Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγάπη και Οίκτος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 31 Ιανουαρίου 2012.

  1. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    δηλαδη σε μια σχεση M/s, η σκλαβα δεν εχει δικαιωμα να αρνηθει,πρεπει να υπακουσει και να εκτελεσει την εντολη.μετα ομως μπορει να κανει μια συζητηση με τον αφεντη της,αν ενιωσε πως αυτο δεν της αρεσε 'η την εκανε να νιωθει εκτεθειμενη?οσο για την υπογραφη μου,νομιζω πως τα ορια για τον καθενα ειναι διαφορετικα.αλλα οτι και αν ειναι,καλο ειναι να τα ξεπερναμε..
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    Ναι, ακριβώς  
     
  3. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    αα,σ'ευχαριστω πολυ tender lilly για την απαντηση!   λογικα,αν γινει συζητηση ειναι στην κριση του αφεντη να αποφασισει αν θα ξανακανει το ιδιο στην σκλαβα του 'η θα την σεβαστει?
     
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    Για να εξελιχθεί μια σχέση σε M/s έχει γράψει πολλά χιλιόμετρα το κοντέρ.Στα χιλιόμετρα αυτά έχουν
    ξεκαθαρίσει και οι δύο τι θέλουν και ποιά όρια βάζουν.Όταν μια σκλάβα αποφασίσει να εκχωρήσει τον
    εαυτό της στον Αφέντη της, υποτίθεται πως είναι βέβαιη πως δεν θα προδώσει την εμπιστοσύνη της.
    Αν παρ' όλα αυτά νοιώσει οτι δεν μπορεί να προχωρήσει σε κάτι , οφείλει να το θέσει υπ'όψιν Του και αν
    το πράμα οδηγηθεί σε αδιέξοδο και δεν αντέχει ζητάει realese.
    Όλα αυτά βέβαια είναι η θεωρεία, το τι γίνεται στην πράξη.............

    Υ.Γ. Το σχόλιο για την υπογραφή σου ήταν χιουμοριστικό επειδή ταίριαζε στην περίσταση .Μη δίνεις σημασία.
     
  5. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση! ειναι πολυ κατατοπιστικη.παντως,εγω μεχρι στιγμης,στην θεωρια ειμαι..αν προχωρισω στην πραξη,θα δω και τις διαφορες!  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    Η άποψή μου είναι πως είναι θέμα φροντίδας προς τη σκλάβα και ευχαρίστησης του Κυρίαρχου, τόσο από τη φροντίδα όσο και απ όλα τ άλλα  
     
  7. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος



    Έχε τα μάτια σου ανοιχτά.Σέρνονται αρπακτικά.
     
  8. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη και Οίκτος

    ναι,σωστα...ετσι ειναι.ελπιζω να μην πεσω ποτε σε ασχημη περιπτωση..
     
  9. Emiris

    Emiris Regular Member

    Και το ρωτάς;
    Χαρά μου να ακούσω όλες τις απόψεις!





    Μπορεί να έχεις δίκιο και να κάνω λάθος. Αν ήμουν σίγουρος για τις απαντήσεις δε θα ρωτούσα.

    Εδώ κάνεις λάθος εσύ.
    Σε καμία περίπτωση δεν θεώρησα κάτι τέτοιο. Στο κάτω-κάτω, σε πιο ήπιο βαθμό, αλλά προς τα εκεί κλίνω και εγώ. Απλά μερικές φορές δεν αντέχω να κάνω κάποια πράγματα πάνω της γιατί έχω αυτό το άσχημο συναίσθημα ότι θα υποφέρει πολύ και σταματάω. Προσπαθώ να μάθω λοιπόν πως το αντιμετωπίζουν οι υπόλοιποι αυτό το συναίσθημα και το ξεπερνάνε.


    Αυτό δεν το πολύ καταλαβαίνω. Δεν είπα να το κάνεις, αλλά να μην το έχεις διανοηθεί μου φαίνεται περίεργο.
    Δηλαδή μία όμορφη και γοητευτική κοπέλα που περνάει στο δρόμο και σου αρέσει δεν κάνεις μία σκέψη του τύπου «τι ωραία να την είχα στο κρεβάτι μου και να έκανα ένα ωραίο bdsm παιχνίδι μαζί της»;
    Όπως ένα βανίλιας βλέπει στο δρόμο ένα όμορφο κορίτσι και μία σκέψη του τύπου «τι ωραία που θα ήταν να την είχα τώρα στα 4 και να την έσκιζα» την κάνει. Αυτό λέω.


    Έχεις δίκιο. Σκλάβα είναι το σωστό. Αυτό εννοούσα όπου έγραψα «δούλα».




    Αυτή είναι η πιο πειστική απάντηση που έχω πάρει μέχρι τώρα. Μάλλον το συναίσθημα του οίκτου εκτοπίζεται από την ηδονή τελικά και έτσι δεν το βιώνει διόλου ο Top.
     
  10. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Re: Αγάπη και Οίκτος

     
  11. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Αγάπη και Οίκτος

    Χωρίς καμία αμφιβολία.
    Από το να δω κάποια και να σκεφτώ να την πηδήξω, μέχρι να την πηδήξω χωρίς τη συγκατάθεσή της απέχει πολύ.




    Αλλά για να γυρίσουμε στο θέμα μας, εσύ επιμένεις ότι αυτό που σε κάνει να μην έχεις ίχνος οίκτου είναι η γνώση ότι εκείνη τη στιγμή της κάνεις αυτό που της αρέσει.
    Σωστά;
     
  12. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγάπη και Οίκτος


    Επιτέλους το πέτυχες. Χα χα χα !!!!

    Απο τη στιγμή που η οποιαδήποτε πράξη καλύπτει τις ανάγκες δύο ανθρώπων , εγώ τους θεωρώ τυχερούς που το ζούν και δεν βλεπω το λόγο να λυπάμαι .