Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίτημα από το forum.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 19 Ιουνίου 2008.

?

Αιτούμαι δεύτερο nick, μου επιτρέπετε;

  1. Nαι

    23 vote(s)
    51,1%
  2. Όχι

    22 vote(s)
    48,9%
  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    Θα ψηφιζα ναι υπο εναν ορο. Να ειχα και εγω διπλο νικ γιατι ειμαι διδυμοι και ειναι φορες που δεν τα βρισκουμε. Ετσι θα το συζηταμε μεταξυ μας και θα μπορουμε ανετα να ριχνουμε και κανενα καυγα για εκτονωση. Εχει και το πλεονεκτημα οτι δεν θα διαμαρτυρεται καμμια μας στους μοντ και δεν θα τρωμε μπαν.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Όχι πως με νοιάζει, έτσι κι αλλιώς δεν είναι τίποτε πρωτότυπο. Τα διπλά παρωνύμια είναι ένα σύνηθες φαινόμενο σε διαδικτυακούς χώρους. Σε τούτον εδώ μάλιστα αρκετοί κάνουν χρήση της τεχνολογικής αδυναμίας ταυτοποίησης δύο ή και περισσότερων παρωνυμίων. Ηλία νομίζω δεν είναι καλή ιδέα. Γράφε όπως γουστάρεις. Δεν χρειάζεται να αλλάζεις ράσο. Κι αφού με ρωτάς λέω όχι.
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Δεν πιστευω οτι χρειαζεται, αλλα αν εσυ πιστευεις πως ετσι θα εχεις περισσοτερη ελευθερια εκφρασης, γιατι οχι; Ναι λοιπον.
    Θα μας πεις ποιος θα εισαι, η θα πρεπει να το καταλαβουμε μονοι μας?
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και φυσικά χαρά μου θα πω.
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ηλια θα μπορουσε να λυθει με το ιδιο ονομα ως εξης : mod part,non-mod part.Κατι σαν τα ζευγαρια male part-female-part.Γνωριζεις κι εσυ ο ιδιος οτι θα βγει ο καθενας να το αιτηθει οπως και ηδη εγινε με συνεπεια να δημιουργηθει προβλημα.
     
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    Αν πιστευεις οτι το ενα νικ σε κουραζει ή σε περιοριζει σε αυτα που θελεις να "δωσεις",καντο.

    Αν πιστευεις οτι στο δευτερο νικ σου θα λαμβανεις αντιμετωπιση ως σε καποιον που δεν ειναι mod,δε νομιζω να συμβει.Αλλα δε σε εχω για τοσο αφελη..

    Ναι,μονο και μονο απο περιεργεια.
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Εκτιμώ πως ο καθένας μπορεί να υποστηρίξει/ καταθέσει την όποια άποψή του, ασχέτως θέσης. Θεωρώ το δεύτερο account περιττό, ιδίως την στιγμή που η ταυτοπροσωπεία θα δηλωθεί.
    Τι είναι αυτό που σου περιορίζει την ελευθερία έκφρασης;
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν θα έπρεπε να με ρωτάς εσύ  

    Γνωρίζεις πάρα πολύ καλά πόσο ελεύθεροι είμαστε στο να εκφραζόμαστε. Διαφωνείς;
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η ταυτοπροσωπία θα δηλωθεί, αλλά η διαφορετικότητα θα κερδηθεί. Έχω τον τρόπο μου και τι πολλές φωνές στο κεφάλι μου για να το στηρίξουν  
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Αίτημα από το forum.

    Eφοσον Ηλια καταπιεζεσαι τοσο πολυ λογω θεσης να εκφραστεις και ζητας δευτερο account για να το κανεις, τι ειναι πιο ισχυρο για σενα?
    Η αναγκη σου να εκφραστεις οπως νιωθεις ή η θεση σου ως μοντ?
     
  11. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Εν μέρει δεν διαφωνώ. Το ύφος, όμως, το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και 1,5 χρόνο δεν έρχεται σε αντίφαση με αυτό που χρησιμοποιούσα από την πρώτη μέρα. Ως μέλος ουκ ολίγες φορές θέλησα να απαντήσω σε διαφορετικό ύφος, καταλήγοντας να πω "χέσε...". Δεν έλεγα "περισσότερα" τότε από ότι τώρα.
    Είναι ζήτημα επιλογής του τι θα "αφήσεις να πέσει κάτω", όπως και το πως θα το εκφράσεις.

    Υ.Γ. Καμία θέση δεν μπορεί να βγάλει το "σαλόνι" και το "λημάνι" από μέσα μου. Είμαι περισσότερο εγωιστής από όσο δείχνω (νομίζω πως το ξέρεις αυτό  ).
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η ανάγκη φυσικά.