις κατά νου.
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    Τι στη ζούλα;  
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Έχω την εντύπωση πως καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς.
    Ψήφισα ναι βέβαια.

    Το ενδιαφέρόν είναι στο ότι 6 μέχρι στιγμής άτομα ψήφισαν όχι, χωρίς τεκμηρίωση. Για μένα αυτό από μόνο του συνυγορεί υπέρ της αναγκαιότητας του 2ου νικ. lol

    {Πολλές φορές ένιωσα την επιθυμία να γράψω, χωρίς να έχω τους επιδοξους καλοθελητές που απλά δεν με γουστάρουν και πάντοτε σε ότι κι αν γράφω δεν το διαβάζουν για να το κατανοήσουν ή για να δουν τι γράφω, αλλά για να διαφωνήσουν επειδή και μόνο προέρχεται από μένα.}
     
  6. kali crow

    kali crow Guest

    πασχεις απο σχιζοφρενεια?
     
    τι να πω....
    απο την εμπειρια μου ,ως πρωην συντονιστρια σε φορουμ,δεν ειναι και τοσο ωραιο να κυκλοφοορυμε μεσα με 2,3,4....νικ διαφορετικα....
    γιατι δε μπορεις να εκδηλωσεις την δευτερη σου προσωπικοτητα με το ηδη υπαρχον νικ?
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Ουσιαστικά αυτή η τακτική είναι που καταργεί εν τέλει την αναγκαιότητα ψευδώνυμου στα διαδικτυακά fora. Η ανωνυμία έχει εν μέρει ως σκοπό την αποσύμπλεξη των γραφόμενων ενός από την προσωπικότητά του όπως αυτή γίνεται αντιληπτή από όσους τον γνωρίζουν επί προσωπικού, γεγονός που ακυρώνεται όταν οι συνομιλητές δεν καταφέρνουν να εστιάσουν στο περιεχόμενο ενός σχολίου αλλά αφήνουν να επηρεαστούν, από την πληροφόρηση του ποιος το αναρτά, πότε εγγράφηκε εδώ, πόσα σχόλια έχει αναρτήσει, πόσους διαδικτυακούς φίλους έχει, και τι προφίλ έχουν δημιουργήσει γι αυτόν στο μυαλό τους. Προφανώς μέρος της προσωπικότητάς μας προβάλλεται στα σχόλιά μας -καταθέτουμε τα εντός μας εδώ- πλην όμως όσοι δεν εγγράφηκαν στο παρόν forum (κυρίως) για να κοινωνικοποιηθούν αλλά (κυρίως) επειδή ενδιαφέρονται για τη θεματολογία που αναπτύσσεται, πρέπει να προσπαθούν περισσότερο να εστιάσουν σε αυτό, για το οποίο βρίσκονται εδώ: το θέμα.

    Μπορώ να εστιάσω σε αυτό που μου λες ακόμη και όταν το λες ουρλιάζοντας; Θα απαντήσω σε αυτό που μου λες ή θα μετασχηματίσω το ύφος σου σε περιεχόμενο και θα απαντήσω σε αυτό; Αν κάποιος που εκτιμώ γράψει κάτι αστήρικτο θα έχω την αυστηρότητα να το διακρίνω ως τέτοιο; Αν κάποιος που έχω θεωρήσει ως αναξιόλογο γράψει κάτι ευφυές θα έχω τη νηφαλιότητα να το αναγνωρίσω;

    Δεν έχουν όλοι αναπτύξει το ίδιο λειτουργικούς κώδικες επικοινωνίας. Κάποιοι δεν έχουν καν σκεφτεί το θέμα της επικοινωνίας ενδελεχώς.  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είμαι από αυτούς που ψήφισαν "Όχι" και ο λόγος είναι επειδή θέλω να σε προφυλάξω από τον ίδιο σου τον εαυτό.
    Θεωρώ ότι ο "Ηλίας" είναι το ίδιο πρόσωπο με το "Χ" άλλο που θέλει να επιλέξει, να μιλά και να εκφράζεται ελευθέρα. Δεν είχα καταλάβει έως τώρα ότι λειτουργούσες δεσμευτικά και ότι ήσουν αιχμάλωτος του εαυτού σου..

    Γνώμη μου είναι ότι, πρέπει να απελευθερώσεις τον "Ηλία" και ας είναι mod.

    Αν πάλι εσύ νομίζεις ότι χρησιμοποιώντας ένα άλλο nick θα είναι καλύτερα για σένα… είσαι ελεύθερος να το κάνεις. Δικό σου το καρπούζι, δικό σου και το μαχαίρι.

    To "Όχι" Μου δεν είναι δεσμευτικό και απόλυτο...Είναι επειδή δεν υπήρχε να επιλέξω Λευκό (Λευκό = Κάνε ότι νομίζεις).

    Εκτιμώ το ότι ρώτησες την γνώμη Μ/μας …

    Καλή τύχη σε ότι και να επιλέξεις.
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    .... μετα απο 3 χρονια καταλαβαμε επιτελους πως ενας μοντ δεν μπορει και να ειναι και ποστερ ,
    επισης καταλαβαμε την αναγκη του μοντ να εκφραστει ....
    οχι οτι δεν το εκανε , αλλα τωρα θελει να το κανει με την '' βουλα '' .

    Προταση μου ειναι να ποσταρεις ,
    εχεις πολλα να γραψεις , να επικοινωνησεις να δωσεις ,
    και να αφησεις το μοντεριλικι πισω σου .

    Ψηφιζω οχι ....
    αν και δεν συμμετεχω στο φορουμ εδω και πολυ καιρο , και δεν με ενδιαφερει προσωπικα ,
    απλα ψηφιζω εγωιστικα για τις αποψεις μου για αυτα τα θεματα
    που εχω καταθεσει παρα πολλες φορες στο παρελθον .
     
  10. Προτείνω ελεύθερο αριθμό εναλλακτικών παρωνυμίων στον καθένα για την αποτελεσματική έκφραση του διαφορετικού, που τυχόν ενεδρεύει σε όλους μας... Έτσι στο τέλος δεν θα ξέρουμε ποιός γράφει τί, πολύ δε περισσότερο και βολικότερο, θα αδυνατούμε κι εμείς οι ίδιοι να αναγνωρίσουμε με ποιά απ'όλες τις πιθανές/δυνατές μας ιδιότητες γράφουμε αυτό που γράφουμε...

    Υ.Γ.: Δωρεάν πολλαπλά παρωνύμια σε όλους. Δωρεάν σίτιση, στέγαση και toys για όλους του βιδιεσεμικούς φοιτητές. Ελεύθερη πρόσβαση στα dungeons. Γκάγκαροι ενωμένοι, ποτέ νικημένοι. Του Κουτρούλη ο γάμος...
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ψηφισα οχι διοτι κανεις λογος για 2 νικ δεν στεκει ...
    πρωτον διοτι κατι τετοιο θα ηταν οξυμωρο ως προς την μια μας υποσταση , και δευτερο ενδεχεται να αφησει τον χωρο εκτεθειμενο σε δρομους που θα οδηγουσαν ακομη ποιο μακρια απο την πραγματικοτητα ... δηλαδη αυριο που θα σε δω στο παρτυ ποιος θα εισαι ? ο δρ. Τζεκιλ ή ο μιστερ Χαϊντ ? ....
    ΟΜΩΣ ... καταλαβαινω οτι καποιοι mod ισως συναντουν δυσκολια να εκφραστουν πληρως , ταυτοχρονα με τις ευθυνες των καθηκοντων τους .... Κρινω λοιπον δικαιο κατέξαιρεση και μονο για τους mod που το επιθυμουν , να εχουν διπλο προφιλ εφοσον φυσικα το γνωστοποιησουν και εφοσον ειναι απολυτα βεβαιοι οτι αυτο δεν θα επηρεασει την ακεραιοτητα τους ως mod ...
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν το βρισκω διολου ασχημο σαν ιδεα!